начало
Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста Бившата шефка на митниците остана окончателно в ареста

Трето добросъвестно лице!!!

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Трето добросъвестно лице!!!

Мнениеот ah14881488 » 23 Сеп 2014, 17:43

Здравейте и предварително благодаря!Купих преди дни много изгодно едно ЕООД собственик на няколко парцела земеделска земя.Днес разбрах, че ЕООД-то е било собственост на лицето Х и с фалшиви документи за го прехвърлили на човека, от който го купих аз.Имам си нотариално заверен договор за покупко-продажба на дружествени дялове.Могат ли да ми отнемат собствеността?Плащал съм всичко на ръка...Вече съм вписан като собственик на фирмата и когато я купувах всичко беше ок и отразено в търговски регистър...
ah14881488
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 23 Сеп 2014, 17:37

Re: Трето добросъвестно лице!!!

Мнениеот neutralen » 23 Сеп 2014, 18:13

Жалба до прокуратурата, че си измамен и си търси парите от измамника :idea:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Трето добросъвестно лице!!!

Мнениеот ah14881488 » 20 Ное 2014, 12:32

Това съм го направил вече, въпроса ми е явявам ли се ,,3-то добросъвестно лице'', каквото съм и могат ли да ми отнемат вписаната вече собственост.Напраих си консултации с 2-ма юриста и получих 2 коренно различни становища.Вписан съм като собственик на ЕООД-то и всичко е било с истински, редовни документи!
ah14881488
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 23 Сеп 2014, 17:37

Re: Трето добросъвестно лице!!!

Мнениеот ivanov_p » 20 Ное 2014, 12:48

Юристите да се карат, ти продавай земята.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Трето добросъвестно лице!!!

Мнениеот neutralen » 20 Ное 2014, 17:38

Това, че сте "3-то лице" е очевидно, но дали сте добросъвестен подлежи на допълнителна преценка - Представете си, че някакъв мошеник, с подправени документи продаде апартамента ви в който живеете със семейството си. И един ден, докато гледате реклами по телевизията у вас идва един човек и ви казва:" Аз съм "3-то добросъвестно лице", купил съм този апартамент, документите ми са наред, имам нотариален акт за собственост, за това дигай си чукалата и се махай." 8)
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Трето добросъвестно лице!!!

Мнениеот ah14881488 » 24 Фев 2015, 18:06

Здравейте и предварително благодаря!По делото, което заведоха по предните собственици, заседанието беше днес.В опцията ,,движение по дело'' последното нещо, което пише е ,,Обявено за решение''.Някаква идея какво значи това?
ah14881488
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 23 Сеп 2014, 17:37

Re: Трето добросъвестно лице!!!

Мнениеот bird_of_paradise » 24 Фев 2015, 18:29

ah14881488 написа:,,Обявено за решение''.Някаква идея какво значи това?

Ако отразяването е коректно, защото подлагам на съмнение (мен лично ме смущава, че поне една графологична експертиза би трябвало да се допусне и изслуша, но е възможно и да има неприсъствено решение... вариации според позицията на ответника ), но ако отразяването е коректно- честито- чакате едномесечен срок за произнасяне със съдебен акт ( решение) по делото. Срокът ще бъде спазен само ако делото не е на столичен съд- в противен случай ще почакате и до ... 6месеца.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Трето добросъвестно лице!!!

Мнениеот ah14881488 » 24 Фев 2015, 18:48

Понеже съм реално страна по това дело, си задавам разни въпроси.Има ли реално съдебно решение?Започва ли да тече срока за обжалване от датата на съдебното заседание или започва да тече от датата на публикуването на решението на сайта.Делото се води в Окръжен съд в провинцията....
ah14881488
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 23 Сеп 2014, 17:37

Re: Трето добросъвестно лице!!!

Мнениеот bird_of_paradise » 24 Фев 2015, 19:04

Баздействащ ответник сте... но това си е вашата позиция.
Право на жалба ще спечелите след като ви връчат съдебното решение- от там насетне чл. 259, ал.1 ГПК ще ви изпрати на апелативен.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron