начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

13 - заплата

Дискусии на тема съдебната власт в България


13 - заплата

Мнениеот sss » 16 Дек 2005, 17:18

Колеги държавни служители, известно ли Ви е дали тази година ще има 13 - та заплата за държавните служители, работещи към третостепенни разпоредители с бюджетни средства? Вярно ли е, че няма пари за такава?
sss
 

Мнениеот гост » 16 Дек 2005, 17:22

Уж щяло да има, но дори и счетоводителите не знаят със сигурност
гост
 

Мнениеот ! » 16 Дек 2005, 17:24

и аз работя в ткава администрация и май ще пием по една вода
!
 

Мнениеот ! » 16 Дек 2005, 17:24

и аз работя в ткава администрация и май ще пием по една вода
!
 

Мнениеот Гост » 16 Дек 2005, 17:26

А някой знае ли дали ще има 13-та заплата за държавните служители изобщо?
Прието ли е такова решение?
Гост
 

Мнениеот sss » 16 Дек 2005, 17:33

Винаги досега е имало, доколкото ми е известно. Тази година за първи път няма да има. Но ако някой знае със сигурност нека уведоми.
sss
 

Мнениеот икономист » 16 Дек 2005, 22:59

Ако работите в правосъдното министерство, както винаги ще получите и 13, и 14 заплата. А ако сте във ведомство извън посоченото министерство-ще я карате само на декемврийската 12/както и аз/.Весели празници! :wink:
икономист
 

Мнениеот Гост » 16 Дек 2005, 23:06

A vav finansovoto?
Гост
 

nqma za nas i vie piite studena voda

Мнениеот rozina » 17 Дек 2005, 11:04

sled kato budjetniqt direktor na vvs nqma pari da plati na ve6tite lica ve4e 4 meseca - redno e i vie da ne polu4ite 13 zaplata - ina4e 6te e demagogiq - bez nas nito edno delo nqma da e zavyr6eno :evil:
rozina
 

Мнениеот Гост » 18 Дек 2005, 11:26

Към питащия от Мин. на финансите: не ви трябвят въобще 13-ти заплати, защото и без това взимате, я кажете колко премии на тримесечие, а? Така че трайчо китанчев и по-скромно!
Гост
 

Мнениеот Гост » 18 Дек 2005, 13:42

МИСЛИТЕ ЛИ ЧЕ СЪДЕБНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ 13-ТА ЗАПЛАТА?ЗНАЕТЕ ЛИ КАКВО РАБОТЯТ ТЕ?ЗНАЕТА ЛИ ПО КОЛКО ПАПКИ-ДЕЛА МИНАВАТ НА ДЕН ПРЕЗ РЪЦЕТЕ ИМ? И МИ КАЖЕТЕ ЛЕСНО ЛИ СЕ РАБОТИ С ГРАЖДАНИ ? И КОЛКО НЕРВИ Е НЕОБХОДИМО ДА ИМАТ ТЕЗИ СЛУЖИТЕЛИ? ПОСОЧЕТЕ МИ В КОЕ ДРУГО МИНИСТЕРСТВО СЕ РАБОТИ ТОЛКОВА МНОГО?
Гост
 

13 zaplata

Мнениеот GRINGO » 19 Дек 2005, 19:09

Q pomislete malko be hora i az vzemah po13 zapl. no kato se zamislq kogato БСП e na vlast nikoga ne e imalo 13 taka che nishto neochakvam tazi godina.:((( Poglednete realno no neshtata ot koq godina vzeha da davat 13 zaplata i koi e bil togava na vlast uspeh pri sledvashti izbori :)))))
GRINGO
 

V otgovor na "гост"

Мнениеот Guardian » 26 Дек 2005, 18:24

Какво работят съдебните служители бе. Само местят купчините папки от една на друга страна. На ден почиват по пет пъти. Не стига че взимат 13-та , а миналата взеха и 14-та. Много работят няма що.
Едно дело го карат по година. Ь кажете да сте чували сключено споразумение за въоръжен грабеж на съдебно заседание. Това е нечувано - върхът на корупцията .
Guardian
 

Мнениеот siso » 26 Дек 2005, 20:47

толкова мързеливи и продажни хора събрани на едно място няма никъде, те не жаслужават изобщо заплата , камоли 13-та.
siso
 

Мнениеот siso » 26 Дек 2005, 20:47

толкова мързеливи и продажни хора събрани на едно място няма никъде, те не жаслужават изобщо заплата , камоли 13-та.
siso
 

Re: 13 - заплата

Мнениеот бочо » 26 Дек 2005, 22:51

За каква 13-та заплата говорите, как се формират парите в бюджета: от нашите данъци. А тия данъци плащаме, за да извършва държавата някакви услуги. Ако има останали пари, значи държавата не си е свършила работата и трябва да върне парите. Откъде накъде ще ги раздава на "работещите" в бюджетната сфера, а няма да ги върне на тия, от които ги е взела. Никаква 13-та заплата - няма икономическа логика, която да я оправдава.
бочо
 

Мнениеот Гост » 27 Дек 2005, 10:52

13-та заплата ще има, ама друг път.
Гост
 

Мнениеот nnn » 27 Дек 2005, 12:49

Мизерия, колеги, мизерия....Изобщо не става въпрос за магистрати, за деловодители с по 5 стотака заплата, за работещи в мин. на финансите или на правосъдието, или за това кой колко, кога или защо получава 14 заплата. Иде реч за нещастните юристи - държавни служители в общини и райони, наричани "младши" и "старши" със заплата от 220 лева, т.е. с цели 16 лева по- ниска от гласуваната минимална такава от НС за 2006 година! За тези, на които всички ГЛАВНИ казват: Направете гражданите на маймуни, не работете, губете делата, за да могат всички ГЛАВНИ, било архитекти или кметове ако щете, да си самоподарят поредното жилище и да асфалтират собствените си улици. Та точно тези нещастни "младши" и "старши", доредили се след 20-30 конкурса до мизерните си места очакват мизерните си 13- и заплати, които щели да бъдат, както се разбра, раздадени като премии именно и само на онези Главни, които жертват опита и времето си в името на гражданите и държавата...
nnn
 

Мнениеот Пострадал » 27 Дек 2005, 20:12

13 - тата заплата в джобчето на шефа за пиячка и новогодишен купон :twisted: Да сте жив, здрав, по - малко пиян и по - разумно да я карате, докато сте все още шеф :D Щото и вашият край ще дойде, Господин Великий! И пак ще си говорим, когато дойде краят на мандата ВИ, ако до тогава не сте се гътнали от алкохолизъм или не сте преяли с тлъсти пръжки :twisted:
И такива случаи познава историята на съдебната власт през последната 1 година, мили колеги! Ама то някой по - умен от мен беше казал "Дай на простака малко власт, пък му гледай сеира"! Лошото е, че тези които са му я дали тази власт на "нашия простак" не искат да му видят сеира и не ги интересува.Назначили са го - да му мислят пострадалите....т.е.подчинените :!:
Весело посрещане на новата 2006 година, господа членове на ВСС! Повече мъдрост Ви желае един простосмъртен магистрат!
П.п. И надниквайте от време на време в делата на тези които сте избрали да ни ръководят!!! Ние не сме безгрешни, но дали същото се отнася и за тях, когато получават по две основни заплати в края на годината, ?
Пострадал
 

Мнениеот Полицай » 27 Дек 2005, 21:44

siso написа:толкова мързеливи и продажни хора събрани на едно място няма никъде, те не жаслужават изобщо заплата , камоли 13-та.

Не знам дали са мързеливи и продажни, /нямам такова впечатление, но сигурно има и таки ,както и навсякъде/.
По скоро се ядосвам, че са безконтролни, няма работно време, ако имам дело в 09, ща дойда в 08:45. Ако ли не мога да дойда в 10, 11 или да не дойда на работа..., нека не се обиждат колегите, но поне така е при нас, а иначе болшинството са свестни юристи, пък и хора, нооооооо...... и останалите също сме.
Полицай
 

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron