начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Otkradnat bus

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Otkradnat bus

Мнениеот Krassi » 21 Юли 2003, 14:06

Zdraveite,
Predi 3 meseca mi beshe otkradnat microbus. V posledstvie go otkriha sred drygi koli, makar i preboiadisan i popromenen. Sled kato posochih belezi na busa, koito samo az moga da znam, operativnite slujiteli se sygasiha, 4e tova e moiata kola. Zavede se sledtsvite, v momenta prepiskata e izpratena na prokuror.
Iskam da razbera koga i kak moga da si vyrna busa i zashto otkazvat da mi dadat nomera na prepiskata. Za kakyv period ot vreme mogat da go dyrjat kato veshtestveno dokazatelstvo, kak da dokaja oficialno, 4e busyt e moi?
S tazi kola si izkarvam prehranata i se nadiavam da ne ostane na niakoi parking v prodyljenie na godini, dokato se vodiat dela.
Shte byda mnogo blagodaren na vseki otgovor.
Krassi
 

Re: Otkradnat bus

Мнениеот alex_dinev » 22 Юли 2003, 00:19

Според мен МПС-ти ще се върне след приключване на наказателното производство. За да се легитимираш като собственик на МПС-то, талона трябва да е на твое име. Характерни белези, по които може да се установи собствеността на МПС-то са:
- номер на двигателя;
- номер на рамата;
- други отличителни белези, ако колата е била маркирана или застрахована /тогава винаги я маркират/ като: маркировка на рамата, двигателя, фарове, стъкла, огледала и др. части от МПС-то. Мисля, че ти трябва консултация с адвокат.
alex_dinev
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Юли 2003, 10:23

Re: Otkradnat bus

Мнениеот Krassi » 22 Юли 2003, 09:54

Kakvo znachi sled prikliu4vane na nakazatelnoto proizvodstvo?t.e. i sled sydebnata faza li?Niama li shans tova da stane predi tova?
Krassi
 

Re: Otkradnat bus

Мнениеот graziela » 22 Юли 2003, 09:58

Zdravei,Krassi!Nomerat na prepiskata ne e sledstvena taina/ako e prepiska,bi trjabvalo razsledvaneto da se vodi ot doznatel,ako e sledstveno delo-ot sledovatel/.Razberi koi e nabludavashtia deloto prokuror/tova sashto ne e taina/ i poiskai da ti se varne busa/kato udostoverish,4e e tvoi/-prokurorut razreshava sreshtu prepiska i predi da e priklu4ilo nakazatelnoto proizvodstvo;prosto kazi,4e ti sluzi za izkarvane na prexranata.
graziela
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юли 2003, 12:25

Re: Otkradnat bus

Мнениеот graziela » 22 Юли 2003, 10:11

Izvinjavai,Krassi-greshka na ezika-ne prepiska,a sreshtu RAZPISKA bi sledvalo da ti varnat busa
graziela
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Юли 2003, 12:25

Re: Otkradnat bus

Мнениеот Krassi » 22 Юли 2003, 10:29

Mnogo ti blagodaria za otgovra.
I az razbrah, 4e triabvalo da e doznanie, no dokolkoto shvashtam stava vypros za niakakva goliama krajbda na mnogo koli i moiata e edna ot namerenite.ta zatova se vodelo sledstvie. Toky shto govorih sledovarelia ili doznateli, niamam predstava kakvo sa vsyshtnost i mi kazaha, 4e deloto e otishlo pri prokuror, ve4e ne bilo tiahna rabota, ne mi kazvat koi e prokyroryt, ne znam kakvo da napravia, vyrtia se v omagiosan kryg!
Krassi
 

Re: Otkradnat bus

Мнениеот abogada » 22 Юли 2003, 10:38

Ти запозна ли се с материалите по делото-на него пише кой номер е,по него отиваш в прокуратурата и питаш на кого е възложено.Не ми се е случвало досега да ми откажат информация-ти така или иначе ще разбереш кой е прокурора на съдебното заседание?!
abogada
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Юли 2003, 10:26

Re: Otkradnat bus

Мнениеот Krassi » 22 Юли 2003, 11:14

Az sym ot provniciata, idvah do Sofia niakolko pyti, no tozi, koito vodel deloto-sledovatel/doznatel beshe v otpyska, zamestnikyt my ne mi dade nikakva informacia, ne mojel.Sega obache zashto mi otkazvat?Samo po nomeryt na prepiskata moga li da razbera pri koi prokyror e? Ako pak mi otkajat da mi dadat imeto na prokyrora??
Krassi
 

Re: Otkradnat bus

Мнениеот abogada » 22 Юли 2003, 12:04

Az sashto sam ot provinciata i tuk ne sreshtam takiva problemi kato lipsata na informacia.Bi trjabvalo po nomera na prepiskata,v prokuraturata da ti kazat koi e nabludavashtia prokuror-ne znam zashto e tazi tainstvenost i sekretnost?
abogada
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Юли 2003, 10:26

Privet :)

Мнениеот gery » 22 Юли 2003, 12:34

moga da Vi predloja slednoto pishet mi na gery@lex.bg shte se opitam da Vi pomogna, az sam v Sf ;) i shte vidim kakvo mojem da napravim... ne e logichno da ne mojete da razberete nomera na prepiskata... i da ne vi informirat, ima li postanovlenie na prokurora s koeto Vi otkazvat vrashtaneto na bus-a ili niama? Moje da pusnem :) edna jalba sreshtu otkaza da Vi varnat bus-a, no ima veroiatnost da go zadarjat do prikliuchvane na dosadebnoto proizvodstvo... Uvi ne mojah da procheta :( vsichki postingi malko mi e zle :( trashna me gripa za tova i mislatta mi e malko haotichna... visoka temepratura :) pishete podrobno vsichko... niamate li reg. No? :) ako imate po nego shte izdirim prepiskata vi...

Kolegi v sofia sam ot niakolko meseca ;( za sajalenie tuk e napravo niakakva druga sadebna sistema...
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

Re: Otkradnat bus

Мнениеот Krassi » 23 Юли 2003, 14:51

Zdraveite,
Sled mnogo molbi i uveshtania ve4e imam nomera na prepiskata, no ne znaiat na koi prokuror e razpredelena. Moje li da mi kajete kak se procedira ot tyk nasetne/ kak da razbera koi e prokuroryt i kym kogo da adresiram molbata si?
Blagodaria predvaritelno.
Krassi
 

Млако светлина

Мнениеот indi_alex » 25 Юли 2003, 19:20

Ще ти дам e-mail. Напиши ми номера на преписката (и от коя година) и ще ти кажа при кой прокурор е.
indi_alex@yahoo.com
Естествено ще ти го върна на e-mail.

АЛЕКС

А колкото до легитимирането като собственик на МПС, предмет на кражба........ Зависи, има ли преправка или подмяна на рамата. Ако е подменена... става и спосочването на белезите, за които говорите, но те трябва да бъдат предварително зададени като задача на авто-техническата-трасологична експертиза (нещо от рода - дали съществуват и пр.). Дори и да дадете номер на двигател и той да съвпада с нерения, а рамата не - ще ви върнат само него, sorry.
МПС се връща, по принцип, когато връщането му като веществено доказателство няма да затрудни разкриването на обективната истина, т.е.
1. Направени са необходимите експертизи;
2. Установен е собственика (няма спор за собственост).....

"...и така до края на света"
indi_alex
 

Re: Otkradnat bus

Мнениеот gery » 26 Юли 2003, 23:27

Privet,
shtom imate nomera/godina ottuk natatak e sravnitelno lesno... v zavisimost ot
podsadnostta triabva da otidete v saotvetnata prokuratura :) tam po nomera shte vi kajat nomera na prokurorskata prepiska i na koi prokuror e razpredeleno, ako ne vi pritesniava az taka ili inache tazi sedmica shte hodia i do dvete :) moje da mi dadete nomera na prepiskata i a ia otkria :) pri koi prokuror e inache kolegata pravilno vi e spodelil opita i mnenieto si... kato izkluchim fakta che taka sa zadobreli che :) podmeniat vsichko :P cialoto kupe... gledash tvoiata si kola, a nieto nomer na rama nito na dvigatel, nito vatreshnite shtampovani nomera savpadat, a si e vashata i naistina si e :) otdavna ne prenabivat nomera... te sa niakak "amatiorski" :)

Molia da me izvinite za kasnia otgovor, no gripa koito me povali beshe dosta kovare, i oshte me darji "mrastnika"

pozdravi,
G.Georgieva
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

N: na prepiska

Мнениеот indi_alex » 27 Юли 2003, 08:36

Уважения GERY, но никой в СРП няма да ти каже по номер на преписка на кой прокурор е разпределена (имам предвид при нормална справка на гишето)........... Има писмена заповед на Районния прокурор, която е от около 2 - 3 години, ако не и повече. За СГП и дума не може да става, но в конкретния случай се касае за чл.346 НК, преквалифицирано на чл.195 ал.1 т.4 НК - подсъдност на СРП.

Колкото до задобряването - въпроса е малко спорен. Аматьорите са всички, които не могат да изнесат извън БГ автомобила за по-малко то 12 часа или да си вземат откупа, но за последното влизаме в 215 НК. Всички останали са аматьори. Повярвай ми, един от моите "пациенти" е N: 3 в Сф.


Оздравявай!!!

АЛЕКС
indi_alex
 

Da si priznaja kolega,

Мнениеот gery » 27 Юли 2003, 08:55

oshte malko trudno se aklimatiziram v sf i obiasniavam zashto... ami tuk biah bezkraino iznenadana kogato ustanovih, che proverka po EGN niama... ne mi se sardete, no vav vn sme na svetlinni godini predi vas... vav koiato i da e prokuratura ti praviat spravka po EGN, nezabavno izlizat vsichki visiashti... kato ti davat nomera na vsiaka edna i na koi e razpredelena tia, tova e naj-malkoto, sashtestvuva i taka narechenata elektronna baza, koeto oznachava che nie vav vn za azbuchnik samo sme chuvali, v sf za parvi pat vidiah /a imam staj 4 godini/, pak po EGN na komputarcheto i izliza nomer na delo, godina, sastav, nasrochvane. Osven tova ne kopirame protokoli po delata vav OS, tam ni gi razpechatvat ot bazata, a mnogo po udobno e da ti dadat na CD ili disketa cialoto delo, no tova s 1 dn. zajavka. Mogat da ni uvedomiat s/u abonamentna taksa po sms ili mail za reshenieto na sada /SRG-tata/. Imam i dostap do delata po i-net, no uslugata pak e platena :)

Do sega problem ne sa mi pravili vav SRP naprimer mnogo sa mili :") no znae li chovek vinagi ima parvi pat :) vse pak blagodaria...poniakoga mi e machno che triabva da rabotia v takiva uslovia, no... oshte po machno mi e za kolegite che niakak si tuk se primiriavate s tova :(
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

Re: Da si priznaja kolega,

Мнениеот indi_alex » 28 Юли 2003, 07:17

Абсолютно сте права GERY, по номер на преписка прокурор научавам по друг начин. На гише справки не дават тази информация, както казах - забранено име е. А за тези удобства, за които говорите .... звучат като научна фантастика. Водих едно дело в Стара Загора, ами направо се родих. Имах чувството, че не съм в България...... Обратното, да не ви се случва, но опитайте във Военен съд в СФ... въпреки,че съм упълномощен, докато не докарах съдията не ми дадоха да прочета нищичко.
Колкото до азбучника, специално в СРП, винаги поне единия го няма. Като го поискаш, все едно им теглиш от банковата сметка. Ето защо не си правя справките на гишетата:-)
indi_alex
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron