начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Akt 16 za magazin

Казуси за недвижими имоти


Akt 16 za magazin

Мнениеот Lis » 01 Сеп 2005, 15:04

S predvaritelna blagodarnost za va6ite otgovori i komentari i s nadejda za pomo6t vi pi6a za moia problem.

Jiveia v 4ujbina i advokat upravliava imotite mi za koito uspiah da napravia delba i sega imam sobstven magazin v Plovdiv.

Magazina vinagi e bil takuv (pone sled 1990) kogato ni go restutoiraha.
Pone prez poslednite 10 godini e rabotil kato takuv

Vuprosite mi sa slednite.

1. Triabva li mi Akt 16? - advokata mi kazva che da, no 6te vzeme 3-4 meseza - Deistvitelno li e tolkova dulgo? Kude moga da nameri tozi Akt 16 za pro4it?

2. Naskoro naematelia premahna edna stena koiato mi se struva nose6ta, no toi i advokata kasaha che ne bila. Ne be iskano razre6enie za stroej.

3. Imam dogor s advokata v koito go zaduljavam da predpriema samo legalni stupki po nai novite zakoni i da za6titava interesite mi! Molia za koment

4. Advokata kazva che tui kato niamame razre6enie za polzvane (Akt 16) ne e moglo da iskame za razre6enie za stoej.
Lis
 

Мнениеот stefan67 » 01 Сеп 2005, 16:18

LIZ, dokato ti jivee6 v 4ujbina niakoj tuk te raboti i to po naj-selskia na4in! Jalko za advokata, kojto taka i ne e osuznal, 4e e 4ast ot gildia s avtoritet v ob6testvoto, no kakvo da se pravi - vsiako stado si ima mur6a! Konkretno po vuprosite, koito ste postavili:
1. V dokumentite po restitucionnata Vi prepiska - o6te ot akta za durjavna sobstvenost, zapovedta za vuzstanoviavane na imota i deaktuvane na imota bi sledvalo, da e poso4en statuta na pome6tenieto - magazin, sklad, kantora i t.n.,i t.n., no kakto 6te se ubedite tova ne e tolkova su6testvenno vuv va6ia slu4aj
2.Vuprosnia t.nar Akt 16 e vsu6tnost razre6enie za polzvane na dadenia obekt, kojto ste predostavili za upravlenie na advokata si i niama otkude da go pro4etete, kato forma tuj kato toj se izdava konkretno za vseki edin slu4aj /t.e.naematel/ - taka naprimer ako naematelite Vi za perioda ot 1995-1998 godina sa go izpolzvali kato magazin za hranitelni stoki, to te sa bili dlujni da izgotviat i suglasuvat arhitekturni proekti sus suotvetnite 4asti za tazi cel, sledva6tite Vi naemateli ako sa go polzvali za magazin za promi6leni stoki sa bili dlujni otnovo, da izvur6at su6tata procedura i da polu4at tozi t.nar. Akt 16, bez kojto puk ne biha mogli da polu4at razre6enie za turgovska dejnost ot suotvetnata ob6tina
3.Vuprosut za subarianeto na stena e ot izklu4itelna vajnost, tuj kato se otnasia do konstruktivnata cialost i seizmi4na ustoj4ivost na sgradata - pos misula na ZUT tova predstavliava "nezakonno stroitelstvo" i Vie, kato sobstvenik podlejite na sankcia i otgovornost, v tova 4islo i zape4atvane na magazina Vi ot DNSK... Apropo - podobno preustrojstvo i promiana v konstruktivno otno6enie e edna druga procedura, za koiato ne bih jelal da Vi otnemam ot vremeto
Suvetvam Vi purvo da prekratite dogovora s vuprosnia "advokat', kojto naj-veroiatno biaga po "dve pisti", /t.e. v polza na naematelite/ tuj kato grubo naru6ava uslovieto da se griji za interesite Vi s "gijata na dobur stopanin" i suzdavane na predpostavki za restriktivni merki i sankcii ot strana na durjavnite i ob6tinski organi na upravlenie i kontrol... Prosti4ko kazano - bijte mu duzpata sus silen 6ut - na4ini mnogo! 6te se radvam, ako uspeete da razre6ite problema si v kratki srokove i s po-malko problemi, no si potursete dobur i suvesten advokat - ima i takiva! Uspeh!
stefan67
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 10 Сеп 2004, 11:48
Местоположение: Sofia

Мнениеот Гост » 01 Сеп 2005, 16:55

Blagodaria Vi mnogo Stefan za otgovora. Pravilno li vi razbiram che naematelia e dlujen da vseme razreshenie za polzvane?

Kak e vuzmojno togava toi da isvur6va turgovskata si deinost bez takova razre6enie i to ve4e 10 godini?

Suveta vi za nov advokat e razbiraem, no niamam garanzia 4e noviat 6te e po-suvesten. Osven tova imam dogovor - za magasina 4 godini ot koito i advokata mi vsima %, a i dogovor sus advokata.

Mojete li da mi dadete niakakva druga informazia ili miasto kudeto moga da nameri takava vuv vruska s tova rasre6enie i s moiata otgovornost kato sobstvenik.

Ako vse pak re6a da zadurja advokata si sa6toto rabotim zaedno dulgo vreme, a e i mnogo trudno da se nameri nov i suvesten takuv ot 4ujbina, koito da poeme vsi4kite mi nastoia6ti problemi i upravlenie na imotite mi, to kakvi stupki bi triabvalo da se predpriemat sega v moeto polojenie?

O6te vednij hiliadi blagodarnosti za otgovora
Гост
 

Molia uto4nete

Мнениеот Lis » 01 Сеп 2005, 17:40

1.Za pruv put 4uvam che naematelia triabva da vseme razre6enie za polzvane kogato naeme magazin. Vuv koi zakon i chlen e napisano tova?

2. Nosi li advokata nakasatelna otgovornost sled kato ne e gledal interesite mi a obratno pri nali4ie na dogovor (koito ne e notarialno zaveren)
Lis
 

Мнениеот stefan67 » 02 Сеп 2005, 09:46

LIS... 4uvstvam se neudobno, 4e triabva da se povtariam. A i forumite ne biva da se izpolzvat samo, kato instrument za bezplatni konsultacii, nali?! Pro4etete vnimatelno ZUT /Zakon za ustrojstvo na teritoriata/ i suotvetnite naredbi, a kolkoto do tova kak naemateliat Vi polzva magazina za tolkova dulug period bez podobno razre6enie za polzvane - niama ni6to u4udva6to - v stranata na neograni4enite vuzmojnosti i dvojnite standarti Bulgaria vsi4ko e vuzmojno... Kolkoto do advokata Vi -ne viarvam toj da ne e zapoznat s procedurite za izvur6vane na turgovska dejnost... Razbiram, 4e tova ne e edinstvenia imot, kojto ste mu predostavili za upravlenie s dogovora pomejdu vi. Ne si li zadavate vuprosa kolko sa generiranite zagubi za Vas ot podobno povedenie? Za nakazatelna otgovornost e mnogo grubo da se govori, vupreki 4e v NK ima tekstove za nosene na nakazatelna otgovornost za "vuvejdane v zablujdenie s cel nabaviane na imotna oblaga", no 6te Vi struva mnogo nervi, vreme i nepriatnosti. Ima i disciplinarna otgovornost i ako problemite Vi produljat da rastat, to imate pulnoto pravo i osnovanie da se oburnete kum suotvetnata advokatska kolegia, kato izlojite to4no i iasno problema si. Tova, 4e dogovrut Vi ne e notarialno zaveren ne e ot su6testvenno zna4enie, za da potursite smetka za bezdejstvieto i nekompetentnosta na advokata si! Za da ne stavame dosadni na ostanalite u4astnici vuv foruma i ako jelaete po-natatu6na pomo6t, bihte mogli da se svurjete s men na e-mail:stefan67@abv.bg. Jelaia Vi uspeh!
stefan67
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 10 Сеп 2004, 11:48
Местоположение: Sofia

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 12:06

Blagodaria Vi mnogo Stefan i se izviniavam za tova che se povtariam!
Ot Sofia li ste
Гост
 

Има ли значение?!

Мнениеот stefan67 » 02 Сеп 2005, 17:21

Не, не съм от София... Родом съм от гр.Русе, но това няма значение! Държавата ни е толкова малка, като територия - обиколка с кола за два дни! Както повечето колеги, посещаващи форумите, работя и поемам ангажименти към сериозни клиенти, които са се научили да уважават знанията, труда и лоялността на знаещите и можещите... Имам клиенти и от Варна, и от Пловдив, и от Пазарджик, и от Лом... Пожелавам Ви, да успеете да разрешите проблемите си с по-малко нерви и финансови загуби! И дано сме успели с колегите поне малко да отмием петното, което ни е лепнал въпросния "колега"! Успех!
stefan67
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 10 Сеп 2004, 11:48
Местоположение: Sofia

Do Stefan 67

Мнениеот liz » 10 Сеп 2005, 12:57

Stefan preporuchvam vi da obogatite znanieto si - prochetete "zakonni li sa starire sgradi" posledno suob6tenie vuv foruma.
liz
 

Мнениеот scribtor » 10 Сеп 2005, 23:20

:lol: :lol: :lol:
Да си наемател на магазин в Русе, е сериозна работа - не можеш да си гледаш работата от търчане по общини за да вадиш Акт 16, да одобряваш проекти и т.н. :shock:
Да си собственик или адвокат в Пловдив е още по сериозна работа - какви отговорности можеш да носиш, страшна работа; :evil:
Да си пишеш глупости по форума - ей, това е лесна работа, но и това си има риск....затова хората си дават Е-mail - да се излагат мирно, кротко и тихо, без публика и цензура.... :oops:
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Мнениеот gega » 11 Сеп 2005, 10:41

Е, Скрипоре, ще ти бъде твърде трудно да се пребориш с неукостта! Но макар и трудно професионализмът се завръща там, където му е мястото - знаеш за какво говоря :D А на теб ти пожелавам спорна година, защото без добри адвокати няма и добър съд, а пък и добър форум :D Ако имаш някой интересна тема по ЗУТ, можеш да я публикуваш, защото започнах да го позабравям :D
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18

Мнениеот monteskio. » 11 Сеп 2005, 11:13

Хей gega,
Къде се изгуби? От известно време не беше се появявал в дебрите на този форум. успя ли да си починеш това лято.?

monteskio
monteskio.
 

Мнениеот scribtor » 11 Сеп 2005, 22:18

Gega, драго ми е да те чуя! :D
Аействам по въпроса - за нова тема по ЗУТ;имам нещо предвид от доста време, но изчаквам едно Определение на ВАС /виж адм.д. № 7698 / 2005/ относно чл. 149, ал.2 ЗУТ.
А за останалото си напълно прав.... успех и на теб! :D
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта


cron