начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот Kostova » 05 Авг 2004, 16:30

Deteto mi e s 4ujd pasport, no ima ve4e bg-Akt za rajdane. Bg pasport oste ne e izdaden, no sme podali zajavlenie, v koeto bastata (4ujdenec) podpisa, 4e e saglasen deteto da polu4i i bg-pasport.
Vaprosat mi e: ste patuvam za BG sama s deteto, ima li nujda ot palnomostno, 4e mi razre6ava da patuvam sama s deteto za BG grani4en punkt .
Kostova
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот BlaueAugen » 06 Авг 2004, 16:05

За България - не. Чл. 35, ал. 2 от Конституцията на РБ - всеки български гражданин има право да се завръща в страната.
BlaueAugen
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот Kostova » 06 Авг 2004, 16:56

A ot Bg za 4ujbina. Nezavisimo ot pasporta na deteto, vse pak ste sam sama, a to e s razli4na ot mojata familija.
Predpolagam trjabva da mosja Akta za rajdane pone?
Blagodarja za barzija otgovor.
4eta zakona, no za sajalenie njama konkretna praktika i se nadjavam na foruma vi.
Kostova
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот shveda » 06 Авг 2004, 18:00

За съжаление в България нищо не е 100 %, така че е добре да си носите акта за раждане на детето, а ако не Ви затруднява, нека бащата подпише една нотариално заверена декларация /това го направето в нашето посолство/, в която дава съгласие детето Ви да пътува с Вас. Поне ще се застраховате пред някой недочел служител.
shveda
Потребител
 
Мнения: 513
Регистриран на: 04 Юли 2004, 18:44

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот Kostova » 06 Авг 2004, 18:23

Blagodarja Vi, imeno ot "nedo4eli" me e strah. Ste postapja kakto me savetvate. A deklaracijata ste ja zaverja pred BG-notarius, zastoto bastata ste patuva s nas, no ste se vrasta po-rano.
Poslednijat pat patuvahme v palen komplekt i njamahme takiva pritesnenija, no se naloji da registriram deteto si kato "4ujdenec" v ramkite na 48 4asa, tai kato vse oste njama izdaden bg zadgrani4en pasport. Predpolagam tozi pat ste uspeja sas srokovete i ste vzema pasporta gotov.V tazi vrazka e i vaprosa mi - koi ot dvata pasporta da predstavja na BG grani4ni vlasti pri npuskane na BG.
Kostova
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот Karima » 06 Авг 2004, 22:03

Добре е да имате и пълномощно при отпътуването от България. Да не би да ви обвинят че отвличате детето без знанието на бащата ::)
Karima
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот ne-da » 07 Авг 2004, 07:49

Задължително при напускане от страната трябва да имате нотариално заверена декларация от бащата , че е съгласен при пътуване в чужбина детето да се придружава от еди кой си. Това важи за всички български граждани до навършването на 18 годишната им възраст ,а Вашето след като има Акт за раждане не е по различно.
ne-da
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот Kostova » 09 Авг 2004, 02:41

Da ne zvu4i glupavo, ama njama logika (osven kakto kazva shveda §njakoi nedo4el zakona"). Ako predstavja na granicata ne bg-pasport na deteto. Az ne sam sigurna daje dali ste uspeja i tozi pat da go vzema. A stranata, kojato "napuska" deteto e Bg, a bastata e 4ujdenec i postojanno jivee v 4ujbina.Deteto sasto. Daje ne e adresno registrirano v BG i za sega se nalag da go registriram kato 4ujdenec.
Napravila sam zapitvane i do Grani4na policia otnosno "praktikata im". Ako i kogato polu4a otgovor, ste spodelja.Ste se radvam i na drugi mnenija - bilo to ot profesionalti, bilo to ot prepatili
Kostova
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот help » 10 Авг 2004, 00:03

Не може да влезете с един паспорт, а да излезете с друг. Така че, използвайки първия паспорт на детето и при излизане, не трябва да имате проблеми - детето е чужд гражданин и никакви изисквания за представяне на разни декларации не важат. Друг е въпросът дали вторият паспорт трябва да се декларира на границата. Ако някой знае нещо - да помага.
help
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот Inavladi » 05 Дек 2004, 02:21

zdraveite.Az veche go izvarvjah tozi pat, no da vi kaza zasega patuvam s balgarskija pasport na sina mi.No neka da varvim po logikata na tova koeto ste posochili do momenta.
Deteto vi ima chuzdo ot balgarskoto grazdanstvo do momenta do koito ne mu izdadat balgarski akt za razdane s koeto to shte stane s dvoino grazdanstvo. Ako prodalzavate da patuvate s nebalgarskija mu pasport e vazno da proverite dali spored zakonite na bashtinata strana se iziskva saglasie na bashtata za napuskane na stranata.Za vlizaneto v BG vi e neobhodimo samo da si nosite kopie ot akta za brak i ot akta za razdane. Neka vinagi tezi dva dokumenta da badat s vas. Vtoro za napuskane na stranata Balgarija e neobhodimo saglasie na bashtata ako toi e balgarski grazdanin/bashtata/. A sled kato deteto vi si ima pasport ot stranata na bashtata ne e rabota na nashta granichna policija da iziskva saglasie na bashtata po balgarskija zakon, zashtoto to ne napuska Balgarija kato nein grazdanin samo, a se pribira v otechestvenata si strana, kadeto ima postojanen adres i kadeto traino prebivavt roditelite mu. Az sashto taka im predstavjam i kartata si residance, kogato zasega njakoi po zajadliv sluzitel. Zelaja vi uspeh i ne im se davaite. Neka Vash blizak Vi izprashta v sluchai che vi sazdavat problemi ili ne vi pusnat, za da imate svidetel i da si tarsite pravata v sada.
Po moe mnenie e nai-dobre da si patuvate s pasporta, koito deteto ima ot stranata na bashtata, taka izlizaneto vi ot BG shte bade po chisto.
UspehKostova написа:

> Da ne zvu4i glupavo, ama njama logika (osven kakto kazva shveda
> §njakoi nedo4el zakona"). Ako predstavja na granicata ne
> bg-pasport na deteto. Az ne sam sigurna daje dali ste uspeja i
> tozi pat da go vzema. A stranata, kojato "napuska" deteto e
> Bg, a bastata e 4ujdenec i postojanno jivee v 4ujbina.Deteto
> sasto. Daje ne e adresno registrirano v BG i za sega se nalag
> da go registriram kato 4ujdenec.
> Napravila sam zapitvane i do Grani4na policia otnosno
> "praktikata im". Ako i kogato polu4a otgovor, ste spodelja.Ste
> se radvam i na drugi mnenija - bilo to ot profesionalti, bilo
> to ot prepatili
Inavladi
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот донна2 » 05 Дек 2004, 09:52

http://www.mvr.bg/Guide/no_vizi_europe.htm

ето от сайта на МВР

НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ"
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА
От Национална служба "Гранична полиция" напомнят на всички, че напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител). За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.
Тези мерки са предприети, за да се предотврати незаконното извеждане на деца от България, за защита на техните права и интереси.
донна2
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот help » 07 Дек 2004, 10:06

Donna, kak go tylkuvate tova "chiito roditeli jiveyat postoyanno ili dylgosrochno b druga dyrjava". I dvamata li tryabva da jiveyat izvyn BG?
help
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот донна2 » 07 Дек 2004, 10:32

така както е написано стигам до извода ,че става въпрос за двамата родители ,но за всекий случай се обърни с въпроса и към гранична полиция

успех
донна2
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот kalinbv » 18 Яну 2005, 18:19

dobre de gospojo ne vi li stana iasno kakvo pishe v saita na grani4na policia?
niama da imate nikakav problem s 4ujdia pasport da vlezete i izlezete v bulgaria
ako izvadite bg pasport koito spored men ne vi e nujno da go pravite za da ne se uslojniavate i samata vie no vijdam 4e ste predprieli merki da go napravite pak niama da imate problem. ako reshite da minavate s bg pasporta pokajete i 4ujdia pasport pak niama da ima problem
ako imate i akt za rajdane tam pishe ot koia maika e koi bashta e deteto
tova vi go kazvam za info
patuvaite si s 4ujdia pasport i niama da imate problem
kalinbv
 

Re: Za dete s 4ujd pasport neobhodimo li e....

Мнениеот Kostova » 29 Яну 2005, 03:18

Blagodarja. Taka i napravih. Ne si "uslujnih" jivota i deteto patuva samo s 4ujdija pasport. Njamah problemi.
Zakonat e jasen, no ne na vseki i 4esto e savsem dale4 ot praktikata, prilagana ot nedoogramoteni lude.
Imam i otgovora na Grani4na policia

Дата: 05.8.2004 16:46:11
ВЪПРОС: Deteto mi e s 4ujd pasport, no ima ve4e bg-Akt za rajdane. Bg pasport oste ne e izdaden, no sme podali zajavlenie, v koeto bastata (4ujdenec) podpisa, 4e e saglasen deteto da polu4i i bg-pasport. Vaprosat mi e: ste patuvam prez avgust za BG sama s deteto. Kam momenta ste ima samo 4idija pasport. 1 .Ima li nujda ot palnomostno, 4e bastata mi razre6ava da patuvam sama s deteto (na vlizane ili izlizane) za BG grani4en punkt. 2.ako uspeja (prestojat mi e krata) da polu4a bg pasport za deteto, koi t dvata pasporta trjabva da predstavja na izlizane. 3. Neobhodimo li e ako deteto e samo s 4ujd pasport da go registriram v ramkite na 48 4asa kato 4ujdenec. Blagodarja predvaritelno i se nadjavam na barz otgovor. Izvinjavam se za neudobstvoto, no njamam vazmojnost da pi6a na kirilica.
ОТГОВОР: Ot GKPP Aerogara Varna ni uveriha, 4e v slu4ajte, kogato deteto e balgarski gr - n s edin roditel 4ujdenec, ne se iziskva syglasieto mu za patuvane na deteto prez balg. granica.Licata pritejava6i balgarski i 4uvd pasport sa dlajni da preminavat granicata, kato predstaviat za obrabotka i dvata pasporta. Ne e neobhodimi deteto da se registrira adresno kato 4ujdenec v ramkite na 48 h. Ako za vremeto na presoiq vi v stranata ne ste uspeli da snabdite deteto s pasport, izlizaneto prez granica stava s 4uvdiq pasport i akta za rajdane na deteto. USPEH.
13:48:05 / 11.8.2004

--------------------------------------------------------------------------------
No. 137
Име: Antoanita Frese
От: Berlin
EMAIL: toni.frese@vodafone.de
WEB:
Дата: 03.8.2004 17:06:37
ВЪПРОС: Az jiveia postoianno v Berlin, omajen asam za nemec i deteto mi zasega e SAMO nemski grajdanin. Triabva li sega, kato mi predstoi da doida sama s deteto v BG da imam deklaracia ot maja mi, che e saglasen da patuva deteto s men ili tova s eotnasia samo za deca bulgarski grajdani? Mnogo blagodaria predvaritelno za informaciata
ОТГОВОР: Sled kato deteto vi e samo nemski grajdanin, ne e neobhodimo saglasieto na drugia roditel za patuvaneto mu prez balgarskata granica. Tova e neobhodimo samo za deca - balgarski grajdani.
Kostova
 


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron