начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Наем на дворно място при право на строеж

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наем на дворно място при право на строеж

Мнениеот doenitz » 19 Май 2017, 17:02

Здравейте, имам следното питане, имам отстъпено право на строеж върху общинска земя. Става дума за построена къща с право на строеж в УПИ с голям двор, въпросът ми е, като собственик на постройката мога ли да отдам сградата ведно с дворното място? Искам да отдам дворното място за пчелин, обаче само постройката е моя и ако отдам сградата - чл.64 ЗС ще се приложи ли и за наемателя да има правно основание да ползва и градината?
doenitz
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 19 Май 2016, 11:25

Re: Наем на дворно място при право на строеж

Мнениеот ivanov_p » 19 Май 2017, 21:27

Ако градината е с граници, напр. ограда и ти я държиш може да я отдадеш под наем. Ще пишете високата цена за сградата и много малка за градината, а може и само за сградата, с клауза, че може да ползва и градината.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4331
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Наем на дворно място при право на строеж

Мнениеот doenitz » 19 Май 2017, 22:07

Благодаря, и аз така си мисля, щом аз мога да я ползвам, мисля и наемателя на сграата би трябвало да може.
Иначе градината си е оградена, парцелът е в регулация, скица имам, договор за ОПС с общината. Притеснявам се общината да не кажат, че се разпореждам със земя, която не е моя?
Отделно наемателят иска да кандидатства по някакви програми за пчелари и договорът му е нужен, дали там ще мине като редовен също се притеснявам?!
doenitz
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 19 Май 2016, 11:25

Re: Наем на дворно място при право на строеж

Мнениеот teogeo » 19 Май 2017, 22:17

doenitz написа:Здравейте, имам следното питане, имам отстъпено право на строеж върху общинска земя. Става дума за построена къща с право на строеж в УПИ с голям двор, въпросът ми е, като собственик на постройката мога ли да отдам сградата ведно с дворното място? Искам да отдам дворното място за пчелин, обаче само постройката е моя и ако отдам сградата - чл.64 ЗС ще се приложи ли и за наемателя да има правно основание да ползва и градината?


Коя година Ви е учредено правото на строеж?
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Наем на дворно място при право на строеж

Мнениеот doenitz » 20 Май 2017, 09:30

1983-та
doenitz
Младши потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: 19 Май 2016, 11:25


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron