начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отказване от дял и дарение.

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отказване от дял и дарение.

Мнениеот srednia » 20 Апр 2017, 20:01

Здравейте доста потърсих из форума ,но не намерих същия като този случай.
Имаме къща на село която е на името на прадядо ми и прабаба ми,те не са сред живите,но техните 2 дъщери са живи едната от които е моя баба.Реално те се водят наследници на имота.Сестрата на баба ми иска да се откаже от нейния дял а баба ми да прехвърли целия имот на мен или на баща ми(чрез дарение).Искам да попитам какъв е реда на нещата това да се случи,възможно ли е,кой какви документи трябва да набави? Трябва да допълня че нотариалния акт е на името на Прадядо и Прабаба ми.И на последно място искам да попитам този вариант ли е най-удачен от гледна точка на разходите или има друг начин аз или баща ми да придобием имота с възможно наи-малко разходи и разкарване на двете баби по нотариуси и съдилища понеже ще бъде доста трудно за тях.Изобщо приемам каквито и да е препоръки и варианти за това как могат да се случат нещата.Благодаря предварително на всички за помощта :wink:
srednia
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Апр 2017, 19:38

Re: Отказване от дял и дарение.

Мнениеот law_master » 21 Апр 2017, 13:56

Това е удачен вариант, ако баба ви няма други деца освен баща ви. Ако има, е възможно прехвърлянето да наруши тяхната запазена част от наследството им, и впоследствие да се иска отмяна на това завещание/дарения.
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: Отказване от дял и дарение.

Мнениеот srednia » 21 Апр 2017, 17:55

law_master написа:Това е удачен вариант, ако баба ви няма други деца освен баща ви. Ако има, е възможно прехвърлянето да наруши тяхната запазена част от наследството им, и впоследствие да се иска отмяна на това завещание/дарения.

има още един син ,но той е починал.А знаете ли какъв набор от документи ще са нужни?Ние ще разговаряме с нотариус ,но все пак да си имаме представа какво ще е необходимо.Благодаря ви за отговора !
srednia
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Апр 2017, 19:38

Re: Отказване от дял и дарение.

Мнениеот law_master » 21 Апр 2017, 18:41

a другият син има ли наследници - съпруга, деца?
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago

Re: Отказване от дял и дарение.

Мнениеот srednia » 21 Апр 2017, 20:51

law_master написа:a другият син има ли наследници - съпруга, деца?

да има един син и съпруга,но те не желаят имота,на тях е прехвърлен на дядо ми имота
srednia
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 20 Апр 2017, 19:38

Re: Отказване от дял и дарение.

Мнениеот borovinka » 04 Май 2017, 11:41

srednia написа:
law_master написа:a другият син има ли наследници - съпруга, деца?

да има един син и съпруга,но те не желаят имота,на тях е прехвърлен на дядо ми имота


Устното "не желая имота" не е като писменото оформяне, че имотът си е само ваш.

Не чакайте бабата да умре, уредете си нещата приживе.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron