начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Правомощия на органите при проверка в етажна собственост

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Правомощия на органите при проверка в етажна собственост

Мнениеот queen88 » 04 Ное 2013, 14:13

Здравейте,
знаете ли дали органите на МВР имат право да наложат глоба при първо посещение когато има сигнал за вдигане на шум в апартамент от етажна собственост? Прочетох наредбата за обществения ред на столична община, където пише, че минималната глоба е 100 лв. Мисля скоро да организирам празнично събитие в нас. Разбира се ще залепя съобщение, с което да предупредя съседите, но все пак.. В наредбата не се посочва дали когато дойдат на проверка за първи път, органите само предупреждават, или имат право директно да наложат глоба. Или е въпрос на лична преценака от тяхна страна?
queen88
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Ное 2011, 08:33

Re: Правомощия на органите при проверка в етажна собственост

Мнениеот borovinka » 04 Ное 2013, 14:45

:P :P Вие още от сега - от преди събитието ли сте сигурни, че ще се стигне до такива ексцесии на шум в невъзможни часове на денонощието, че да се налага съседите ви да викат полиция? :mrgreen:
Няма ли начин просто да сте по-тихи, въпреки събитието?
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Правомощия на органите при проверка в етажна собственост

Мнениеот queen88 » 04 Ное 2013, 16:32

Ние ще се стараем да сме тихи, разбира се:) Едно смейство от съседите ми са доста конфликтни личностни и имаме съдебни спорове с тях. Не се обичат с никой от останалите семейства. Минлата година бях предупредила веднъж, че ще има купон и бях черпила за рожден ден. Останалите съседи нямаха нищо против, но въпросните ми викнаха полиция. Затова ме интересува ако дойде полиция отново директно глоба ли ще наложи или само ще ни предупреди? Минималната глоба е 100 лв. по наредбата....
queen88
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Ное 2011, 08:33

Re: Правомощия на органите при проверка в етажна собственост

Мнениеот borovinka » 04 Ное 2013, 16:42

Поканете и съседите, за да минимизирате шанса от произвол. :mrgreen:

Не знам какво да ви кажа, казусът въобще не е за форума според мен. :) Старайте се да не вдигате шум, ако случайно ви оформят проверка, намерете свидетели, че шум не е имало. Ако тръгнат да ви пишат акт за това - възразете и обжалвайте.
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Правомощия на органите при проверка в етажна собственост

Мнениеот queen88 » 04 Ное 2013, 16:51

Благодаря за съвета:) Иначе наредбата е измислена много гъвкаво :D Без много уточнения, а нали наредбите трябва да са доста изчерпателни уж....
queen88
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Ное 2011, 08:33


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron