начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Образец на подпис

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 30 Юли 2012, 12:22

Здравейте,
подготвям документи за преобразуване на ООД в ЕООД, поради покупко-продажба на дялове от единия съдружник на другия. Управителят не се променя, т.е. той закупува дяловете от напускащия съдружник и става едноличен собственик. Фирмата е регистрирана първоначално през 2008 г. и тогава е подавано в ТР "Нотариално заверено съгласие и образец от саморъчния подпис на управителя".
Въпросът ми е мога ли да използвам този документ със стара дата за вписването на сегашната промяна в обстоятелствата или е нужно да се изготви нов?
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот inspectora » 30 Юли 2012, 12:34

Нали казвате, че нямате промяна на управителя? Какво ще вписвате тогава?
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 30 Юли 2012, 12:36

Има прехвърляне на дялове от единия съдружник (напускащия) на другия (управителя).
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот inspectora » 30 Юли 2012, 14:33

Извинявам се за въпроса, но Вие юрист ли сте?
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 30 Юли 2012, 15:17

Не, не съм юрист.
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот inspectora » 30 Юли 2012, 16:46

jade_alex написа:Не, не съм юрист.

А какъв/каква сте - счетоводител, собственик на дружеството, инж., арх., д-р, консултант някакъв, или? /за да знам как точно да Ви отговоря на въпроса, за да ме разберете/
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 30 Юли 2012, 18:34

Ако опитате да ми отговорите с вярната информация на въпроса, който зададох ще ви разбера всякак си ;)
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот neutralen » 30 Юли 2012, 19:23

Колегата не случайно ви пита за професията, щото след като не сте юрист, очевидно се занимавате с несвойствена работа, като считате вероятно, че сте наясно с материята в общи линии.
Отговорът на въпроса ви е - следва да изготвите документи за промените в подлежащите на вписване обстоятелства.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Образец на подпис

Мнениеот inspectora » 30 Юли 2012, 19:40

jade_alex написа:Ако опитате да ми отговорите с вярната информация на въпроса, който зададох ще ви разбера всякак си ;)

Ааа, Вие сте тарикат някакъв ... Ами успех Ви желая тогава и всичко най-добро в живота ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 31 Юли 2012, 11:50

Много моля да не се обиждаме! Това че сте юристи изобщо не ви поставя на по-високо стъпало в еволюционната стълбица, колкото и да настоявате за това.

Тарикат, не съм. Всъщност съм инженер, но преди всичко съм човек с акъла си и имам желанието и амбицията сама да извърша тази "несвойствена" за мен работа.

neutralen, напълно разбрах отговора ви и възнамерявам точно това да направя.
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот Pause » 31 Юли 2012, 12:27

Според мен трябва да подадете заявление за вписване в ТР за решението за преобразуването на търговското дружество в друга правноорганизационна форма Чл.263б ТЗ .Стария документ не ви върши работа.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Образец на подпис

Мнениеот Гост. » 31 Юли 2012, 15:42

jade_alex написа:Много моля да не се обиждаме! Това че сте юристи изобщо не ви поставя на по-високо стъпало в еволюционната стълбица, колкото и да настоявате за това.

Тарикат, не съм. Всъщност съм инженер, но преди всичко съм човек с акъла си и имам желанието и амбицията сама да извърша тази "несвойствена" за мен работа.

neutralen, напълно разбрах отговора ви и възнамерявам точно това да направя.


:) В България- тази малка страна на неограничените възможности всеки разбира от право, футбол и жени. Уви, историята потвърждава факта, че това е дълбока заблуда.

Инак, знанието се търкаля по улицата ( в конкретния случай има няма в поне 4 относими НА)... ябълки, бисери.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Образец на подпис

Мнениеот inspectora » 01 Авг 2012, 09:29

jade_alex написа:Тарикат, не съм. Всъщност съм инженер, но преди всичко съм човек с акъла си и имам желанието и амбицията сама да извърша тази "несвойствена" за мен работа.


Ами може би имах принципно желание да Ви отговоря на въпроса, защото сам по себе си той не е кой знае колко сложен и отговорът му е от две-три думи ... това не е въпрос, за който да се налага консултация, а от тези, на които спокойно може да се отговори и във форум ...
Въпросът е там, че бих отговорил на човек, на когото преценя да дам отговор ... та за това исках да разбера що за човек сте /доколкото е възможно/ ... и разбрах /доколкото е възможно/ :)

Аз лично не виждам нищо лошо да се опитвате сам да си направите документите /после ще си берете резултата, т.е. ще създадете повече работа на някой колега, съответно и повече пари ще попаднат в бранша, отколкото ще са за изготвяне на промяната, която искате ;) ... но това е друга тема .../.

jade_alex написа:Много моля да не се обиждаме!


Моите извинения, ако съм Ви обидил наричайки Ви "тарикат", но остроумниченето Ви, вместо да Ви помогне, в случая Ви изигра лоша шега. Не го разбирам това - да молиш за помощ някой и да му остроумничиш ...

jade_alex написа:Това че сте юристи изобщо не ви поставя на по-високо стъпало в еволюционната стълбица, колкото и да настоявате за това.


В еволюционната стълбичка - не! Мисля обаче, че в правните материи не е точно така ... След като сте в правен форум и искате помощ от юристите, които пишат в него ... Кой на кое стъпало е в случая? Ако ми влезете в кантората за консултация и ми отговорите по начина, по който сте ми отговорили на въпроса ми за "качеството" Ви ... подобно е и тук - влизате, питате, отговаряте /има и някои разлики - безплатно е, можете да излъжете/ ... И както аз правя, когато отида на лекар - изпълнявам/отговарям и без да разбирам защо ме пита някои неща и защо ме кара да правя други, така следва да се държи и всеки, който търси помощ в непознати за него води ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 02 Авг 2012, 17:53

Ако ви бях казала, че съм инженер, Вие като инженер ли щяхте да ми отговорите?
Така или иначе документите си ги оправих сама и всичко е наред. За половин ден. Ако някой срещне проблем с подобен казус с радост бих споделила своя опит... безплатно. Нека само ми пише на лични.
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот ykovachev » 02 Авг 2012, 18:07

Браааво!
Шъ предложа Б.Б. и Президенто да Ви дадат медал за постижението :mrgreen:
Простете, но... лошо захванахте разговора тук и с тая фукня накрая не подобрявате нещата... Аз колко неща знам извън правото, ма не се тупам в гърдите по площади и/или форуми къв съм готин, знаещ, гениален и как помагам безплатно.
Вместо това направо помагам, без да си го меря с инженерите. Доколкото знам и мога, де. Като не знам, си плащам, та да не откривам топлата вода за 134 567 890-ти път на света. Ма то е въпрос на избор какво струва половин ден, така че - чест и почитания, изборът е свободен. Пък и свободно време ако имате - перфектно :wink:
Прочее, син на двама инженери съм, а после ме отгледа допълнително и трети такъв, та имам слабост към тях... Към фукнята и прекомерното самочувствие обаче нямам. Инспектора е прав.
Щастие и рози Ви желая :)
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Образец на подпис

Мнениеот jade_alex » 02 Авг 2012, 18:25

Поздравявам ви с постиженията на ума, които току що демонстрирахте. Да си ги ползвате със здраве. На мен моите ми стигат.
jade_alex
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Юли 2012, 12:16

Re: Образец на подпис

Мнениеот hasplu » 02 Авг 2012, 19:00

jade_alex написа:Ако някой срещне проблем с подобен казус с радост бих споделила своя опит... безплатно.



Здравейте :D Много се радвам, че има някой, който се е преборил в тази тежка "машина", наречена Търговски регистър и който може да сподели своя опит (безплатото не го кометнирам, тук тези юристи само си вирят носовете и на никой не помагат всъщност :evil: ).

Понеже по професия съм автомонтьор, но шефа ми има проблем с неговата фирма, то бих ви помолил да ми помогнете, защото и на мен ми предстои същата процедура. Той има фирма, която е еоод. Понеже не се е пререгистрирал, сега се чуди дали ще е по-лесно да го направи сега или да направи фирмата ЕТ и да стане пререгистрацията наведнъж.
Какви документи са ми нужни и колко пари се плащат на гишето в търговския регистър?

Много благодаря предварително за оказаното съдействие и дано има повече хора като вас, които да помагат професионално по форумите, че ми искаха 400 лева за същото точно такива "адвокати" скоро...:evil: :evil: :evil:
Аватар
hasplu
Потребител
 
Мнения: 486
Регистриран на: 06 Фев 2002, 12:42

Re: Образец на подпис

Мнениеот jasta13 » 03 Авг 2012, 10:32

ИзвинетИ, а Вие автомобилите, безплатно, професионално ли ги ремонтирате :?: :!: Едни накладки имам да на сменям, та ще може ли професионално и форумно да ми съдействате в борбата с тази тежка задача, бе да си вирите носа.
МПС- то ми е едно такова малко и синьо, с четири гуми и харчи някво гориво, ама малко :mrgreen:
alea jasta est
jasta13
Младши потребител
 
Мнения: 90
Регистриран на: 28 Сеп 2006, 13:38

Re: Образец на подпис

Мнениеот huukuu » 03 Авг 2012, 10:41

hasplu написа:
...Понеже по професия съм автомонтьор...

...Много благодаря предварително за оказаното съдействие и дано има повече хора като вас, които да помагат професионално по форумите, че ми искаха 400 лева за същото точно такива "адвокати" скоро...:evil: :evil: :evil:


А като ми се откачи отново ауспуха на Фиата, Вие ще бъдете ли така да добър да поддържате вижданията си за безвъзмездна професионална помощ, когато ви го докарам в сервиза?

Работата е там, че когато човек моли за помощ, то и отношението му трябва да е съответното :wink:
huukuu
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Май 2012, 21:44

Re: Образец на подпис

Мнениеот ykovachev » 03 Авг 2012, 10:55

jasta13 написа:ИзвинетИ, а Вие автомобилите, безплатно, професионално ли ги ремонтирате :?: :!: ...
huukuu написа:А като ми се откачи отново ауспуха на Фиата, Вие ще бъдете ли така да добър да поддържате вижданията си за безвъзмездна професионална помощ, когато ви го докарам в сервиза?
Работата е там, че когато човек моли за помощ, то и отношението му трябва да е съответното :wink:

Колеги, адски сте прави, освен в едно: hasplu също е колега и се шегува :wink: (глейте сега как го издадох, че не е автомонтьор) :D
А най-лошото е, че питащата няма да ни разбере, колкото и да е ЕНТЕЛЕКТУАЛНА, т.е. човек с акъл, желание и амбиция :mrgreen: Щото то трябва малко и възгледите да са в рамките на уважението към чуждия труд, нали :wink:
Последна промяна ykovachev на 03 Авг 2012, 10:59, променена общо 2 пъти
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Следваща

Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron