начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Какви документи са необходими за Акт 16

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот mavrodiorama » 05 Сеп 2009, 14:42

В момента съм в процес на строеж на къща.Интересува ме през това време аз, като инвеститор трябва ли да събирам някакви документи,протоколи,актове и др.
за да ги представям при подаването на молбата за издаване Разрешително за ползване ( Акт 16 ), или с това се занимава Строителния надзор?
mavrodiorama
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 27 Апр 2009, 18:29

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот zelen » 05 Сеп 2009, 15:06

При строеж на къща не ви е необходима надзорна фирма - всички документи относно строителството ви могат да се оформят от адвокат, който да финализира процеса пред съответната общинска администрация.
В подкрепа на думите ми е и обстоятелството, че по закон всяка една подобна фирма трябва задължително да работи с адвокат - преценете сама кой върши цялата работа.
zelen
Потребител
 
Мнения: 479
Регистриран на: 30 Апр 2006, 14:29
Местоположение: София област

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот mavrodiorama » 05 Сеп 2009, 15:46

zelen написа:При строеж на къща не ви е необходима надзорна фирма - всички документи относно строителството ви могат да се оформят от адвокат, който да финализира процеса пред съответната общинска администрация.
В подкрепа на думите ми е и обстоятелството, че по закон всяка една подобна фирма трябва задължително да работи с адвокат - преценете сама кой върши цялата работа.


Нещо не те разбрах какво точно искаш да кажеш.Строителството се извършва от строителна фирма, регистрирана в Камарата на строителите и имам договор с фирма за Строителен надзор поради факта,че обекта е IV категория,защото идейния проект е за 5 етажно застрояване, но аз изпълнявам само техническия проект за I етап - строеж на два етажа.
mavrodiorama
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 27 Апр 2009, 18:29

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот Melly » 05 Сеп 2009, 17:30

mavrodiorama написа:
...Строителството се извършва от строителна фирма, регистрирана в Камарата на строителите и имам договор с фирма за Строителен надзор поради факта,че обекта е IV категория,защото идейния проект е за 5 етажно застрояване, но аз изпълнявам само техническия проект за I етап - строеж на два етажа.


Въпросите си отправете към "Строителния надзор".
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот anserk » 05 Сеп 2009, 18:18

zelen написа:При строеж на къща не ви е необходима надзорна фирма - всички документи относно строителството ви могат да се оформят от адвокат, който да финализира процеса пред съответната общинска администрация.
В подкрепа на думите ми е и обстоятелството, че по закон всяка една подобна фирма трябва задължително да работи с адвокат - преценете сама кой върши цялата работа.

Браво "zelen"! Много интересно на протоколите обр.2 (2а), 3, 4, 5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 и 15, адвоката от надзорната фирма ли ще се подписва на всичките? И кой печат ще се слага на всичките строителни книжа? Адвокатски печат не знам дали има! Е то бива,бива самочувствие на професионалист-адвокат, ама пък чак толкова!!! По-учтиво, по-уважително! За всички има място и пари под слънцето!
А
Melly написа: Melly
е права- щом има договор с фирма строителен надзор, всички въпроси се задават и получават от него. Нали той ще ви предава строежа. Няма значение етапността-щом е 4-та категория, строителен надзор пак се изисква.
За сведение на "zelen": строителния надзор(който е с пълен лиценз) прави оценка и на проектите за издаване на РС; експертни оценки, становища и т.н. Адвоката ползваме само при сложни казуси, когато трябва да се установява търпимост, да спасяваме строежи от разрушаване (преди да са дошли от ДНСК), при издадени НП, при някои спорни казуси със собствеността и др.п. Стигне ли се до съд, се оттегляме и ви даваме възможност да се проявите и да обезкостите възложителите(те в много от случаите си го заслужават).
И на края - с измененията на ЗУТ, които бяха внесени в МС още пролетта, строителен надзор ще се изисква за всички строежи, независимо от категорията.И тогава дано не се ползват форумите от Възложителите!
anserk
Активен потребител
 
Мнения: 1197
Регистриран на: 04 Юни 2009, 11:56
Местоположение: София

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот magodeoz » 05 Сеп 2009, 23:27

От надзорническите уста - в депутатските уши!
PS. Тез предложения за изменение на ЗУТ министерската комисия си ги прочете втори път, и като видя какви глупости поради лошо храносмилане е надробила - сама си ги изтегли.Тъй че - не е актуално, продължавай с молитвите!
magodeoz
Активен потребител
 
Мнения: 1948
Регистриран на: 10 Авг 2009, 00:29

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот anserk » 05 Сеп 2009, 23:59

magodeoz написа:От надзорническите уста - в депутатските уши!

Ще да е така, ама не! Никой не иска мнение от тези дето са в кашата. Простотиите по законите и наредбите ги сътворяват работни групи от юристи по министерства и дирекции, дето на инвестиционния процес гледат като на златна кокошка. Доказателство: виж от 2001 г. до сега колко пъти е променян ЗУТ! А наредбите ги имат като банички за закуска :wink:
А може би и в тази сфера трябва тотално да навлязат юристи! То и без това предприемачите имат нужда по обектите от технически ръководители! Щом ще заменят надзора, защо пък не и ръководители на строежи :cry:
anserk
Активен потребител
 
Мнения: 1197
Регистриран на: 04 Юни 2009, 11:56
Местоположение: София

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот thetruthmf » 06 Юли 2012, 11:00

Здравейте,
Възможно ли е да си купя апартамент с акт 16
в жилищна сграда с акт 16, с разрешително за ползване от 2006г,
в която трафопоста да не е собственост на е-он , а на фирмата строител,
и апартаментите да нямат самостоятелни електромери/партидни номера,
и да заплащаме изконсумираната ел енергия по промишлената тарифа(която е доста по-висока),
вече 3 години,
и да не мога да накарам строителя и еон да се разберат, как да направят така, че аз да имам собствен електромер и да плащам нормално, като всички останали?

Къде трябва да питам кой е издал разрешение за ползване и дали правомерно са го издали на времето, защото има данни за незаконни договорки?
thetruthmf
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юли 2012, 10:53

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот emilgrigorov » 06 Юли 2012, 11:39

Договорите за изкупуване се правеха след Акт 16.
Намерете си адвокат, и си търсете парите за разликата, че ги губите, времето не работи във Ваша полза.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот thetruthmf » 06 Юли 2012, 11:47

Как да ги съдим , като не са в България?
thetruthmf
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юли 2012, 10:53

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот emilgrigorov » 06 Юли 2012, 11:49

thetruthmf написа:Как да ги съдим , като не са в България?

За това ще мислите с адвоката ... имат собственост, пък дори и върху само трафопоста - и после ще си го прехвърлите на ЕОН, а ЕОН ще Ви платят, и ... отивате на море, догодина.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Какви документи са необходими за Акт 16

Мнениеот thetruthmf » 06 Юли 2012, 12:09

да разбирам-осъждаме ги без те да присъстват тука,
съдия изпълнител ни прехвърля трафопоста,
ние се разбираме с еон?
thetruthmf
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Юли 2012, 10:53


Назад към Строителство и регулация


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron