начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отново въпрос за МН Домашен Арест

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот chinchilla » 11 Май 2012, 18:34

Извинявайте, че създавам нова тема, но по-рано днес попитах в старата си тема, може би не се чете , или поне не до край, затова си позволих да попитам в нова тема .
Това е продължението от
viewtopic.php?f=13&t=47684 тема.

Явно, след обжалването ми в СГС ,присъдата е потвърдена .До тук няма проблеми, 6 месеца ефективна.
Въпросът е ,след като решението е излязло на 17.04.2012 и присъдата следователно влиза в сила ,НО не и в изпълнение ,какво става с домашния ми арест, (който спазвам стрикнто между впрочем най -малкото ,защото до мен е сградата на районното) в периода от 17.04.2012 до момента, в който на вратата ми кацне Съдебна полиция, за да ме преведе в затвора? Тоест до момент, в който присъдата влиза в изпълнение?
Никой още официално не ме е уведомил ,че имам присъда влязла в сила, никой не ме е уведомил ,че мярката ми Домашен арест е изменена, ако е така. А всъщност на мен ми трябва, точно два месеца домашен арест ,за да съм изтърпял наказанието си ( 2 дни дом арест за 1 ден ефективно изтърпяване)
Ще ми признаят ли домашния арест до момента на фактическото ми задържане и отвеждане в затвора, или вече мога спокойно да излизам и да си чакам влизането в изпълнение на присъдата ?
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот marek972 » 12 Май 2012, 09:43

за 343в - 6 месеца ефективно !!
преди това колко пъти си бил хващан без книжка, а осъждан ли си ?
и защо прокурора не се съгласи на споразумение ?
marek972
Потребител
 
Мнения: 535
Регистриран на: 07 Апр 2008, 13:34

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот Гост. » 12 Май 2012, 12:31

какво става с домашния ми арест


Този въпрос не се ли повдигна за разискване с присъдата на РС? Освен приспадане на времето на наложената МНО по 59 НК, нито ред повече за нея?!? :roll:
Я, пак с четенето на тази присъда- нещо по въпроса за 309 НПК дали не пише, че си е много странно.

Обаче,6м. ефективно за 343в, ако и да не сте искал споразумение, ако и да сте по глава 27- направо не мога да повярвам, `начи.

Изобщо- от където и да го зяпам все си е странно.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот Pause » 12 Май 2012, 12:41

Според мен, отговор ни дава Чл.414 т.1 НПК. :D
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот Гост. » 12 Май 2012, 12:48

Не е въпрос на тълкуване, а на четене( питащия не е чел нищо- след като нищо не му е връчено, а спомените от с.з. обикновено са доста мъгляви).

Но, наказанието е приведено в изпълнение от 11.05, ерго- .......... друг ще смята и прочее разяснява .
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот nasso_5 » 12 Май 2012, 13:16

пред ВКС няма ли да обжалваш?...
правото е алгоритъм.....
Аватар
nasso_5
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 15 Дек 2006, 03:05

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот Гост. » 12 Май 2012, 14:52

Какво обжалване, Насо - присъдата е влязла в сила.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот nasso_5 » 12 Май 2012, 15:18

Затова ми бе интересно ,защо не е обжалвана пред ВКС...щеше да минат още 2-3 месеца...
Домашният арест 2 към 1 ли е?...
правото е алгоритъм.....
Аватар
nasso_5
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 15 Дек 2006, 03:05

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот chinchilla » 12 Май 2012, 15:41

Официално нищичко не съм получил.
ВКС разбрах, че не може. След отказа ми от споразумение ,минах в СРС по съкратената, осъдиха ме, обжалвах с цел бавене в СГС. От там на делото само казаха, че ще се произнесат с решение. Още не съм получил решение, просто адвоката по делото ми, ми звънна вчера и каза, че такова е излязло на 17 .04 .
Мога ли да жаля пред ВКС ? Срокове не са почнали да текат предполагам, защото аз не съм уведомен официално.
И все пак, ще ми признаят ли за следващото време дом ареста, или мога спокойно да си излизам вече.?
Последна промяна chinchilla на 12 Май 2012, 15:52, променена общо 1 път
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот nasso_5 » 12 Май 2012, 15:51

Къде ще излизаш бре?...Кой ти е отменил Д.Арест? брат-близнак имаш ли?

Пред ВКС ,може да жали единствено юрист...
Питай Поли...че кристалната ми топка не ми работи днес:)
правото е алгоритъм.....
Аватар
nasso_5
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 15 Дек 2006, 03:05

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот Гост. » 12 Май 2012, 15:53

Дай номера на НОХД и година, че като те чета съм убедена, че нищо относимо няма да напишеш, а предпочитам да си лежа, от колкото да градя хипотези.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот chinchilla » 12 Май 2012, 15:59

Наско, ами предполагам тя е казала ,каквото има.
Никой не ми е отменил, по- точно никой не ме е уведомил, ако мярката ми за неотклонение е отменена. До колкото разбрах ,след влизане на присъдата в сила, мярката за неотклонение се отменя ,но няма как да знам, защото от СГС , съдийката " Ще се произнеса с решение" .. А ходи разбери ,какво е произнесла в решението си ::))
В Понеделник ,ще пратя познат да преснима решението и да ми го донесе.

Четох чле 414 (1) единствено ми стана ясно, че трябва от СГС да се произнесат по мярката, тоест отново в решението си, тоест още не знам какво са писали.
Каква е практиката в такъв случай. То наистина аз съм си карък до мозъка на костите, но все още един случай като моя трябва да има .
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот emilgrigorov » 12 Май 2012, 16:04

Напиши на Поли номера на делото и годината.
Carthago delenda est.
emilgrigorov
Активен потребител
 
Мнения: 2836
Регистриран на: 21 Яну 2012, 11:11

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот Гост. » 12 Май 2012, 16:04

:lol: ти си много обременен, бе човече....
НЕма какво да дириш- връщам ти на лични, заради тайната на тайнството :lol:

Нямаш лични.... айде да опънем бельото тук
ей го на решението ти: http://legalacts.justice.bg/ShowAct.aspx?actId=2075004

Присъдата ти в РС е малко непълна- само диспозитива( голема икономия, с тея сайтове нищо не можеш да разбереш) http://legalacts.justice.bg/ShowAct.aspx?actId=2061385
И се връщаме да четем( като литературно четене малко тая работа, ама от кога си регнат тук- нищо не научи по ягодите)- виж как хубаво е написано:
На основание чл. 59, ал.1 НК е постановено приспадане при изпълнение на наказанието, времето през което подсъдимият И. е бил задържан- от 13.07.2011 година до 15.07.2011 година, както и времето през което спрямо него се е изпълнявала мярка за неотклонение ”домашен арест”, считано от 16.07.2011 година до влизане в сила на първоинстанционния съдебен акт, за който период два дни „домашен арест” се зачитат за един ден лишаване от свобода.

Начи като почнете да питате за неща написани и наистина е досадно 8)
Какво пише тук http://scc.spnet.net/scc/?page_id=715
Статус на акта: Не е влязъл в сила

казал му бил адвоката.... ЕЖК, на пазара,...
Последна промяна poli_g на 12 Май 2012, 16:17, променена общо 1 път
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот chinchilla » 12 Май 2012, 16:16

ГРЕШКА, това го нямам . Но решението на сгс го нямам ,не съм уведомен и не съм го чел . Правя си извод, че щом присъдата влезе в сила ( след решението на СГС) мярката ми Дом арест ,няма да се зачете, следователно не виждам пречка да започна да си щъкам ... Объркан съм .. :oops:
Сори за офф-а Статус НЕ е влязла в сила ,това значи ли ,че ще се зачете? Признавам си, аз съм един тъп юзер ,който се обърква в подобни лабиринти от казуси. Този адвокат ( по това дело) е на приятелката ми, за пръв път го ползвам, явно не можем някак си да намерим общ език. Моята си адвокатка, не беше по време на привличането ми като обвиняем в България , след това вече ,аз бях домашен арест и ,затова не я притесних с делото .
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот Гост. » 12 Май 2012, 16:25

Аааааа, хем сърби, хем наболява...
Е, вече го прочете.
Още не съм получил решение, просто адвоката по делото ми, ми звънна вчера и каза, че такова е излязло на 17 .04 .

Решението е окончателно. Щъкай.

п.п. странно, защо е с такъв статус, като е необжалваемо. Не мога да дам отговор- някой от вещите пеналисти да пише.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот chinchilla » 12 Май 2012, 16:34

Прочетох го, но пак не видях от кога до кога приспадат домашния арест. Така прочетено от мен ,илиза, че от произнасянето на СРС до момента, аз не съм бил под домашен арест и , само това ми приспадат .. Аз ли не разбирам ?А съдията изрично в СРС Не се произнесе по мярката ,като я остави домашен арест
И след като не е влязла в сила, не значи ли, че още се водя домашен арест ? Защото в решението пише
"На основание чл. 59, ал.1 НК е постановено приспадане при изпълнение на наказанието, времето през което подсъдимият И. е бил задържан- от 13.07.2011 година до 15.07.2011 година, както и времето през което спрямо него се е изпълнявала мярка за неотклонение ”домашен арест”, считано от 16.07.2011 година до влизане в сила на първоинстанционния съдебен акт, за който период два дни „домашен арест” се зачитат за един ден лишаване от свобода. " - това в началото и после в края
"В съответствие със закона е приспадната изтърпяната част по наказанието, с оглед на предварителното задържане на И., за периода от 13.07.2011 година до 15.07.2011 година, както и времето, през което спрямо него се е изпълнявала мярка за неотклонение ”домашен арест”, считано от 16.07.2011 година."
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот Гост. » 12 Май 2012, 16:56

Според мен е влязло в сила на 17.04- до тогава ще ти зачетат домашния арест.
Бездействието не те ползва- трябвало е да следиш сайта на СГС, защото при окончателна присъда не са длъжни да те уведомяват.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот chinchilla » 12 Май 2012, 17:06

poli_g написа:Според мен е влязло в сила на 17.04- до тогава ще ти зачетат домашния арест.
Бездействието не те ползва- трябвало е да следиш сайта на СГС, защото при окончателна присъда не са длъжни да те уведомяват.


Аз сега от теб научавам за този сайт. Зная единствено сайта на прокуратурата :):)
Сега го разгадах и видях ,че статуса ми е "Не е влязла в сила"
ей това ме бърка ...Иначе, така и така съм се прежалил за този месец и нещо остатък, който трябва да изтърпя ефективно... но предпочитам да съм се подготвил и сам да си отида, не да чакам да дойдат от вкъщи да ме правят за срам пред съсдедите.
А може ли сайта да не е ъпдейтнат от 17.04 до днес и затова да пише ,че не е влязла в сила..ама замисляюки се не би трябвало да ъпдейтнат решетието, пък не и статуса
snooker, chinchillas, STARGATE & Alfa Romeo
Аватар
chinchilla
Потребител
 
Мнения: 338
Регистриран на: 16 Юли 2011, 21:34

Re: Отново въпрос за МН Домашен Арест

Мнениеот Гост. » 12 Май 2012, 17:17

От разните им там софтуерни проблеми не се интересувам ( то и за това някъде- навсякъде ни хокат, че нито един сайт не е като хората, освен този на ВАС).

Обаче, човек, ако въззива потвърди присъдата на районен- решението не подлежи на обжалване ( нЕма ги в чл.336 НПК, и се свири мача). ВКС от своя страна пък казва, че след като не подлежи- всяка от страните трябва да си следи интереса и да се уведомява своевременно, като чл. 342 НПК не играе в този мач.

Едно е сигурно- влязло е в сила на 17.04, чети чл. 412 НПК и сам ще се убедиш. Кофти, че си нямал знанието за този факт и си бил граф Монте Кристо... :)

п.п. заради последното, ако зависи от мен, бих ти опростила тея 72 нарушения.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Следваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron