начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

ИЗТЕКЪЛ СРОК НА ШОФЬОРСКА КНИЖКА

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ИЗТЕКЪЛ СРОК НА ШОФЬОРСКА КНИЖКА

Мнениеот yorstomak » 18 Апр 2012, 17:01

Здравейте!
Срокът на шофьорската ми книжка изтича утре /19.04 /.Може ли да карам със старата и колко време? Благодаря!
yorstomak
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 22 Фев 2012, 16:27

Re: ИЗТЕКЪЛ СРОК НА ШОФЬОРСКА КНИЖКА

Мнениеот TheOldMan » 18 Апр 2012, 23:15

Не, не можете да карате, тъй като нямате валидно свидетелство за управление.
По същия начин ще ви отговорят и на границата, ако се опитате да излезете с паспорт дето е "мъничко" изтекъл - само с ден-два... :) Иначе вие сте си пак същия като на снимката, защо се заяждат тия хора...
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: ИЗТЕКЪЛ СРОК НА ШОФЬОРСКА КНИЖКА

Мнениеот iliander » 23 Апр 2012, 10:19

Да,за съжаление,честата смяна на лични документи в страната е продиктувана от лесна възможност да печалба от такси за издаване на лични документи.
МОже би си спомняте,колко пъти бяха сменяни регистрационните номера на личните автомобили през последните 20 години?
Това също е "ведомствена конюктура" с която се печелят пари за сметка на данъкоплатците.
iliander
Младши потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: 10 Май 2011, 11:40


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron