начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Ипотека на апартамент

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Ипотека на апартамент

Мнениеот kalinkaivanova123 » 24 Фев 2012, 14:03

Искам да задам един въпрос,свързан с ипотеката и подялбата на апартамент.Апартамента е притежание на трима-бащата и двамата синове.След смъртта на майката синовете получават съответно по 1/6 от собствеността,а бащата-съответно 2/3.Единия от синовете ипотекира своята част,като ипотеката не е в банка а е заложено на физическо лице.Въпроса ми е бащата има ли право да прехвърли своята част от апартамента(2/3) на своята внучка,която е на 17 години.Защото ми казаха,че когато собствеността или част от нея е ипотекирана,не е разрешено да се извършват такива прехвърляния.
kalinkaivanova123
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Фев 2012, 13:53

Re: Ипотека на апартамент

Мнениеот narina » 24 Фев 2012, 15:25

Може да се осъществи сделката по прехвърляне. В случая върху този дял няма ипотека, но дори и да имаше при определени условия пак би могло.
Да не би да става дума за възбрана?
Аватар
narina
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 14 Юли 2008, 16:04

Re: Ипотека на апартамент

Мнениеот kalinkaivanova123 » 24 Фев 2012, 17:17

В какъв смисъл възбрана?
kalinkaivanova123
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Фев 2012, 13:53

Re: Ипотека на апартамент

Мнениеот narina » 28 Фев 2012, 10:38

kalinkaivanova123 написа:В какъв смисъл възбрана?

Най-общо - възбраната върху дяла или върху целия имот е с цел да не позволи разпоредителни действия с дяла, съответно - имота, след вписване на възбраната. Може да поверите има ли наложена такава в АВ по партидата на имота.
Съветвам Ви за изготвяне на сделката да ползвате услугите на юрист, който ще съобрази известни "нещица".
Аватар
narina
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 14 Юли 2008, 16:04

Re: Ипотека на апартамент

Мнениеот genoveva_74 » 09 Ное 2012, 11:30

Здравейте!Имам въпрос - Човекът с които живея на семейни начала иска да ми прехвърли ипотекирания си апартамент на мое име.С това прехвърляне ставам ли аз собственик на този апартамент или не .Естествено вноските ще си ги внасяме заедно.Благодаря предварително.
genoveva_74
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Ное 2012, 11:23

Re: Ипотека на апартамент

Мнениеот daniela_varleva » 09 Ное 2012, 16:41

Ако прехвърли апартамента както трябва - пред нотариус с нотариален акт ставаш собственик в момента, в който нотариусът положи подписа си върху акта. Вноските нямат отношение към собствеността, а пораждат само облигационни правоотношения между вас. Освен ако не е вписано, че продажната цена ще бъде погасяването на кредита.
daniela_varleva
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Сеп 2008, 13:45


Назад към Ипотека


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron