начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Казус с данък МПС

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Казус с данък МПС

Мнениеот pakumb » 23 Фев 2012, 15:18

Здравейте, трябва ми компетентно мнение по следния казус- имам кола, закупена 2006 година като преди това е регистрирана в Бг от предния собственик. Не я прехвърлих доста време в КАТ, защото още не бяха сменили закона с минаването на канал и се чакаше по цял и така и не се наканих. Съответно като не беше по талон на мое име и не я регнах в данъчното. Наскоро си я регнах в Кат. На талона е датата на регистрация, т.е. скорошна. Искам да си оправя всички бакии като я регна в данъчното сега, доколктоо съм чел лихвата има давност 2 год и 2 месеца, които очевидно отдавна са минали. Обаче днес прочетох и друго- има давност 5 години на самия данък и ако не са били потърсени вземанията,ще бъдат погасени по давност и то заедно с лихвите. Те реално е нямало как да ги и потърсят, защото не са знаели на кого е колата, та и 5тте години са минали. Дължа ли нещо на общината е въпроса? Освен това не знам дали ще намеря бележката за платения данък от предния собственик за годината за продажбата, нужна ли е и ако не се намери какво става- просто плащам и за тази година ли? Данъка е малък и не ме притеснява по принцип, но ако мога да се позова на 5те години...
Благодаря предварително!
pakumb
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2012, 15:13

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот TheOldMan » 23 Фев 2012, 21:51

Дължите данък от момента на придобиване на колата - датата на договора за покупко-продажба. Евентуално може да отървете една година данък (минали са 6, давността е 5), но пък лихвите и глобата ще компенсират тая разлика с излишък. Дължите лихва за 5 години назад, това че са изминали 6 не заличава данъка за целия срок до ден днешен.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот pakumb » 24 Фев 2012, 10:50

TheOldMan написа:Дължите данък от момента на придобиване на колата - датата на договора за покупко-продажба. Евентуално може да отървете една година данък (минали са 6, давността е 5), но пък лихвите и глобата ще компенсират тая разлика с излишък. Дължите лихва за 5 години назад, това че са изминали 6 не заличава данъка за целия срок до ден днешен.


колега, без да се засягате, но само подвеждате хората. Айде, на мен ми е ясно, че след 2 год и 2 месеца глобата губи давност, но на друг може да не му е ясно. Освен това след 5 години се губи давност по целия данък и не може да бъде събиран принудително, което не значи, че не може да бъде платен. Чак след 10тата година вече няма никакво събиране. Не съм юрист, но все пак попрочетох преди да пиша тема. Не е коректно да пишете ако не сте запознат.
pakumb
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2012, 15:13

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот TheOldMan » 25 Фев 2012, 00:22

Първо - най-вероятно не съм колега, освен ако не работите е ИТ сектора.
Второ - нека разгледаме нещата от този ъгъл. Колата все още ваша ли е? Ваша е. През 2010-а била ли е ваша? Била е. Данък за нея бил ли е платен? Не. Била ли е записана на ваше име в общината? Не. А сега ми кажете защо няма да ви наложат глоба? Казано е - колата трябва да се обяви в 30-дневен срок след покупката. Вие все още сте в нарушение, и могат да ви санкционират след 2 години и 1 месец затова, че днес все още не сте я обявили. Разбирате ли - нарушението е продължаващо и в ден днешен, не тече давност тъй като извършването на нарушението не е приключило.
Сега за срока ... може и 2 години да е, макар че на мен ми се вижда нищожен и невероятен. Ето едно четиво - първото попаднало ми в нета:
С изтичане на петгодишната давност не се погасява правото на държавата върху вземане за неплатени данъци. Погасява се само правото на данъчната администрация да търси с принудителни средства събиране на неплатените данъци от данъчно задължените лица (чл.140, ал.1 от ДПК). Това означава, че ако след изтичане на давностния срок длъжникът доброволно плати своето задължение към държавата, то тя ще приеме плащането като изпълнение на едно задължение на длъжника спрямо нея. Данъчно задълженото лице, което е платило след срока, не може да поиска обратно от държавата платеното след изтичане на давностния срок данъчно задължение с твърдението, че не е знаело, че задължението е погасено по давност и е можело да не плати (чл.143 от ДПК). Текстът на чл.143 от ДПК нормативно възпроизвежда правилото, че с изтичането на петгодишния давностен срок се погасява правото на кредитора да събира вземането си по принудителен ред, но се запазва правото на кредитора на вземане от длъжника.
Давностните срокове, с изтичането на които се погасява правото на държавата да събира по принудителен ред данъчните задължения, са уредени законодателно в чл.22 от Закона за данъчното производство (ЗДП) (отм.), в чл.16, ал.4, чл.111, чл.138, т.3, чл.140-143, чл.156, ал.3 и чл.185 от Данъчния процесуален кодекс (ДПК), в чл.42 от Закона за счетоводството (ЗСч), в чл. 9-11 от Закона за държавния архивен фонд и в чл.110-120 от Закона за задълженията и договорите (ЗЗД). Разпоредбите на ЗЗД се прилагат спрямо данъчните задължения, доколкото в данъчното законодателство няма предвиден друг ред за прилагане на давността. Общото между посочените правни норми е, че те имат императивен (задължителен) характер, както за данъчната администрация и за данъчните длъжници, така и за третите лица, до които се отнасят.
След изтичането на петгодишния давностен срок се погасява правото на данъчните органи да образуват производство по издаване на данъчен ревизионен акт (чл.111 от ДПК), както и правото им да търсят по принудителен ред неплатени от длъжниците данъчни задължения (чл.140 от ДПК). Както вече бе посочено, давностният срок е период от време и като такъв се характеризира с начален и краен момент. Началният и крайният момент на давностните срокове се определят от закона.
Важно! Давностният срок не се прилага служебно от органите на данъчната администрация. Това означава, че лицето, чието задължение е погасено по давност, трябва да се позове на това свое право по своя инициатива, като отправи писмено уведомление до данъчната администрация, че отказва плащане, тъй като задължението му е погасено по давност.
Важно! С погасяване на данъчното задължение се погасяват и задълженията за лихви.


И какво излиза? Давност всъщност няма. След 5-та година не могат да ви "секвестират житцето", но сумата ще си я дължите. Ще ви излиза във всяка данъчна справка, и когато някой слънчев ден решите да вземете удостоверение че не дължите данъци - няма да ви дадат.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот pakumb » 25 Фев 2012, 08:12

TheOldMan написа:Първо - най-вероятно не съм колега, освен ако не работите е ИТ сектора.
Второ - нека разгледаме нещата от този ъгъл. Колата все още ваша ли е? Ваша е. През 2010-а била ли е ваша? Била е. Данък за нея бил ли е платен? Не. Била ли е записана на ваше име в общината? Не. А сега ми кажете защо няма да ви наложат глоба? Казано е - колата трябва да се обяви в 30-дневен срок след покупката. Вие все още сте в нарушение, и могат да ви санкционират след 2 години и 1 месец затова, че днес все още не сте я обявили. Разбирате ли - нарушението е продължаващо и в ден днешен, не тече давност тъй като извършването на нарушението не е приключило.
Сега за срока ... може и 2 години да е, макар че на мен ми се вижда нищожен и невероятен. Ето едно четиво - първото попаднало ми в нета:
С изтичане на петгодишната давност не се погасява правото на държавата върху вземане за неплатени данъци. Погасява се само правото на данъчната администрация да търси с принудителни средства събиране на неплатените данъци от данъчно задължените лица (чл.140, ал.1 от ДПК). Това означава, че ако след изтичане на давностния срок длъжникът доброволно плати своето задължение към държавата, то тя ще приеме плащането като изпълнение на едно задължение на длъжника спрямо нея. Данъчно задълженото лице, което е платило след срока, не може да поиска обратно от държавата платеното след изтичане на давностния срок данъчно задължение с твърдението, че не е знаело, че задължението е погасено по давност и е можело да не плати (чл.143 от ДПК). Текстът на чл.143 от ДПК нормативно възпроизвежда правилото, че с изтичането на петгодишния давностен срок се погасява правото на кредитора да събира вземането си по принудителен ред, но се запазва правото на кредитора на вземане от длъжника.
Давностните срокове, с изтичането на които се погасява правото на държавата да събира по принудителен ред данъчните задължения, са уредени законодателно в чл.22 от Закона за данъчното производство (ЗДП) (отм.), в чл.16, ал.4, чл.111, чл.138, т.3, чл.140-143, чл.156, ал.3 и чл.185 от Данъчния процесуален кодекс (ДПК), в чл.42 от Закона за счетоводството (ЗСч), в чл. 9-11 от Закона за държавния архивен фонд и в чл.110-120 от Закона за задълженията и договорите (ЗЗД). Разпоредбите на ЗЗД се прилагат спрямо данъчните задължения, доколкото в данъчното законодателство няма предвиден друг ред за прилагане на давността. Общото между посочените правни норми е, че те имат императивен (задължителен) характер, както за данъчната администрация и за данъчните длъжници, така и за третите лица, до които се отнасят.
След изтичането на петгодишния давностен срок се погасява правото на данъчните органи да образуват производство по издаване на данъчен ревизионен акт (чл.111 от ДПК), както и правото им да търсят по принудителен ред неплатени от длъжниците данъчни задължения (чл.140 от ДПК). Както вече бе посочено, давностният срок е период от време и като такъв се характеризира с начален и краен момент. Началният и крайният момент на давностните срокове се определят от закона.
Важно! Давностният срок не се прилага служебно от органите на данъчната администрация. Това означава, че лицето, чието задължение е погасено по давност, трябва да се позове на това свое право по своя инициатива, като отправи писмено уведомление до данъчната администрация, че отказва плащане, тъй като задължението му е погасено по давност.
Важно! С погасяване на данъчното задължение се погасяват и задълженията за лихви.


И какво излиза? Давност всъщност няма. След 5-та година не могат да ви "секвестират житцето", но сумата ще си я дължите. Ще ви излиза във всяка данъчна справка, и когато някой слънчев ден решите да вземете удостоверение че не дължите данъци - няма да ви дадат.


Всъщност сме точно колеги, но ако това ви притеснява- ще ви наричам по друг начин. Точно това полезно четиво не виждам как ще бъде разтълкувано по вашия начин. Нарушението е извършено 2006, 30 дневния срок тече от тогава. Минали са 2 години и 2 месеца и давността на глобата е изтекла, за тях от 2008 дължа само данъци + лихвата. Обаче след 5 години, януари месец от следващата година, което при мен се пада за късмет януари 2012, задълженията не могат да бъдат събирани принудително. Да, задължението може да бъде платено от мен, по желание, а те не са длъжни да ми кажат, че е погасено по давност. Обаче ако аз го знам и им пусна уведомление, има си в закона по кои членове и как, то въпроса приключва. Мен също ме притесняваше да не ми виси като задължение, дотук един адвокат ми каза, че няма да ми виси, защото е погасено по давност, но все още не съм убеден в това.
И все пак е глупаво 2ма ИТ да спорят по този въпрос. Затова и се надявах да се включи някой компетентен.Май ще трябва сам да се оправям обаче.
pakumb
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2012, 15:13

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот TheOldMan » 27 Фев 2012, 00:29

На мен ще ми е много интересно развитието на случката.
Пак казвам: имате 30 дневен срок да обявите колата в данъчното. Вие не я обявявате тогава, не сте я обявили и до днес. С чиста съвест могат да ви напишат акт и да ви глобят за това, че на дата 01.01.2010-та година (или произволна дата която си изберат от 2007-а насам) вие не сте спазили изискването да обявите колата. И 2007-а, и 2008-а и 2010-та, и днес вие сте си в нарушение - 30-дневния период е изтекъл, колата не е обявена. Дали е надвишен с 30, с 300 или с 1300 дни мисля че няма никакво значение.
По същия начин можете да претендирате примерно че понеже не сте плащали данък сгради от 2000 година досега, не дължите нищо - нали 10-годишния срок от започването на нарушението е минал. И никога повече да не плащате данък поради изтекла давност :)
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот nk7702n » 27 Фев 2012, 01:23

Абсолютно правилно сте се насочил, Theoldman, в статията е цитирана старата норма в ДПК, новата е в ДОПК - чл. 171 :
Чл. 171. (1) Публичните вземания се погасяват с изтичането на 5-годишен давностен срок, считано от 1 януари на годината, следваща годината, през която е следвало да се плати публичното задължение, освен ако в закон е предвиден по-кратък срок.
/2/ С изтичането на 10-годишен давностен срок, считано от 1 януари на годината, следваща годината, през която е следвало да се плати публичното задължение, се погасяват всички публични вземания независимо от спирането или прекъсването на давността освен в случаите, когато задължението е отсрочено или разсрочено.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот pakumb » 27 Фев 2012, 15:37

Обещавам да съобщя намерения отговор, ако не се изясни тук:)
pakumb
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2012, 15:13

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот nk7702n » 27 Фев 2012, 20:39

pakumb написа:Обещавам да съобщя намерения отговор, ако не се изясни тук:)

И какво точно не Ви стана ясно тук, че не разбрах? Посочена Ви беше разпоредбата относно давността, казано Ви беше, че следва да регистрирате колата! в Данъчното и че дължите глоба за неизпълнение на това задължение в предвидения в закона срок.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот pakumb » 27 Фев 2012, 22:27

ок, мерси на писалите в темата!
pakumb
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2012, 15:13

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот djandarin » 27 Фев 2012, 22:39

Изразявате мнение, а не четете какво Ви пишат....може и да се попрочели нещо преди да пишете тук, но го тълкувате както Ви изнася и никак не сте съгласни с нещо различно, може би защото разбрахте, че отговарящия в началото не е юрист....аз няма да казвам какъв съм, може да кредитирате написаното от мен с повече доверие!
Та за да почне да тече давност на глобата тя трябва да е наложена. Именно за това не може да почне да тече давност за нарушението през 2006г., тъй като то не е санкционирано. От друга страна нарушението не е приключило, защото Вие все още го извършвате, така че спокойно може да Ви санкционират сега и предвид изтеклия срок няма да се учудя ако Ви наложат максимално наказание. След като Ви наложат глобата ще започне да тече давност за нея. Също така давностния период не е точно такъв какъвто го разбирате.
Не може разчитайки на укоримото си поведение да черпите изгода, а трябва да поемете отговорност за действията си и добросъвестно да платите задълженията си.
"There is no justice, only I exist."
Аватар
djandarin
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 24 Апр 2010, 13:40

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот pakumb » 27 Фев 2012, 23:03

Напротив, приемам мненията, затова съм пуснал и темата. Разбрах за глобата и давността, наистина тълкувам както ми е изгодно на мен, затова има юристи все пак.

След изтичането на петгодишния давностен срок се погасява правото на данъчните органи да образуват производство по издаване на данъчен ревизионен акт (чл.111 от ДПК), както и правото им да търсят по принудителен ред неплатени от длъжниците данъчни задължения (чл.140 от ДПК). Както вече бе посочено, давностният срок е период от време и като такъв се характеризира с начален и краен момент. Началният и крайният момент на давностните срокове се определят от закона.
Важно! Давностният срок не се прилага служебно от органите на данъчната администрация. Това означава, че лицето, чието задължение е погасено по давност, трябва да се позове на това свое право по своя инициатива, като отправи писмено уведомление до данъчната администрация, че отказва плащане, тъй като задължението му е погасено по давност.
Важно! С погасяване на данъчното задължение се погасяват и задълженията за лихви.

А за цитата по-горе- да разбирам, че този срок от 5 години започва да тече от момента на регистирането на колата в общината или е както на мен ми се иска от датата на извършване на нарушението 2006 година?
pakumb
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2012, 15:13

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот TheOldMan » 28 Фев 2012, 00:32

Значи... вие дължите данък за 2006-та година. Дължите друг данък за 2007-а, още един - за 2008-а ... Давността по плащането за 2006-та е минала, но тази за 2007-а все още не е. И винаги ще си имате неплатен данък за който не е изтекла давността. А данък дължите - има договор за покупко-продажба, който доказва че колата е ваша. Докато е ваша, вие дължите данък за нея. Т.е. данъчните не могат да образуват производство по 111 и 140 за 2006-та година, но нищо не им пречи да образуват производство за неплатени данъци за 200... и която си поискат - 2008-а, 2009-та, 2010-та...
Така че в момента в който се появите в общината, те могат да ви шамаросат за всяка произволно избрана година от последните 5. Нищо не им пречи да го направят или по един акт за всяка година или един за всичките заедно - както им е кеф. Вие имате 5 нарушения, като всяко едно от тях е наказуемо. Т.е. те са 6, ма за 6-тото е изтекла давността.
За глобата - съставят ви акт за данъчно нарушение за това, че на 01.03.2007 (на тая дата още не е изтекла давността :) ) вие не сте спазили 30-дневния срок за обявяване на придобиването на МПС - закъснели сте с около 500 дни. Или за това, че на 01.03.2008 сте закъснели с 800 дни да обявите покупката. Или за това, че на 01.03.2009-та .... и т.н.
Един теоретичен пример - с наболелия проблем "Топлофикация". Значи... вие отказвате да плащате парно, и не го плащате 10 години. На 10-тата година Топлофикация решава да си търси парите, обаче вие заявявате "Не, аз аз не съм плащал вече 10 години, така че мога да си ползвам топлото занапред завинаги без да плащам - давността е изтекла!"...
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот pakumb » 28 Фев 2012, 10:49

Разбрах. Мерси много!
pakumb
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 23 Фев 2012, 15:13

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот nike09 » 29 Дек 2012, 17:48

Имам питане относно данък на мпс.Значи регестрирах колата без номер 9още не беше минала кат)служтелката се съгласи засщото ми бяха казали,че така ще ме уредят бързо в мина в кат(грешка).На др ден я регестрирах в кат.
Колата се води в данъчното само по рама и не съм плащал данък от 6 години.Сега има ли какво да няправя да избегна плащането на данака и да допиша номера на колата?Искам да изчистят старите задължения и да започна да си плащам на чисто.Има ли начин да използвам това,че е заведена 1 ден преди регестрацията в кат или трябва да платя всичко и да допиша номера(това незнам как да стане)?Благодаря предварително.
nike09
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2012, 17:39

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот TheOldMan » 29 Дек 2012, 23:31

В данъчното изобщо не ги интересува дали колата има номера или не. Тях им трябва мощност, година на производство и собственик. По мощността и годината смята дължимия данък, и го начисляват на собственика. Дали ще регистрирате колата в КАТ или не, дали изобщо ще я карате по пътя или ще си я държите в плевнята на село (за което номера не ви трябват) - вие за това имущество (колата) дължите данъци.
По давност можете да избегнете плащане само на първия най-стар данък. Аз лично бих се опитал да се "договоря" с данъчните - плащам накуп данъка за 6-те години без глоби (при желание от тяхна страна и съдействие от ваша все ще намерят вратичка да не ви глобят), или почваме да се разправяме и плащам данъка за 5 години + глобата и лихвата за забавените плащания. Първия вариант е значително по-изгоден за вас, така че не влизайте "с рогите напред" в данъчното, а се опитайте да намерите взаимоизгоден начин за безболезнено решаване на конфликта.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот thebeast » 30 Дек 2012, 18:14

Стари човече,
Не си прав за едно нещо - че няма значение дали е регистрирана колата в КАТ!
Ако автомобила не е регистриран за движение по пътната мрежа на Република България - за него не се дължи данък! Така, че ако му прекратиш регистрацията и си го съхраняваш в плевнята и го ползваш за кокошарник - не дължиш данък върху превозните средства!
Справка - чл. 52, т. 1 от ЗМДТ, виж и чл. 54, ал. 4, изречение 2 от същия закон.
Ползването на съветите ти е отговорност на ползвателя!
Весела Нова Година!
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот TheOldMan » 31 Дек 2012, 00:06

thebeast написа:Стари човече,
Не си прав за едно нещо - че няма значение дали е регистрирана колата в КАТ!
Ако автомобила не е регистриран за движение по пътната мрежа на Република България - за него не се дължи данък! Така, че ако му прекратиш регистрацията и си го съхраняваш в плевнята и го ползваш за кокошарник - не дължиш данък върху превозните средства!
Справка - чл. 52, т. 1 от ЗМДТ, виж и чл. 54, ал. 4, изречение 2 от същия закон.
Ползването на съветите ти е отговорност на ползвателя!
Весела Нова Година!

Веднъж регистрирано, единствения начин за прекратяване на регистрацията е МПС-то да се "погребе с всички почести" в лицензиран пункт за разкомплектоване и представяне на документ за това в общината.
чл. 58, ал. 4, последно изречение:
данък не се дължи след прекратяване на регистрацията им за движение и представяне на удостоверение за предаване за разкомплектуване.
Вашия коментар?
Още по-весела и на вас :) !
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот thebeast » 03 Яну 2013, 01:54

http://lex.bg/laws/ldoc/-549437437 Чети тука и мълчи - чл. 18а, ал. 2, т. 4 и МПСто става необлагаемо с данък върху превозните средства! :mrgreen:
thebeast
Потребител
 
Мнения: 481
Регистриран на: 09 Авг 2007, 11:56
Местоположение: Пловдив

Re: Казус с данък МПС

Мнениеот nike09 » 03 Яну 2013, 19:10

Неразбрах мога ли да кажа в даначното,че кота е заведена при тях преди регистрацията в кат и да ми бъдат опростени данъците или част от тях?В закона пише,че се записва кола която е регестрирана първо в кат и има регистрационен номер а аз я заведох само по рама и на другия ден бях в кат.Провеих,че данъците си текат но мойе л;и да се направи нещо или само по давност до 5г?
nike09
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2012, 17:39

Следваща

Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron