начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

конкурс за нотариуси

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


конкурс за нотариуси

Мнениеот Умница » 20 Яну 2004, 14:33

Какво толкова има да се пише и говори за нотариалните действия при възстановяване на собственост по реституционните закони и по приватизационни сделки, че час и са оформени като оделни въпроси в примерния конспект за изпита за нотариуси?
Умница
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот Иван » 20 Яну 2004, 17:36

Нищо. Говорих с нотариус, който ми каза, че въобще не е чел по тези два въпроса за изпита си.
Иван
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот donna » 20 Яну 2004, 17:54

виж съдебната практика ,то друго и аз не намирам
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот katy_ib » 21 Яну 2004, 16:55

А знаете ли ,че писмения изпит е развиване на тема.Това е някакъм кошмар по принцип, а да не говорим, че така формолирани примерните въпроси включват по няколко възможни теми в тях!
katy_ib
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 16 Окт 2003, 10:44

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот Иван » 21 Яну 2004, 17:48

Колеги, не вярвам писмения изпит да е развиване на тема. Разбира се, така пише в наредбата, но там пише, че може да бъде даден и казус, както са практикували досега. Ако все пак някой знае за предходни конкурси да са давали тема, моля да пише. Ако някой знае казуси от предходни конкурси, моля също да пише. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Иван
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот Umnica » 22 Яну 2004, 09:49

Със сигурност на втория конкурс мисля през 1999г. н писмения изпит се е паднало "Завещанието" и е трябвало да се пише всичко, което знаем за него. И това ако не е тема .Иван: каза, че си говорил с познат нотариус. той кога е държал изпит?
Umnica
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Яну 2004, 17:14

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот мими » 22 Яну 2004, 10:13

Колеги, ние дискутираме новия конкурс за нотариуси, но преди два дни получих информация че от Нотариалната камара са обжалвали заповедта за конкурса. Опитах се да се информирам за това от официалния сайт на ВАС, но нищо не открих. Боже би Ви имате данни за това??
Предупредиха ме, че има нотариуси, които ще платят за да не се проведе конкурса. Не го вярвам, но ме убеждават с факти, така че бъдете готови за всичко!
мими
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот Иван » 22 Яну 2004, 10:16

На първия конкурс.
Ако ще трябва да се развиват теми, не знам дали три часа ще стигнат. Е, ще се готвим и така, пък каквото дойде. Ще бъде жалко наистина хора с поне тригодишен стаж да бъдат изпитвани като студенти. Все пак едно е да пишеш що е то наследство и наследяване, а друго-да решиш някой готин казус, по който има съдебна практика, или противоречива такава. Аз лично смятам, че решаването на казус дава много по лесна възможност за оценяване. Тогава наистина изпитвания показва комплексни и концентрирани знания.
Пък и какво например можеш да развиеш по въпроса за правата и задълженията на нотариуса? То си е написано в закона. Също и за нотариалните такси. Може би ще дадат казус + теоретичен въпрос по конспекта/не цял въпрос/.
Иван
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот Umnica » 22 Яну 2004, 10:36

Предполагам, че темите ще бъдат от първите 21 въпроса и ще бъдат формулирани не по начина, по който са дадени в конспекта, защото както вече изразих мнение някои от тях са много широкообхватни. Но все пак важно е да се знае дали ще бъде тема или казус, тъй като съгласи се, че по един начин са готвиш за тема и по друг за казуси. дали ще ни отговорят ако питаме в Министерство на правосъдието?
Umnica
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Яну 2004, 17:14

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот pita6t » 22 Яну 2004, 10:38

Ama ima obiaven konkurs za notariusi li ?! Tova e napravo subitie ! Koga e datata na izpita i kakvi svobodni broiki sa opredeleni za otdelnite gradove?Vuob6te ot kude moje da se po4erpi informacia za tozi konkurs ?
Blagodarq predvaritelno.
pita6t
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот blagorodna_makeva » 22 Яну 2004, 11:03

Уважаема колега,
Доколкото съм информирана - писменият изпит се състои в решаване на казус. Конспектът, който е даден е само за да Ви насочи към материята, от които е възможно да бъде формулиран такъв. Ако успеете на писмения, ще Ви допуснат и до устен изпит- пред комисия.
blagorodna_makeva
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 10 Май 2003, 15:47

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот гала » 22 Яну 2004, 11:24

Колеги , много моля някой от вас , да ми каже как се зачита 3 годишния трудов стаж - от коя дата се брой - на диплмирането или на вземане на Практикотеоритическия изпит .
гала
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот Umnica » 22 Яну 2004, 11:39

Уважаема Мими, Заповедта е обнародвана в ДВ, а за това необходимо условие е тя да е влязла в сила-чл.10,ал.3 от Закона за нотариусите. така, че явно информацията ти е грешна.
Umnica
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Яну 2004, 17:14

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот '' » 22 Яну 2004, 21:29

potete se i vie,nyama samo badeshti magistrati da se blaskat po >
''
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот pomcho » 22 Яну 2004, 22:58

нито едно от двете /ако питаш за стажа по ЗННД/. Има се в предвид стаж като прокурор, следовател, адвокат, юрисконсулт, съдия за СЪЖАЛЕНИЕ.
ЗАЩОТО АКО СИ ИЗДЪРЖАЛ ПРАКТИКО-ТЕОРЕТИЧНИЯ ИЗПИТ МОЖЕ ДА НЕ СИ ПРАКТИКУВАЛ ИЗОБЩО.
pomcho
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Яну 2004, 22:47

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот pomcho » 22 Яну 2004, 23:09

много злобно.
то се отнася и за бъдещите магистрати, които дай боже един ден ще практикуват, защото бъдещия магистрат върви по пътя на практикуващия, колкото и да не ви се ще да повярвате. според мен един магистрат е добър когато се блъска всеки ден повече от предходния ден.
а пък ако искаш се блъскай и като бъщеш и като какъвто си искаш
ЖАЛКО ЗА ТЕБ?
pomcho
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Яну 2004, 22:47

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот 5656565 » 24 Яну 2004, 15:04

Колеги инетересуваме кога изтича срока за подаване на документи за нотариуси и за колко съдебни района може да се кандидатства?
5656565
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот Konkurencia » 24 Яну 2004, 20:19

Може да се кандидатства в три съдебни райони. Колкото дали може да бъде отложен конкурса, ако бъде обжалвана заповедта, то всичко е възможно, преди година или две отново имаше обява в ДВ и насрочена дата, но тогава беше отложен. Та ще е цяло щастие, ако сега се състои.
Konkurencia
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот 5656565 » 26 Яну 2004, 14:45

Друго ,което ме интересува казаха ми ,от нотариална камара ,че към деня на подаване на документите трябва да имаш три години стаж ,знае ли някой какво е мнението на Министерство на правосъдието ,дали към деня на подаване на документите или към деня на конкурса трябва стажа да е три години.
5656565
 

Re: конкурс за нотариуси

Мнениеот didkata » 26 Яну 2004, 16:08

vuprosut sus staja e iziasnen v zakona za notariusite i notarialnata deinost i e 3g
didkata
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 26 Сеп 2004, 22:28

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 48 госта


cron