начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Българско гражданство

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Българско гражданство

Мнениеот kazak79 » 05 Яну 2009, 07:18

Здравейте ,искам да попитам относно бг гражданство , аз съм на 29 роден съм в България през 1979 майка ми е руска гражданка баща ми е българин до16 години се водих със съветско гражданство като навърших 16 си извадих български паспорт тогава бяха още зелените след това ходих в казарма при смяната на документите си извадих новите лична карта и шофьоска книжка и задграничен паспорт,миналата година брат ми си загуби личната карта и отиди в полицията да подаде жалба а на него му казаха че тези документи са невалидни и той не е български гражданин и трябва да подава документи за българско гражданство и му казаха че и аз съм в същото положение, аз влизах в сайта на мвр и проверявах да ли е валидна личната ми карта показа ми че е валидна ,кажете как да се оправя .Предварително благодаря
kazak79
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Дек 2008, 20:01

Re: Българско гражданство

Мнениеот popo45 » 22 Мар 2009, 19:17

Малиииии.....

Тея се бъзикат. Как не си българин бе човек нали баща ти е българин.

То децата на смесените бракове в БГ не се знае какви са. В Молдова е така не се знаят какви са.

Гледай да си жив и здрав другото.......
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Българско гражданство

Мнениеот popo45 » 22 Мар 2009, 19:22

Ама ти и в казарма си ходил!!!

Руски гражданин в БГ армията. Ти си уникат. Обади се на някоя телевизия, ще проявят интерес. Може това да помогне по-бързо да се реши случая.
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 30 Авг 2009, 22:06

Познавам такъв случай и мога да ти дам повече подробности по този въпрос. Грешката е на майка ти, че те е записала със съветско гражданство при условие че си роден в България! Защо така те е записала и аз не знам !И от там всичко се е объркало ....В твоя случай е трябвало да си минеш по реда а именно да кандидатстваш за гражданство при облекчени условия обаче....Български гражданин се става с указ на вицепрезидента ти нямаш такъв ,затова са ти казали че са ти невалидни документите!Всъщност след като имаш български документи за самоличност си заварен случай и не си си ги извадил сам в края на краищата можеш да осъдиш общината !Можеш да ги запиташ в общината и евентуално да се срещнеш с кмета да му разкажеш за твоя случай и за този на брат си ...УСПЕХ
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 31 Авг 2009, 15:44

Забравила съм нещо много важно дете родено от с месени бракове при които единия родител е български гражданин не прави детето български гражданин автоматично !!!Кандидатства се за гражданство на основание български произход така или иначе .
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 31 Авг 2009, 21:04

anamariq написа:Забравила съм нещо много важно дете родено от с месени бракове при които единия родител е български гражданин не прави детето български гражданин автоматично !!!Кандидатства се за гражданство на основание български произход така или иначе .


Зависи къде е родено детето. Ако е родено в България, веднага си взема българско гражданство, стига родителите да не искат да има само ... на другия родител гражданството.
Ако е родено в чужбина, с документите тук и също получава доста бързо българско гражданство. Не се чака сред онези 60 000 :D
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 31 Авг 2009, 22:10

nikiboy написа:
anamariq написа:Забравила съм нещо много важно дете родено от с месени бракове при които единия родител е български гражданин не прави детето български гражданин автоматично !!!Кандидатства се за гражданство на основание български произход така или иначе .


Зависи къде е родено детето. Ако е родено в България, веднага си взема българско гражданство, стига родителите да не искат да има само ... на другия родител гражданството.
Ако е родено в чужбина, с документите тук и също получава доста бързо българско гражданство. Не се чака сред онези 60 000 :D


Лично съм се занимавала със случай дете родено в чужбина бащата българин още продължаваме да чакаме започна трета година ,така че не съм съгласна с написаното че не се чака.Напротив доста се чака и това е истински ужас ...Нека да вметна за хората ,които не знаят може да се пусне в такива случаи когато много време няма придвижване от министерстерството ,молба за ускоряване на процедурата в свободен текст изложени мотивите ,поради които молите да разгледат документите Ви по-бързо....
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 22 Яну 2010, 23:29

kazak79 какво стана с твоята история??Ще станеш ли Българин? :D
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 23 Яну 2010, 14:47

Е как може едни хора да идват за месец в България, да уреждат граждаснтвото на детето и да си отиват, а други години да чакат? Освен нещо да не са ви в ред документите....
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Българско гражданство

Мнениеот svdim » 11 Юли 2011, 12:13

Здравейте
Имам следния проблем.
Баща ми е български гражданин, майка ми е руска гражданка. Аз съм родена в Русия, но съм със статут постоянно пребиваване в България от 1993 година. Когато навърших 16 години и в МВР са ни казали, че тъй като не съм родена в България, не могат да ми дадат български паспорт. Обърнахме се в Руското консулство и същия ден са ми направили Руско гражданство.
През 2007 съм подала документи за придобиване на българско гражданство по произход на основание факта, че баща ми е български гражданин. Заведена е преписка, но оттогава цари пълна тишина. Не ми отговарят на писмата, на телефона не ми дават НИКАКВА конкретна информация. Проверявам на сайта протоколите и съм с впечатлението, че процедурата е ужасно дълга. В същото време имам информация, че някои хора получават гражданството буквално за броени седмици.
Отчаяна съм от дългото чакане. Живея в България 18 години от 28, тук съм завършила училището и университета, тут работя и плащам данъци. Нямам ли право да получа гражданство? Защо хора, които имат косвено отношение към България получават гражданство бързо, а ние, децата от смесените бракове сме длъжни да чакаме дълги години?
Моля за съвет.
svdim
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Фев 2010, 18:22

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 11 Юли 2011, 21:46

svdim написа:Моля за съвет.


Ако адвокат ви движи нещата - питайте него.
Ако сами сте подавали документи - с вх. номер на място да питате какво става, срок в който да очаквате и т.н. Съгласно АПК ( http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135521015 ) чл.110 (3) Органите по чл. 107, ал. 1 са длъжни да приемат граждани и представители на организации и да изслушват техните предложения и сигнали в определени и предварително оповестени дни и часове.

Тоест, отивате и желаете среща със съответният началник. Съвсем дружелюбно излагате фактите си и желаете подробности по вашият случай.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron