начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Защита от ЧСИ при възбрана върху имот



Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот Stefan52 » 21 Юни 2011, 13:11

Здравейте
Моля да ми помогнете по въпроса - Може ли ЧСИ да държи възбрана върху апартамента ми вече 10 год срещу потенциално неплащане на издръжка на малолетният ми син. В момента с издръжката съм изряден. Какво да направя срещу ината му С преговори не става Благодаря Ви
Stefan52
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2008, 23:59

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот gudio » 21 Юни 2011, 13:18

Stefan52 написа:Какво да направя срещу ината му С преговори не става Благодаря Ви

Пробвайте с бой :roll:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот Гост. » 22 Юни 2011, 01:47

gudio написа:
Stefan52 написа:Какво да направя срещу ината му С преговори не става Благодаря Ви

Пробвайте с бой :roll:


:roll: :lol: Блестяща хрумка, само неглижира мъдростта: " внимавай, какво (си) пожелаваш" :wink:

На въпроса- не СИ е сизифовското камъче, а взискателят. Последния е поискал да се обезпечи събиране на вземането ( сега ако и да плащате редовно, явно някога не сте... но вие си знаете детайлите), за да охрани интересите на това дете- съвсем законосъобразно.

Ако разполагате със средства- предложете друго ( залог) надлежно обезпечение ( може, но пък отваряте път за увеличаване размера на издръжката, ерго- мислете).
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот hidden » 22 Юни 2011, 01:59

gudio написа:
Stefan52 написа:Какво да направя срещу ината му С преговори не става Благодаря Ви

Пробвайте с бой :roll:

Той боят не да разгражда, той изгражда...
Това е просто форум. Приемете горенаписаното като лично мнение, което не обвързва никого.
Аватар
hidden
Активен потребител
 
Мнения: 1238
Регистриран на: 02 Юли 2009, 23:08

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот gudio » 22 Юни 2011, 08:16

Stefan52 написа:Може ли ЧСИ да държи възбрана върху апартамента ми вече 10 год срещу потенциално неплащане на издръжка на малолетният ми син. В момента с издръжката съм изряден. Какво да направя срещу ината му С преговори не става Благодаря Ви

За бой си е отвсякъде :evil: , самозванец нагъл, работил на частно пет години преди да се появят ЧСИ :!:
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот miglena75 » 10 Яну 2012, 13:01

здравей те ,може ли някои да ми каже ,какъв е срока за изпълнение на възбраната наложена от чси ,тоест детето ми не е получавало издръжка ,от 3 г.сега има направена възбрана на имота на бившият ми съпруг ,документите са изпратени по местоживеене ,до колко дена или седмици чси ще му изпрати призовка за доброволно изплащане ?благодаря на всеки който ми даде каквато и да е информация!
miglena75
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2011, 14:50

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот ivan_lawyer » 11 Яну 2012, 23:29

Зависи от ЧСИ-то - около 3 седмици е минималният срок да се предприеме продажба.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот soniia » 14 Яну 2012, 22:13

miglena75 написа:здравей те ,може ли някои да ми каже ,какъв е срока за изпълнение на възбраната наложена от чси ,тоест детето ми не е получавало издръжка ,от 3 г.сега има направена възбрана на имота на бившият ми съпруг ,документите са изпратени по местоживеене ,до колко дена или седмици чси ще му изпрати призовка за доброволно изплащане ?благодаря на всеки който ми даде каквато и да е информация!


По принцип поканата за доброволно изпълнение се изпраща веднага, след като се образува изпълнителното дело.

„какъв е срока за изпълнение на възбраната наложена от чси ,тоест детето ми не е получавало издръжка ,от 3 г.сега има направена възбрана на имота на бившият ми съпруг ,документите са изпратени по местоживеене“

Не разбирам какво имате предвид под „изпълнение на възбраната“?
Ако имате предвид публична продан на възбранения имот, то процедурата е малко бавна, защото първо се насрочва и извършва опис на въпросния имот, след което вещо лице изготвя експертна оценка на имота, и чак след това се насрочва публичната продан, и евентуално месец след насрочването на проданта, ако има наддавателни предложения /купувач/ имота се продава.
soniia
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 18 Яну 2011, 15:49

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот miglena75 » 17 Яну 2012, 12:05

здравейте отново,извинявам се за объркания въпрос,но от както съм разведена съм постоянно в дела с бившия и както казах последните 3 г.нищо не е плащал,бях подала и жалба в прокуратурата за втори път ,и го викаха в полицията ,но той не се яви и те нищо не можаха да направят,последно което беше,че бях отново и отново при ЧСИ платих си отново както е редът и ми казаха ,че имат заповед за възбрана на имота ,но трябва да се изпрати по местоживеене гр.Русе подадох молба до ЧСИ и ми казаха пак да чакам ,исках за знам до колко време ще се задейства системата .или казано кога най рано да очаквам пари по сметка ?какви са сроковете на 11,01,2012г. ако са изпратили документите дали до 2 седмици или повече време ,от кантората на добричкия ЧСИ ми казаха че незнаят ,това не зависи от тях ,а само от колегата им .
Благодаря на всички !
miglena75
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Ное 2011, 14:50

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот gudio » 17 Яну 2012, 17:14

miglena75 написа:исках за знам до колко време ще се задейства системата .или казано кога най рано да очаквам пари по сметка ?

Пари по сметка може изобщо да не дочакате. Това не е "система", която "се задейства" и "дава пари по сметка". В предходния пост са Ви отговорили - трябва имотът в Русе да бъде продаден на публична продан, а дали изобщо ще се продаде - дали ще има кандидат-купувачи...
Χαῖρε, Ανδρέςκω, ὁ Κύριος μετὰ σοῦ !
http://www.youtube.com/watch?v=hJMUewVpB5Y
Аватар
gudio
Активен потребител
 
Мнения: 3128
Регистриран на: 01 Мар 2006, 19:39

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот chadel » 20 Яну 2012, 13:29

gudio написа:самозванец нагъл, работил на частно пет години преди да се появят ЧСИ :!:
:lol:
chadel
Потребител
 
Мнения: 649
Регистриран на: 12 Апр 2006, 20:10

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот da_niela » 24 Яну 2012, 01:05

Не знам защо така не вземат отношение адвокатите.
Аз, като претърпял ще Ви посъветвам- ГОВОРЕТЕ с бившия! Разберете се с него!
Не се оставяйте на емоциите да Ви водят, а най-добре вижте какви са таксите към ЧСИ - в тарифата им, и слвд като установите че са огромни, покажете ги на бащата.

Много несериозни са предходните постове.
Таксите по опис на имота, продан и т.н. ще надвишат многократно дълга към Вас.
А купувачи може и да не се намерят, но може и да се намерят!
Като не се продаде от първия път, после следва намаляване на цената, и после пак така и за всяко действие на ЧСИ са баснословни цени.
А тези пари могат да отидат при Вашето дете.
Защото бъдете сигурна че масовата практика на ЧСИ е да защитават своя интерес, а не интереса на детето Ви.


Ето това намерих в интернет:
https://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca ... m4XP_oc3rg
Има го и закона тук, в lex.
da_niela
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Авг 2010, 15:12

Re: Защита от ЧСИ при възбрана върху имот

Мнениеот Гост. » 24 Яну 2012, 01:40

Вие добронамерена госпожо, ако и да не разбирате, един адвокат, със скромна практика, да ви уведоми, че данните са некоректно поднесени, та и за това отговорите са такива, респективно има основание за липсата на отговори.
miglena75 написа:здравей те ,може ли някои да ми каже ,какъв е срока за изпълнение на възбраната наложена от чси ,тоест детето ми не е получавало издръжка ,от 3 г.сега има направена възбрана на имота на бившият ми съпруг ,документите са изпратени по местоживеене ,до колко дена или седмици чси ще му изпрати призовка за доброволно изплащане ?благодаря на всеки който ми даде каквато и да е информация!

Няма "срок за изпълнение на възбрана"- ако се пита какъв е срока за вписване на обезпечителна мярка, то е относително и зависи от времето за снабдяване с необходимите книжа- скица,данъчна оценка, документ за собственост...ако на това се казва изпълнение на възбраната, то тя е "изпълнена" след като делото е образувано още преди 3г. ( стига, разбира се да е поискана, че онези с големите такси чужди мисли не четат).
Ако се пита какъв е срока за изпращане на покана за доброволно изпълнение- пак така, аз да съм взискател, първо ще искам да си обезпеча вземането( да се впише възбраната), а отпосле да бия тъпана като поканя с бъклица длъжника да изпълни доброволно( той ако е искал, ехей- да го е сторил и без ИД). Фактът, че е с различен постоянен и/или настоящ адрес от този на взискателя не удължава кой знае колко производството, освен ако имотът не се намира в района на действие на ЧСИ при когото е образувано ИД( и то само ако се иска извършване на действия по принудително изпълнение върху този имот).

Сега по същество на това, което предполагам се пита- не, че много се вълнувам, след като законния представител на детето е бездействал три години, и изведнъж иска нещата да се наредят по мед и масло, но без усилия тази работа няма да я бъде. Норми, дАли онея търтеи, които да защитават точно тези вземания- кеф ти по НК, кеф ти по пътя на принудителното изпълнение- все дават резултат.
Вярно е, че ако има относително хармонични отношения между бившите, то нямат място в тях нито съд, нито прокуратура, нито СИ, ама пълно щастие няма. Е, когато няма, за да си защитиш интересите ( лични или на детето, за което носиш отговорност), прибягваш до услугите на по-горе изброените.
Апропо, и те имат задължения( някои влекат дисциплинарна отговорност), а някои неща не се случват даром.

Всъщност, съветът ви изобщо не е уместен по няколко причини- първо, ясно е, че няма да има доброволно плащане, ясно е, че питащата не е наясно като как да "принуди" биологичния да плати в кратки срокове, но детето трябва да яде, както е и ясно, че авансовите такси по изпълнение на вземане за издръжка са субсидирани ( плащат се от бюджета на съответния ОС).
Но... е лесно, нали?!, да се напише- "брех, к`ви са им огромни таксите на тея".
Пък и мълчат :D
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron