начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Izvejdane na dete zad granica zaradi mejdunaroden brak i spe

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Izvejdane na dete zad granica zaradi mejdunaroden brak i spe

Мнениеот TheTeacher » 16 Апр 2003, 10:38

Sklu4ih grajdansi brak s 4ujdenec v 4ijbina kato toi ostana da jivee tam , a az se varnah v Bg. pri sina mi ot parvia brak( 8 godishen). Iimam slednite vaprosi sega:
1- triabva li da pravia neshto drugo v dokumenta mi za brak, osven da go preveda i legaliziram v Bg., koeto go pravi validen tuk;
2- Tai kato vse oshte jiveia sas sina mi v apartamenta na bivshia si saprug (daren mu predi braka, koito se sporazumiahme da polzvam s deteto dokato uprajniavam roditelskite prava) i bivshia mi saprug ne jelae da pusne deteto za da zaminen pri vtoria mi saprug i da jiveem kato semeistvo,oshte pove4e az triabva da zamina na specializacia v sashtata darjava kadeto e vtoria mi saprug - kakvo triabva da napravia za da imam normalen semeen jivot sas sina mi i karieta, i do koga triabva da napusna jilishteto na bivshia si saprug?
Blagodaria predvaritelno- 4akam otgovor
TheTeacher
 

Re: Izvejdane na dete zad granica zaradi mejdunaroden brak i

Мнениеот Тета » 16 Апр 2003, 11:20

Без съгласието на бащата на сина Ви, детето не може да напусне страната.
Най-сигурният начин е да говорите с него и да се споразумеете да даде съгласието си детето да замине в чужбина.
Иначе Ви чакат дълги съдебни битки!
Що се касае да жилището на бившия Ви съпруг, което Ви е предоставено за ползуване до навършване на пълнолетие на сина Ви, можете да го ползувате докато сте в България и живеете заедно със сина си. След като се установите в чуждата държава/независимо дали заедно с детето или без него/, Вие лично губите правата си над това жилище.
Тета
 

Re: Izvejdane na dete zad granica zaradi mejdunaroden brak i

Мнениеот TheTeacher » 17 Апр 2003, 10:57

Blagodaria za otgovora, no Kakvo to4no triabva da pishe na declaraciata, koiato bivshiat mi saprug triabva da podpishe za pred vlastite! I triabva li toi da prisastva i pri vzimaneto ot men na pasporta na deteto ot policiata!
Blagodaria predvaritelno
TheTeacher
 


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron