начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Izvejdane na dete zad granica zaradi mejdunaroden brak i spe

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Izvejdane na dete zad granica zaradi mejdunaroden brak i spe

Мнениеот TheTeacher » 16 Апр 2003, 10:38

Sklu4ih grajdansi brak s 4ujdenec v 4ijbina kato toi ostana da jivee tam , a az se varnah v Bg. pri sina mi ot parvia brak( 8 godishen). Iimam slednite vaprosi sega:
1- triabva li da pravia neshto drugo v dokumenta mi za brak, osven da go preveda i legaliziram v Bg., koeto go pravi validen tuk;
2- Tai kato vse oshte jiveia sas sina mi v apartamenta na bivshia si saprug (daren mu predi braka, koito se sporazumiahme da polzvam s deteto dokato uprajniavam roditelskite prava) i bivshia mi saprug ne jelae da pusne deteto za da zaminen pri vtoria mi saprug i da jiveem kato semeistvo,oshte pove4e az triabva da zamina na specializacia v sashtata darjava kadeto e vtoria mi saprug - kakvo triabva da napravia za da imam normalen semeen jivot sas sina mi i karieta, i do koga triabva da napusna jilishteto na bivshia si saprug?
Blagodaria predvaritelno- 4akam otgovor
TheTeacher
 

Re: Izvejdane na dete zad granica zaradi mejdunaroden brak i

Мнениеот Тета » 16 Апр 2003, 11:20

Без съгласието на бащата на сина Ви, детето не може да напусне страната.
Най-сигурният начин е да говорите с него и да се споразумеете да даде съгласието си детето да замине в чужбина.
Иначе Ви чакат дълги съдебни битки!
Що се касае да жилището на бившия Ви съпруг, което Ви е предоставено за ползуване до навършване на пълнолетие на сина Ви, можете да го ползувате докато сте в България и живеете заедно със сина си. След като се установите в чуждата държава/независимо дали заедно с детето или без него/, Вие лично губите правата си над това жилище.
Тета
 

Re: Izvejdane na dete zad granica zaradi mejdunaroden brak i

Мнениеот TheTeacher » 17 Апр 2003, 10:57

Blagodaria za otgovora, no Kakvo to4no triabva da pishe na declaraciata, koiato bivshiat mi saprug triabva da podpishe za pred vlastite! I triabva li toi da prisastva i pri vzimaneto ot men na pasporta na deteto ot policiata!
Blagodaria predvaritelno
TheTeacher
 


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron