начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Тормоз от хулигани

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 04 Дек 2010, 15:41

Става дума за едно хулиганче на около 19-20-годишна възраст. Живее над нас само с баба си. Баща му и майка му са разведени и не се интересуват от него.
Въпросното момче от 7г. насам почти всяка вечер прави шумни купони, събира приятелчета - все момчета, пускат силно музика, пият, крещят. Баба му не може да му въздейства - той се държи с нея като куче. Говорили сме с други съседи - те чуват и знаят за музиката, за проблемите, но не желаят да си развалят междусъседския дослук. Да, правят му забележки, той се кротва (пуска по-леко музиката) за ден-два, след което наново се започва старата песен - събирания по време на мачове, и без мачове, крясъци, бият ли се, не зная, страшни викове, силно надута уредба. Кошмар. Това си е психически тормоз отвяскъде. Баща ми има и проблеми с нервите и сърцето вече, което считаме и за физически щети.
Викаме полиция, предупреждават момчето и толкова. Да не говорим, че се случва и да не им отваря изобщо. Те съветват да се обърнем към районния инспектор и да пуснем жалба. Последният пък ни казва да викаме полиция - "Те са длъжни да дойдат при всеки подаден сигнал".
Да, има и други момчета във входа, които си слушат високо музиката, но им стига един разговор, за да проумеят и да не тормозят съседите си.
Имаше дори случай за осъден за дребно хулиганство.
Няма институция, която да ни помогне - нито полиция, нито дом-съвет. Има ли нарушения на Закона за етажната собственост? Смятам, че да. Жалба ще пуснем, но какво ще последва след това? Придвижване на документация от чиновник на чиновник и нищо. Моля за помощ. Това нещо трябва да спре. Всякакви съвети ще са от полза. А за уточняващи въпроси съм на линия. Благодаря Ви!

ПП Само да допълня - трябва ли даден убиец да убие няколко човека, за да бъде съден? В контекста на моята тема - защо трябва под жалбата да се подпишат няколко свидетеля, за да се вмземат мерки. И как стои въпросът с изселването?
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот voltron » 04 Дек 2010, 16:13

Само да допълня - трябва ли даден убиец да убие няколко човека, за да бъде съден?

По - принцип може и само 1 да убие за да бъде съден.
Все пак мисля че ще получиш по - компетентен отговор от някой професионален домоуправител.
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 04 Дек 2010, 16:37

voltron написа:По - принцип може и само 1 да убие за да бъде съден.
Все пак мисля че ще получиш по - компетентен отговор от някой професионален домоуправител.


Именно! Полицаите съветват да се съберат няколко комшии и да пуснат заедно жалба, за да има ефект. С други думи, ще ни обърнат внимание на жалбата, ако повече - дори пряко незасегнати съседи - се разпишат като свидетели.
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот andy70 » 04 Дек 2010, 20:37

Има и друг начин (Закон за собствеността):
Чл. 45. (1) (Доп. - ДВ, бр. 6 от 2009 г., в сила от 1.05.2009 г.) Собственикът на етаж или на част от етаж се изважда от сградата по решение на общото събрание за срок до три години:
а) ако използува или допуска да се използуват неговите помещения по начин, който излага сградата на опасност от пожар или от значителни повреди, и
б) (изм. - ДВ, бр. 33 от 1996 г.) ако систематически нарушава правилника или решенията на общото събрание за вътрешния ред в сградата или добрите нрави.
(2) Общото събрание може да вземе решение за изваждане само след като собственикът е бил предупреден писмено от управителя, че ще бъде изваден от имота и ако и след това предупреждение не е прекратил нарушението.

Ако тръгнете по този път със сигурност ще Ви трябва квалифицирана помощ от адвокат.
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 04 Дек 2010, 22:54

andy70 написа: ако систематически нарушава правилника или решенията на общото събрание за вътрешния ред в сградата или добрите нрави.
(2) Общото събрание може да вземе решение за изваждане само след като собственикът е бил предупреден писмено от управителя, че ще бъде изваден от имота и ако и след това предупреждение не е прекратил нарушението.[/i]
Ако тръгнете по този път със сигурност ще Ви трябва квалифицирана помощ от адвокат.


Да, абсолютно е вярно, че момчето нарушава закона систематично. Защо полицията не си върши работата в такъв случай? Трябва да дойдат по сигнал, да го изведат с белезници и право в ареста. Само, че те се оправдават -Ние нямаме право, това е частна собственост, нищо не можем да направим...
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот sunshine_75 » 04 Дек 2010, 23:45

Къде прочетохте за полиция??? :roll:
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 05 Дек 2010, 11:58

sunshine_75 написа:Къде прочетохте за полиция??? :roll:


В цитирания закон не пише за полиция, но предположих, че редът е такъв - при неспазването на обществения ред първо полицията трябва да се извика.
А Вие имате предвид да се подаде жалба при районния инспектор, въз основа на която да се действа. Така ли е или греша?
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 05 Дек 2010, 14:13

lilliolla написа:Хайде стига празни приказки ! Отговорът е ясен и вече ви е даден от andy70 :idea:


На анди70 съм благодарна.
Би ли ми дала няколко примера с изселване на хора, системно нарушаващи вътрешния правилник на входа. Плюс това как се доказва такова нещо в съда. Измервания на децибели не вършат никаква работа. А и хората се страхуват от саморазправа, от това да се скарат с комшия. Силно се съмнявам на общо събрание да се вземе решение за изселване.

Закони има и са добри, но не работят.
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Как стои въпросът

Мнениеот ana-maria » 05 Дек 2010, 14:28

с глобяването на такива нарушители? И в полза на кого ще бъдат предадени сумите - на Общинския съвет или на управителя на входа?
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Нарушение

Мнениеот ana-maria » 05 Дек 2010, 15:15

Такъв нарушител на вътрешния ред на входа може ли да отнесе присъда за дребно хулиганство?
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Как стои въпросът

Мнениеот toni_sf » 05 Дек 2010, 16:26

ana-maria написа:с глобяването на такива нарушители? И в полза на кого ще бъдат предадени сумите - на Общинския съвет или на управителя на входа?

:D
Ако става въпрос за нормална употреба за закона ЗУЕС, нямаше да тормози никого,този екземпляр
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот Гост. » 05 Дек 2010, 16:41

toni_sf написа: :D Ако става въпрос за нормална употреба за закона ЗУЕС, нямаше да тормози никого,този екземпляр

Тонка, що не обясниш на жената като как да ползва по предназначение ЗУЕС при тези обстоятелства:
Говорили сме с други съседи - те чуват и знаят за музиката, за проблемите, но не желаят да си развалят междусъседския дослук.

Няма институция, която да ни помогне - нито полиция, нито дом-съвет.


И що я засилвате да им вършат работата органите на реда? Имат си ЕС, да се обърнат към председателя, ама при липсата на съпричастност от останалите съседи- кауза пердута.
Да видим проф.управителят какво ще ви посъветва( като съобрази, че няма все още СР, което да е удовлетворило такова искане). :)
Та, каква е нормалната употреба на ЗУЕС?
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 06 Дек 2010, 12:35

Poli, Вие и на предното ми питане заявихте, че е "кауза пердута".
Не Ви виня, просто ми се струва, че искате да наблегнете на това, че закони и институции си има и те са добри, но просто не работят. Правилно ли Ви разбирам?
Трябва да ни подкрепят повече съседи... Значи примерът ми за убиеца важи с пълна сила!
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 06 Дек 2010, 12:37

А относно това ЗУЕС, моля да ми разясните в чия полза се събират такива глоби - Общината или за разходи на входа.
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Ново 20

Мнениеот ana-maria » 06 Дек 2010, 14:49

Разговарях с юрист-консулта на нашия столичен район. Относно правомощията на полицията той изрази мнение, че при констатиране на нарушение, полицаите трябва да съставят акт на място.
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот toni_sf » 07 Дек 2010, 18:16

Полицията идва констатира нарушения на общ .ред и съставя акт за нарушението.Ако след това има заплахи за саморазправа жалба до прокуратурата ,и се съставя предупредителен протокол.А в закона си го пише как става изгонването ,но сами знаете колко е дълга и сложна процедурата, обжалвания и така.В правилника за вътрешният ред имате ли гласувана точка в която да фигурира ,че глобите за неспазване на правилата за вътрешният ред отиват в касата на ЕС.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 08 Дек 2010, 22:25

Моля, да ми кажете законовото основание полицията да си свърши работата, а не като дойдат да ми мънкат, а районния инспектор да ми вика "то умряла работа".
Член, параграф, НК, ЗУЕС - какво да им цитирам, за да ги накарам съставят акт за глоба, да пишат, да бришат, да креснат, а не да се молят пред коп..лето?
А за вътрешния правилник - трябва да проверим. Кой знае какъв соц.правилник прашасва някъде.
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот toni_sf » 09 Дек 2010, 00:01

до-ana-maria Има наредба на столична община за общественият ред , намерете я , и я прочетете , има закон ЗУЕС ,има правилник за вътрешният ред на ЕС . Мисля ,че не е необходимо да се цитират чл и алиней от разни закони. А отделно ,че полицията вече е мутирала и не знае какво да прави в такива случай е отделен въпрос.За това по добре една жалба до прокуратурата и ще видите ефекта от действията на полицията :wink: тогава вече работят по ефективно.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 09 Дек 2010, 13:31

toni_sf написа:до-ana-maria Има наредба на столична община за общественият ред , намерете я , и я прочетете , има закон ЗУЕС ,има правилник за вътрешният ред на ЕС . Мисля ,че не е необходимо да се цитират чл и алиней от разни закони. А отделно ,че полицията вече е мутирала и не знае какво да прави в такива случай е отделен въпрос.За това по добре една жалба до прокуратурата и ще видите ефекта от действията на полицията :wink: тогава вече работят по ефективно.


Намерих наредбата. Предполагам е това: http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=103
Съветвате ме да подам жалба до прокуратурата направо, т.е. да прескоча жалбите до районния инспектор и до общината. Това ми се струва добра идея. Благодаря Ви!
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот toni_sf » 09 Дек 2010, 13:37

:D Да такъв ми е съвета,защото жалбата до РЙ ,е тегава работа ,а прокуратурата изисква срок в който е длъжен да вземе мерки и да докладва и Вие ще получите отговор от нея.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Следваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron