начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Тормоз от хулигани

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 04 Дек 2010, 15:41

Става дума за едно хулиганче на около 19-20-годишна възраст. Живее над нас само с баба си. Баща му и майка му са разведени и не се интересуват от него.
Въпросното момче от 7г. насам почти всяка вечер прави шумни купони, събира приятелчета - все момчета, пускат силно музика, пият, крещят. Баба му не може да му въздейства - той се държи с нея като куче. Говорили сме с други съседи - те чуват и знаят за музиката, за проблемите, но не желаят да си развалят междусъседския дослук. Да, правят му забележки, той се кротва (пуска по-леко музиката) за ден-два, след което наново се започва старата песен - събирания по време на мачове, и без мачове, крясъци, бият ли се, не зная, страшни викове, силно надута уредба. Кошмар. Това си е психически тормоз отвяскъде. Баща ми има и проблеми с нервите и сърцето вече, което считаме и за физически щети.
Викаме полиция, предупреждават момчето и толкова. Да не говорим, че се случва и да не им отваря изобщо. Те съветват да се обърнем към районния инспектор и да пуснем жалба. Последният пък ни казва да викаме полиция - "Те са длъжни да дойдат при всеки подаден сигнал".
Да, има и други момчета във входа, които си слушат високо музиката, но им стига един разговор, за да проумеят и да не тормозят съседите си.
Имаше дори случай за осъден за дребно хулиганство.
Няма институция, която да ни помогне - нито полиция, нито дом-съвет. Има ли нарушения на Закона за етажната собственост? Смятам, че да. Жалба ще пуснем, но какво ще последва след това? Придвижване на документация от чиновник на чиновник и нищо. Моля за помощ. Това нещо трябва да спре. Всякакви съвети ще са от полза. А за уточняващи въпроси съм на линия. Благодаря Ви!

ПП Само да допълня - трябва ли даден убиец да убие няколко човека, за да бъде съден? В контекста на моята тема - защо трябва под жалбата да се подпишат няколко свидетеля, за да се вмземат мерки. И как стои въпросът с изселването?
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот voltron » 04 Дек 2010, 16:13

Само да допълня - трябва ли даден убиец да убие няколко човека, за да бъде съден?

По - принцип може и само 1 да убие за да бъде съден.
Все пак мисля че ще получиш по - компетентен отговор от някой професионален домоуправител.
If you are good at something, never do it for free.
voltron
Потребител
 
Мнения: 566
Регистриран на: 20 Юни 2009, 15:47

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 04 Дек 2010, 16:37

voltron написа:По - принцип може и само 1 да убие за да бъде съден.
Все пак мисля че ще получиш по - компетентен отговор от някой професионален домоуправител.


Именно! Полицаите съветват да се съберат няколко комшии и да пуснат заедно жалба, за да има ефект. С други думи, ще ни обърнат внимание на жалбата, ако повече - дори пряко незасегнати съседи - се разпишат като свидетели.
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот andy70 » 04 Дек 2010, 20:37

Има и друг начин (Закон за собствеността):
Чл. 45. (1) (Доп. - ДВ, бр. 6 от 2009 г., в сила от 1.05.2009 г.) Собственикът на етаж или на част от етаж се изважда от сградата по решение на общото събрание за срок до три години:
а) ако използува или допуска да се използуват неговите помещения по начин, който излага сградата на опасност от пожар или от значителни повреди, и
б) (изм. - ДВ, бр. 33 от 1996 г.) ако систематически нарушава правилника или решенията на общото събрание за вътрешния ред в сградата или добрите нрави.
(2) Общото събрание може да вземе решение за изваждане само след като собственикът е бил предупреден писмено от управителя, че ще бъде изваден от имота и ако и след това предупреждение не е прекратил нарушението.

Ако тръгнете по този път със сигурност ще Ви трябва квалифицирана помощ от адвокат.
Errare humanum est stultum est in errore perseverare.
Аватар
andy70
Потребител
 
Мнения: 883
Регистриран на: 25 Юни 2009, 11:09

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 04 Дек 2010, 22:54

andy70 написа: ако систематически нарушава правилника или решенията на общото събрание за вътрешния ред в сградата или добрите нрави.
(2) Общото събрание може да вземе решение за изваждане само след като собственикът е бил предупреден писмено от управителя, че ще бъде изваден от имота и ако и след това предупреждение не е прекратил нарушението.[/i]
Ако тръгнете по този път със сигурност ще Ви трябва квалифицирана помощ от адвокат.


Да, абсолютно е вярно, че момчето нарушава закона систематично. Защо полицията не си върши работата в такъв случай? Трябва да дойдат по сигнал, да го изведат с белезници и право в ареста. Само, че те се оправдават -Ние нямаме право, това е частна собственост, нищо не можем да направим...
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот sunshine_75 » 04 Дек 2010, 23:45

Къде прочетохте за полиция??? :roll:
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 05 Дек 2010, 11:58

sunshine_75 написа:Къде прочетохте за полиция??? :roll:


В цитирания закон не пише за полиция, но предположих, че редът е такъв - при неспазването на обществения ред първо полицията трябва да се извика.
А Вие имате предвид да се подаде жалба при районния инспектор, въз основа на която да се действа. Така ли е или греша?
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 05 Дек 2010, 14:13

lilliolla написа:Хайде стига празни приказки ! Отговорът е ясен и вече ви е даден от andy70 :idea:


На анди70 съм благодарна.
Би ли ми дала няколко примера с изселване на хора, системно нарушаващи вътрешния правилник на входа. Плюс това как се доказва такова нещо в съда. Измервания на децибели не вършат никаква работа. А и хората се страхуват от саморазправа, от това да се скарат с комшия. Силно се съмнявам на общо събрание да се вземе решение за изселване.

Закони има и са добри, но не работят.
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Как стои въпросът

Мнениеот ana-maria » 05 Дек 2010, 14:28

с глобяването на такива нарушители? И в полза на кого ще бъдат предадени сумите - на Общинския съвет или на управителя на входа?
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Нарушение

Мнениеот ana-maria » 05 Дек 2010, 15:15

Такъв нарушител на вътрешния ред на входа може ли да отнесе присъда за дребно хулиганство?
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Как стои въпросът

Мнениеот toni_sf » 05 Дек 2010, 16:26

ana-maria написа:с глобяването на такива нарушители? И в полза на кого ще бъдат предадени сумите - на Общинския съвет или на управителя на входа?

:D
Ако става въпрос за нормална употреба за закона ЗУЕС, нямаше да тормози никого,този екземпляр
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот Гост. » 05 Дек 2010, 16:41

toni_sf написа: :D Ако става въпрос за нормална употреба за закона ЗУЕС, нямаше да тормози никого,този екземпляр

Тонка, що не обясниш на жената като как да ползва по предназначение ЗУЕС при тези обстоятелства:
Говорили сме с други съседи - те чуват и знаят за музиката, за проблемите, но не желаят да си развалят междусъседския дослук.

Няма институция, която да ни помогне - нито полиция, нито дом-съвет.


И що я засилвате да им вършат работата органите на реда? Имат си ЕС, да се обърнат към председателя, ама при липсата на съпричастност от останалите съседи- кауза пердута.
Да видим проф.управителят какво ще ви посъветва( като съобрази, че няма все още СР, което да е удовлетворило такова искане). :)
Та, каква е нормалната употреба на ЗУЕС?
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 06 Дек 2010, 12:35

Poli, Вие и на предното ми питане заявихте, че е "кауза пердута".
Не Ви виня, просто ми се струва, че искате да наблегнете на това, че закони и институции си има и те са добри, но просто не работят. Правилно ли Ви разбирам?
Трябва да ни подкрепят повече съседи... Значи примерът ми за убиеца важи с пълна сила!
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 06 Дек 2010, 12:37

А относно това ЗУЕС, моля да ми разясните в чия полза се събират такива глоби - Общината или за разходи на входа.
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Ново 20

Мнениеот ana-maria » 06 Дек 2010, 14:49

Разговарях с юрист-консулта на нашия столичен район. Относно правомощията на полицията той изрази мнение, че при констатиране на нарушение, полицаите трябва да съставят акт на място.
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот toni_sf » 07 Дек 2010, 18:16

Полицията идва констатира нарушения на общ .ред и съставя акт за нарушението.Ако след това има заплахи за саморазправа жалба до прокуратурата ,и се съставя предупредителен протокол.А в закона си го пише как става изгонването ,но сами знаете колко е дълга и сложна процедурата, обжалвания и така.В правилника за вътрешният ред имате ли гласувана точка в която да фигурира ,че глобите за неспазване на правилата за вътрешният ред отиват в касата на ЕС.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 08 Дек 2010, 22:25

Моля, да ми кажете законовото основание полицията да си свърши работата, а не като дойдат да ми мънкат, а районния инспектор да ми вика "то умряла работа".
Член, параграф, НК, ЗУЕС - какво да им цитирам, за да ги накарам съставят акт за глоба, да пишат, да бришат, да креснат, а не да се молят пред коп..лето?
А за вътрешния правилник - трябва да проверим. Кой знае какъв соц.правилник прашасва някъде.
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот toni_sf » 09 Дек 2010, 00:01

до-ana-maria Има наредба на столична община за общественият ред , намерете я , и я прочетете , има закон ЗУЕС ,има правилник за вътрешният ред на ЕС . Мисля ,че не е необходимо да се цитират чл и алиней от разни закони. А отделно ,че полицията вече е мутирала и не знае какво да прави в такива случай е отделен въпрос.За това по добре една жалба до прокуратурата и ще видите ефекта от действията на полицията :wink: тогава вече работят по ефективно.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот ana-maria » 09 Дек 2010, 13:31

toni_sf написа:до-ana-maria Има наредба на столична община за общественият ред , намерете я , и я прочетете , има закон ЗУЕС ,има правилник за вътрешният ред на ЕС . Мисля ,че не е необходимо да се цитират чл и алиней от разни закони. А отделно ,че полицията вече е мутирала и не знае какво да прави в такива случай е отделен въпрос.За това по добре една жалба до прокуратурата и ще видите ефекта от действията на полицията :wink: тогава вече работят по ефективно.


Намерих наредбата. Предполагам е това: http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=103
Съветвате ме да подам жалба до прокуратурата направо, т.е. да прескоча жалбите до районния инспектор и до общината. Това ми се струва добра идея. Благодаря Ви!
ana-maria
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 18 Мар 2010, 20:34

Re: Тормоз от хулигани

Мнениеот toni_sf » 09 Дек 2010, 13:37

:D Да такъв ми е съвета,защото жалбата до РЙ ,е тегава работа ,а прокуратурата изисква срок в който е длъжен да вземе мерки и да докладва и Вие ще получите отговор от нея.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Следваща

Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron