начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Заплахите на Глобул

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заплахите на Глобул

Мнениеот sisi19 » 05 Ное 2010, 15:47

Звънят на вратата.
Дъщеря ми отваря и казва:
-Мамо, двама мъже те търсят.
Отивам и виждам двама мъже, единият - с изтъркани брезентови панталони, малко над среден ръст , около 1,70 висок, пълен, с папка в ръка(тези дето се използват предимно от брокерите при оглед на имот), на нея положени куп листа, първият от които с някаква извадка във вид на таблица.
Вторият - облечен с дънки и фланелка и някакво платнно яке, преметнал през рамо чантичка, ръс около 1,60 - 1,64, късо постригана коса, на възраст около 30-те години.Сбръчкал вежди, кръстосал ръце.
Та питам:
- Да, кажете.
А те: Вие ли сте ........... собственик на фирма.........
- За какво става въпрос- питам аз.
А те: Ами имате задължения в рзмер на........към Глобул
Аз: И, какъв е проблема?
Те: Ами дойдохме да си ги вземем.
Аз: А вие кои сте?
Те: Фирма за вземания.
Аз: Коя?
Те: ........(еди коя си)
Аз: Ми хубаво, е и?
Те: Да се разберем извънсъдебно.
Аз:Ако Глобул има претенции, има законов път. В правото си е да предяви такива.
Те: Да, ама вашите задължения вече не са към Глобул, а към нас.
Аз: И, какво. Същото се отнася и до вас. Има законов път. Имате ли претенции спрямо мен , предявете ги.
Те: Ще ви изпратим СИ, и ще направим така че да пропуснете срока за обжалване.
- Аха - казвам аз.Значи вече постановката е измислена.
Те:Значи не сте съгластна.
Аз: Казах вече. Който има претенции да се обърне към съда.
Те: Ама вие знаете ли ние кои сме?
Аз: Кои сте? Някакви дето звънят на врата ми, цитират име на някаква фирма, не се лигитимират, а само заплашват.И , какво? Уплашихте ли ме?Господа , казах нещо- има ред и закон. Така, че моля със заплахи няма да стане. Имате ли претенции се обърнете към съда.
Затворих вратата.

Та, питам - има ли други потърпевши от такива? Още малко, ще минат през мен?
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот georgiev_sfbg » 05 Ное 2010, 19:29

sisi19 написа:Звънят на вратата.
Дъщеря ми отваря и казва:
-Мамо, двама мъже те търсят.
Отивам и виждам двама мъже, единият - с изтъркани брезентови панталони, малко над среден ръст , около 1,70 висок, пълен, с папка в ръка(тези дето се използват предимно от брокерите при оглед на имот), на нея положени куп листа, първият от които с някаква извадка във вид на таблица.
Вторият - облечен с дънки и фланелка и някакво платнно яке, преметнал през рамо чантичка, ръс около 1,60 - 1,64, късо постригана коса, на възраст около 30-те години.Сбръчкал вежди, кръстосал ръце.
Та питам:
- Да, кажете.
А те: Вие ли сте ........... собственик на фирма.........
- За какво става въпрос- питам аз.
А те: Ами имате задължения в рзмер на........към Глобул
Аз: И, какъв е проблема?
Те: Ами дойдохме да си ги вземем.
Аз: А вие кои сте?
Те: Фирма за вземания.
Аз: Коя?
Те: ........(еди коя си)
Аз: Ми хубаво, е и?
Те: Да се разберем извънсъдебно.
Аз:Ако Глобул има претенции, има законов път. В правото си е да предяви такива.
Те: Да, ама вашите задължения вече не са към Глобул, а към нас.
Аз: И, какво. Същото се отнася и до вас. Има законов път. Имате ли претенции спрямо мен , предявете ги.
Те: Ще ви изпратим СИ, и ще направим така че да пропуснете срока за обжалване.
- Аха - казвам аз.Значи вече постановката е измислена.
Те:Значи не сте съгластна.
Аз: Казах вече. Който има претенции да се обърне към съда.
Те: Ама вие знаете ли ние кои сме?
Аз: Кои сте? Някакви дето звънят на врата ми, цитират име на някаква фирма, не се лигитимират, а само заплашват.И , какво? Уплашихте ли ме?Господа , казах нещо- има ред и закон. Така, че моля със заплахи няма да стане. Имате ли претенции се обърнете към съда.
Затворих вратата. ...

...Хм! 8) ...Селски тарикати!

..."Фирма за вземания"?!
Изображение
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот kalahan2008 » 05 Ное 2010, 21:51

"Фирмата за вземания" се нарича "СГ-Груп" ООД.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/05/ ... _000_dela/
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 06 Ное 2010, 02:58

:D Аз и една друга фирма бях посочил в друг пост за вземания S-ENERGY.Xодят и лепят лепенки по вратите на хората ако не ги намерят в къщи.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот georgiev_sfbg » 06 Ное 2010, 06:11

kalahan2008 написа:"Фирмата за вземания" се нарича "СГ-Груп" ООД.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/05/ ... _000_dela/

Е и?! ...
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 06 Ное 2010, 09:14

:D до-georgiev_sfbg Извинявам се много но все още официалната разплащателната единица в БГ е лева.И то почва да се вижда откъде се почва със спекулата.Но пък щом сте фиксирали тази цена , като дойда на консултация при Вас ,трябва да имате и елка за да сметнем колко Ви се дължи. :D
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот fighter » 06 Ное 2010, 10:53

ТОВА, КОЕТО СА НАПРАВИЛИ Е НЕЗАКОННО! ЕДВА ЛИ НЯКОЙ СЕ СЪМНЯВА В ТОВА.
Защо потърпевшите не вземат да наемат един адвокат и да внесат жалба срещу Общите правила на Глобул, дето уж всички ги примаме като подписваме договор с него! Откъдето и да го погледнеш това е принуда, неравноправни клаузи, заплаха, агресивни търговски практики и т.н. Редно е като подписва човек договора да има думата по такива важни въпроси като: На кого може да бъдат предоставяни личните му данни? Може ли евентуалното вземане да бъде прехвърляно и на кого?
Вие да сте имали възможност да задраскате това, с което не сте съгласни?!!!
Преди години пуснах жалба до КЗП и те ме отсвириха, защото съм .... АДВОКАТ!
По друга жалба Лелката се оказа доволен клиент да Глобул, който набързо се сдуши с тях. По трета жалба лелката от КЗП пак се оказа доволен клиент на Глобул, който лобира за тях (настояваше да си оттегля жалбата). Всички тези прекрасни лелки дето се занимават с жалбите срещу Глобул, май са техни доволни клиенти.
Няма ли някой да обърне внимание на КЗП, че има конфликт на интереси в случая!
Ако някой друг се е сблъскал с такива лелки ("призвани да защитават интересите на потребители"), нека ми прати лично съобщение, да ги включим в списъка, който ще пратя до КЗП.
fighter
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 09 Авг 2006, 17:46
Местоположение: София

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 08 Ное 2010, 12:07

fighter написа:Редно е като подписва човек договора


fighter написа:... защото съм ... АДВОКАТ!


:roll: :roll: :roll:

Щом сте адвокат, би трябвало да сте наясно със ситуацията ...
Не мога да проумея как един адвокт би написал подобен пост ...
... к`во да говорим повече ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот fighter » 08 Ное 2010, 12:23

До Инспектора

Благодарение на мене трансферирането на номерата вече е факт!
Вие, колега, да не би да сте премахнали корупцията в България?!!!!
Май никой не е забелязал тя да е изчезнала!
Просто победите в битките с монополистите идват много бавно (не сега и веднага както на мен ми се иска).
В крайна сметка получавам каквото искам, просто понякога минават месеци преди това да се случи.
fighter
Потребител
 
Мнения: 170
Регистриран на: 09 Авг 2006, 17:46
Местоположение: София

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 08 Ное 2010, 12:30

fighter написа:До Инспектора

Благодарение на мене трансферирането на номерата вече е факт!
Вие, колега, да не би да сте премахнали корупцията в България?!!!!
Май никой не е забелязал тя да е изчезнала!
Просто победите в битките с монополистите идват много бавно (не сега и веднага както на мен ми се иска).
В крайна сметка получавам каквото искам, просто понякога минават месеци преди това да се случи.

Това го казахте много правилно,всеки трябва да се бори и да плаща това което консумира, и има още много неща за уточновяне по законите в БГ
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот georgiev_sfbg » 08 Ное 2010, 12:53

...А защо въобще е необходимо, да се обвързвате с БГ - мобилни оператори?! Нима Гърция (примерно), която е държава членка на ЕС, е толкова далеч - като разстояние?! Нима си мислите, че ако сключите договор с гръцки оператор (примерно), ще заплащате по-голями месечни сметки?! ...Жестоко се лъжете! ...Единствената разлика е, че ако ползвате чужд мобилен оператор - от държава членка на ЕС (!), ще заплащате в роуминг и входящите си повиквания - но повярвайте, месечната Ви сметка, като цяло, няма да бъде в никакъв случай по-висока от сегашната, ползвайки услугите на БГ-моб.оператори!
...А относно входящите си повиквания, за да не предизвиквате "стряскащ ефект" в хората, на които се налага да Ви търсят, както и ако не Ви се заплаща роуминг и за тях - си вземете една предплатена карта на БГ-моб.оператор (примерно "Прима"), на която приемайте само входящи повиквания.

Неудобство, би представлявало единствено заплащането на месечните фактури, но то е възможно да се извършва и с кред.карта.

Успех! :wink:
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 08 Ное 2010, 13:03

до-georgiev_sfbg Вие в коя държава живеете, такива са условията тук; :D и понеже казахте ,че сте много над мен по образование защо ползвате услугите в БГ а не ползвате услугите на ЕС , по отношение на ток, парно, мобилност, нет и ТВ
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот georgiev_sfbg » 08 Ное 2010, 13:07

toni_sf написа:до-georgiev_sfbg Вие в коя държава живеете, такива са условията тук; :D и понеже казахте ,че сте много над мен по образование защо ползвате услугите в БГ а не ползвате услугите на ЕС , по отношение на ток, парно, мобилност, нет и ТВ

...Тоя, пак се ..."изказа"!
Изображение
ЗСВ-Съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите нямат право да изразяват предварително становище по възложените им дела, както и становище по дела,които не са им възложени. Съдия, прокурор и следовател няма право да дава правни консултации.
georgiev_sfbg
Активен потребител
 
Мнения: 1147
Регистриран на: 13 Окт 2009, 07:26

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 08 Ное 2010, 13:56

до-georgiev_sfbg защото даваш пример Гърция, аз там говоря без пари и даже Италия ,СТИГА ДА СА МИ В ДОГОВОРА ЗА БЕЗПЛАТНИ НОМЕРА. :D
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 08 Ное 2010, 14:42

fighter написа:До Инспектора

Благодарение на мене трансферирането на номерата вече е факт!
Вие, колега, да не би да сте премахнали корупцията в България?!!!!
Май никой не е забелязал тя да е изчезнала!
Просто победите в битките с монополистите идват много бавно (не сега и веднага както на мен ми се иска).
В крайна сметка получавам каквото искам, просто понякога минават месеци преди това да се случи.

Колега, мненията ни се различават заради различията в отношението ни към т.нар. "монополисти". Прекалено пролетарски ми изглежда т.нар. "антимонополно законодателство" /облечено под лозунгите за насърчаване на конкуренцията/. Какво сега - човекът Х измислил нещо /или направил, или там каквото ще да е - получил лиценз за оператор в случая/ и щото продавал услугата си прекалено скъпо, или при условия, каквито той предложи /заради това, че е по-силен икономически .../ и дайте щото печелел адски много от това, та да му ограничаваме бизнеса ... Ами не мога да се съглася с този начин на мислене /въпреки, че идва от запада/ - щом не става въпрос за въздух, или вода, всичко останало /включително моб.телефони, без които човечеството е живяло съвсем нормално до преди 15г./ всеки има право да си го продава както си иска ...

Сега знам, че ще скочите 100 човека да ми обяснявате как светът се е променил и моб.тел. бил жизнена необходимост ... не на мен тези ;) - не ми казвайте, че не познавате хора, които говорят по моб.тел. единствено и само, за да се чуят с жената, семейството и т.н. през деня, при положение, че живеят с това семейство - именно такива хора "реват" най-много ... Аз си използвам тел. за работа и не ми пука колко ми е сметката - ще изкарам достатъчно, за да я платя, а ако не мога - ще си сменя начина на живот - човек е приспособимо същество /именно тази му способност е в основата на откритията, включително и на технологичния бум в момента .../. Всеки си прави сметката за какво и колко може да харчи - който не може да издържи в цивилизацията с всичките и необходимости и "екстри" ... знаете къде ще го пратя ;) - да ходи да копа ...

П.П.: Много се дразня на разни "правдозащитници" като Вас - ползвам моб.тел. от 15 години /или там от почти самото начало/ - не ми е било проблем да си плащам и да приемам предложените ми условия и никога съм нямал каквито и да било проблеми. Но заради някой, който не може да чете и да си прави сметката, да ми се казва как трябва да си правя бизнеса /в случая на моб.оператори, но утре може да съм и аз - вече се надигат гласове относно "скъпите" адвокатски услуги и разни други щения по отношение на адвокатите .../- еми няма да стане тая ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 08 Ное 2010, 17:18

:D То времето на монопола на МОБ.комуникации мина, и аз незнам защо реват тук,че плащат скъпо, щом говориш ще плащаш.
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот inspectora » 08 Ное 2010, 17:32

toni_sf написа::D То времето на монопола на МОБ.комуникации мина, и аз незнам защо реват тук,че плащат скъпо, щом говориш ще плащаш.

Тя темата е за друго, но по същество си произтича от тези неща ...
Питащата се възмущава, че някой си бил прехвърлил вземанията и че някой си си търси вземанията ...
Що се касае до така горещо упоменавания ЗЗЛД - ами вземете си го прочетете първо и тогава плямпайте кой какви права имал и нямал ... прочетете и още един закон - ЗЗД, та да Ви се изясни цялата картинка по "казуса" и кое е легално и кое не е ...
Въпросните "мъжаги" съвсем не процедират точно както го е описала питащата. Сега за конкретния случай не знам как е било, но хората си се представят, представят си договорите за цесия и т.н. ... но както и да е ... Единственото нередно нещо, е било, че са отправяни заплахи /макар и завоалирано/ - ако е било така - ОК, нередно е ... но всичко останало ... А това, че са дошли на вратата - какво лошо има? Хората са дошли да уредите нещата извънсъдебно, както обикновено се опитва първоначално ... Естествено, че ще пратят двама "по-внушителни" - кого да пратят? - ами ако на вратата се беше показал съпругът 2м висок, 150кг тежащ, с пушка в ръка?
Ай ше ви се невиди и скапаните длъжници ... че с претенции вече кой какви права им нарушавал ... - като не можете да си изпълнявате задълженията, няма да ми говорите по тел., да гледате плазми, да карате мерцедеси и т.н. - отивайте да работите и да си връщате борчовете :!:
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот Bai_Ganjo » 08 Ное 2010, 17:57

Мдам, инспекторе, прав си по принцип, но поне да бяха попрочели ЗЗД тези "събирачи на дългове" , демек нека уточним те като цесионери ли се явяват или като "събирачи на дългове" , щото ми се чини, че е по-скоро второто и ако е второто то си има ред за тази работа.
Bai_Ganjo
Потребител
 
Мнения: 172
Регистриран на: 21 Ное 2007, 17:43

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот toni_sf » 08 Ное 2010, 18:09

Bai_Ganjo написа:Мдам, инспекторе, прав си по принцип, но поне да бяха попрочели ЗЗД тези "събирачи на дългове" , демек нека уточним те като цесионери ли се явяват или като "събирачи на дългове" , щото ми се чини, че е по-скоро второто и ако е второто то си има ред за тази работа.

A защо се е стигнало до там ,не се уточнява. Това е казуса
Задължение на българският гражданин е да зачита правата и законните интереси на другите
toni_sf
Активен потребител
 
Мнения: 1881
Регистриран на: 04 Юли 2010, 11:38
Местоположение: гр СОФИЯ

Re: Заплахите на Глобул

Мнениеот Melly » 08 Ное 2010, 18:11

Не вярвам някой от нас да не е уловил недоизказаната от Инспектора мисъл в по горния му пост, когато визира ЗЗД. :wink:
То и аз така се изказвам понякога, и то съвсем умишлено, когато ми се навърта за щяло и нещяло НВ ГлавПрофДомУ.... toni_sf. :D
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


cron