начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Къде мога да потърся Права на човека?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот smarty90 » 04 Окт 2010, 17:28

Тъй като тук всичко е анонимно ще ви потърся съвет.Лятото ми се случи следната страшна история.
Излязох да живея на палатка до една река на 6-7 км от града ми, сам.На 19 години съм.И така си живеех ден след ден на това прекрасно място една седмица, без да правя на никого нищо лошо.Обаче някакви рибари ме видяли и звъннали на полицията.И така полицията дойде с 8 полицая и ме арестуваха.Както си прекарвах колелото през реката, без да зная какво се случва дойдоха и ме взеха с тях.И си задавам следния въпрос - там където престъпниците беснеят и си правят каквото си искат няма нито 1 полицай, а тук където аз безобидния палаткаджия излязох една седмица на чист въздух м се изправят цели 8 и ме вземат ,без нищо?После след като ме взеха с тях ме хвърлиха в психиатрията.Там се отнасяха безчовечно с мен.Държаха ме 24 дена на затворен режим(без право на излизане) и добре, че татко едвам едвам ме измъкна от там.Ами ако не беше татко колко време щяха да ме държат там?


И така сега се страхувам и искам да знам ако втори път стане такова нещо към кого да се обърна?Към Права на човека, към съд или?
smarty90
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Окт 2010, 17:23

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот TheOldMan » 04 Окт 2010, 20:48

Я пак, по ясно... Полицията те хвърли в психиатрията за 24 дена, без съдебно разпореждане, без нищо? :shock: Не е възможно. Просто няма как да стане.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот smarty90 » 05 Окт 2010, 20:27

ОО синините от инжекциите още стоят по седалището ми.
smarty90
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Окт 2010, 17:23

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот jiji2 » 05 Окт 2010, 22:22

Тук си плаче направо за дело ... Обърнете се към адвокат и той ще Ви посъветва какво точно следва да направите и как. Никой няма право да ви задържа принудително, без повод и не по предвидения ред и то за 24 дена, още по-малко пък - в психиатрия. Ако е истина това, което разказвате, и няма никакви други подробности и детайли, които спестявате, то тогава са нарушени няколко закона, Конституцията, и т.н. родни и европейски норми, и съответно виновните за това лице следва да си понесат отговорността, респ. държавата да отговаря за вреди, причинени на граждани - в случая на вас. Прочетеет сам този закон и можете да се ориентирате като начало дали попадате в обсега на неговата защита - Закон за отговорността на държавата и т.н.
jiji2
Потребител
 
Мнения: 378
Регистриран на: 11 Фев 2004, 21:38
Местоположение: Варна

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот bebitor » 07 Окт 2010, 02:54

Коле, къде си, моето момче?
Три дена те търсим с линейката, хайде, прибирай се вече!
Д-р Иванов
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот krokodil » 07 Окт 2010, 03:27

Баце, ама ти с колелото през реката? Няма ли мостове бре?
Хайде за палатката, разбирам, нощем да извадиш лопатата и да ровиш за имане под изсъхналата круша, това само при пълнолуние, да се завъртиш три пъти обратно на часовниковата стрелка и задължително да заколиш черна кокошка над мястото, където ще копаеш, разбирам го това нещо. Не каза само откъде купи картата за да отидеш там? Усещам аз, че си имал вземане-даване с бай Хасан Керемидчията. Разправяше ми той едни истории за гърнета с жълтици, но не му повярвах....
И какво стана? Изкопа трапа, ченгетата дойдоха, прибраха златото, пък ти се обясняваш че си цопал с колелото през реката?
krokodil
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Окт 2010, 03:17

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот teogeo » 11 Окт 2010, 10:21

Защо се нахвърляте така върху човека? Съберете повече информация и тогава.
Изкарахте го психично-болен, иманяр и какво ли още не. Хеле ако беше иманяр, полицията хич нямаше и да го слага в психиатрията, а щяха да образуват досъдебно и да го бутнат в баждарника да втасва, додето се напощи прокурорЯ какво прави с него. Протокол за обиск и изземване щеше да има най-малкото...
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот inspectora » 12 Окт 2010, 14:01

Бас ловя, че в действителност има още мнооого факти в тази историйка, които ни се спестяват от питащия ;) /малки подробности, които биха обяснили поне малко от малко случилото се - не вярвам, че случилото се е баш тъй - мирно и тихо си седиш, идват едни полицаи и те вкарват в лудницата ... тея може да ги разправя на съучениците от даскалото ;) /
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот smarty90 » 15 Окт 2010, 16:49

inspectora написа:Бас ловя, че в действителност има още мнооого факти в тази историйка, които ни се спестяват от питащия ;) /малки подробности, които биха обяснили поне малко от малко случилото се - не вярвам, че случилото се е баш тъй - мирно и тихо си седиш, идват едни полицаи и те вкарват в лудницата ... тея може да ги разправя на съучениците от даскалото ;) /

Ами истина е че миришех щото живеех сам все пак, но иначе нищо лошо не съм правил.Бях се скарал с наще и те ме изгониха, но и това не е проблем тъй като съм на 19.Точно така стана живея си аз на палатката излизам с колелото да пресичам и хоп ме хванаха ....
Последна промяна smarty90 на 15 Окт 2010, 16:54, променена общо 1 път
smarty90
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Окт 2010, 17:23

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот smarty90 » 15 Окт 2010, 16:52

jiji2 написа: тогава са нарушени няколко закона, Конституцията, и т.н. родни и европейски норми

Моля ви трябва да знам кое е нарушено цитирайте , така наистина може да ми помогнете и ще съм ви много благодарен :)
smarty90
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Окт 2010, 17:23

Re: Къде мога да потърся Права на човека?

Мнениеот teogeo » 15 Окт 2010, 18:50

Ще ви кажа какво е станало - рибарите са звъннали на полицията и са казали: "Абе, тук има некво хахо, дето се прави на Робинзон Крузо и живее на палатка".

И нали на глупака малко му трябва - хрю-хрю'тата са ги разбрали дословно.
Дошли са и са прибрали човека за едното нищо.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron