начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот diw64 » 21 Авг 2010, 18:11

Разводът ми продължава вече повече от година и не му се вижда края. Имуществените отношения/делба на движимо имущество/ ще се уреждат след излизане на решението на съда за развод. Но съпругът ми, който остана в семейното жилище, започна да разпродава и подменя всичко в жилището-от чиниите и вилиците до обзавеждане, бяла и черна техника.
Най-вероятно, когато ще мога да заведа дело за поделяне на семейното движимо имуществото, в жилището няма да е останало нищо, което е било придобито по време на брака. Т.е. човека необезпокоявано разпродава всичкото старо имущество, взима пари за него и го подменя с ново такова...
Въпросът ми е, като как ще се дели нещо, което фактически ще го няма към момента на завеждане на дело от моя страна за делбата му? Има ли начин да се търси отговорност за тези му действия преди или след излизане на решението за развод? Това не е ли самоуправство?
Благодаря Ви предварително за компетентните мнения!
diw64
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 25 Сеп 2002, 21:18

Re: ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот diw64 » 21 Авг 2010, 18:26

Адвокатът по делото казва, че преди да излезе окончателното решение на съда за развод не може да се заведе дело за делба на движимото имущество, както и че реално не може да се направи нищо преди това! Имено затова и повдигам темата във форума. Струва ми се нелогично да няма начин да се спре подобно самоуправно поведение.
diw64
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 25 Сеп 2002, 21:18

Re: ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот sarbijanac » 21 Авг 2010, 18:50

Какъв ли е този развод ,че повече от година продължава,че даже и края му не се вижда ?

Има начини да Ви се реши проблема,но след като сте се доверили на конкретен колега той е длъжен да го направи !!!!
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот diw64 » 21 Авг 2010, 19:05

За да вземе решение на първа инстанция на съда му беше необходима година. В момента обжалвам и първото заседание на втора е след месец.Каквото и решение да вземе съда на втора инстанция, ще се стигне така или иначе до трета.
Щом казвате, че има начини да се реагира, моля ви посочете ми кои са те?
diw64
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 25 Сеп 2002, 21:18

Re: ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот sarbijanac » 21 Авг 2010, 19:09

diw64 написа:За да вземе решение на първа инстанция на съда му беше необходима година. В момента обжалвам и първото заседание на втора е след месец.Каквото и решение да вземе съда на втора инстанция, ще се стигне така или иначе до трета.
Щом казвате, че има начини да се реагира, моля ви посочете ми кои са те?



Има разибра се начин да се реагира,но след като колегата порядъчно си получава адвокатския хонорар той следва да Ви окаже съдействие.Ако не може-в България има около 12 000 адвоката потърсете си решение на проблема на друго място.
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот diw64 » 21 Авг 2010, 19:31

Обърнах се към форума за съвет и мнение, a не за да ми се прави статистика на броя на адвокатите в Републиката! Нека не спамим форума и темата, и не се правим на загадъчни, многознаещи и забавни! Все пак това е място, на което простосмъртен човек разчита да получи идеи за решение на проблемът си, а не да се гъбарка с аудитирията. Ако не можеш да помогнеш, поне е пречи... Или това е твърде далечно пожелание за мозък MADE IN BULGARIA!?!
diw64
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 25 Сеп 2002, 21:18

Re: ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот sarbijanac » 21 Авг 2010, 19:47

diw64 написа:Обърнах се към форума за съвет и мнение, a не за да ми се прави статистика на броя на адвокатите в Републиката! Нека не спамим форума и темата, и не се правим на загадъчни, многознаещи и забавни! Все пак това е място, на което простосмъртен човек разчита да получи идеи за решение на проблемът си, а не да се гъбарка с аудитирията. Ако не можеш да помогнеш, поне е пречи... Или това е твърде далечно пожелание за мозък MADE IN BULGARIA!?!


Това е най-добрия съвет ,който ти дадох.Ако искаш го ползвай,ако искаш не.

След време,като останеш ощетена от действията на бившия съпруг и бездействието на колегата ще се сетиш за написаното,но може би ще е малко късничко :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот Pause » 23 Авг 2010, 20:12

Здравейте,sarbijanac имам един въпрос относно в какви срокове може да се оспорва една такава възмездна сделка с движимо имущество когато липсва съгласието на единият съпруг?Търсих в кодекса но закона мълчи когато не е с нотариално заверени подписи.Предварително благодаря :D
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот sarbijanac » 23 Авг 2010, 22:46

Pause написа:Здравейте,sarbijanac имам един въпрос относно в какви срокове може да се оспорва една такава възмездна сделка с движимо имущество когато липсва съгласието на единият съпруг?Търсих в кодекса но закона мълчи когато не е с нотариално заверени подписи.Предварително благодаря :D


Ами щом казвате,че закона "мълчи" редното е и аз да замълча.

Иначе-оспорване на нищожна сделка /ако успеете да убедите съда,че е такава/ не е ограничено със срок :wink:
sarbijanac
Активен потребител
 
Мнения: 1359
Регистриран на: 29 Ное 2006, 17:47
Местоположение: Нови пазар

Re: ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот j.k » 26 Авг 2010, 10:15

А какво ще кажете за отправено до съда искане за определяне на привременни мерки относно ползването на движимите вещи, които са в режим СИО - чл. 323, ал. 1 ГПК, така съпругът-тарикат няма да посмее да се разпорежда с тях, докато са в сила тези мерки, поне така мисля. Или друга малко трудно реализируема възможност - прекратяване на СИО по съдебен ред по време на брака поради "важни причини", като разпиляване на съпружеското имущество - чл. 27, ал. 2 СК.
j.k
Младши потребител
 
Мнения: 61
Регистриран на: 25 Яну 2005, 17:41

Re: ДЕЛБА НА ДВИЖИМО ИМУЩЕСТВО СЛЕД РАЗВОД

Мнениеот Pause » 26 Авг 2010, 12:48

j.k мисля си ,че ако това разпиляване има увреждащ характер за другия съпруг,смятам че няма да има трудност. :D
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron