начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот enterenter » 19 Апр 2010, 11:26

Здравейте !
Може ли отнякъде да си изтегля Заявление за вписване на обстоятелства относно дружество с ограничена отговорност във Word формат / от новия образец - видях, че има разлика от стария - напр. на стр.1 вид регистрация /, тъй като в pdf формат част от буквите не излизат .
enterenter
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:54

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот renkapg » 19 Апр 2010, 12:45

renkapg
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 13 Май 2007, 00:24

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот enterenter » 19 Апр 2010, 13:57

renkapg написа:http://www.lawsbg.com/blancs/558-a4.html
Успех !



Благодаря много за линка. За съжаление обаче, това е старият формуляр.
enterenter
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:54

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот ykovachev » 19 Апр 2010, 15:08

Колега, дръпнете си някоя нова версия на PDF-Viewer и блъскайте отгоре върху формуляра в пдф. Само започвайте малко преди полетата за попълване.
П.П. при мен версия 2.0 работи, току-що се упражних на прясно изтеглен формуляр от ТР.
Успех!
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот enterenter » 19 Апр 2010, 15:44

ykovachev написа:Колега, дръпнете си някоя нова версия на PDF-Viewer и блъскайте отгоре върху формуляра в пдф. Само започвайте малко преди полетата за попълване.
П.П. при мен версия 2.0 работи, току-що се упражних на прясно изтеглен формуляр от ТР.
Успех!



Здравейте !
И аз ги отварям с pdf xchange viewer , но в някои от клетките не мога да събера информацията , а не ми дава възможност да намаля шрифта. Например в клетка за името на града, ако е с по-дълго име, последните букви ги няма. Или пък в клетката за блок, трябва да пиша "ЗСК-14" , а влизат само два символа........
enterenter
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:54

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот ykovachev » 19 Апр 2010, 17:04

Значи не сте правили достатъчно проби и грешки :D
Първо - винаги отваряйте поле с менюто typewriter малко извън полето на самия пдф, защото иначе направо все едно си пишете през reader-a. И второ - оправяйте шрифта, преди да почнете да пишете - има такива възможности в менюто на въпросния typewriter.
Пробвайте - аз съм стигал до шрифт 6! :D Как са го чели в ТР от хартията, не знам. Това преди да почна с електронен подпис, де.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот enterenter » 20 Апр 2010, 09:33

ykovachev написа:Значи не сте правили достатъчно проби и грешки :D
Първо - винаги отваряйте поле с менюто typewriter малко извън полето на самия пдф, защото иначе направо все едно си пишете през reader-a. И второ - оправяйте шрифта, преди да почнете да пишете - има такива възможности в менюто на въпросния typewriter.
Пробвайте - аз съм стигал до шрифт 6! :D Как са го чели в ТР от хартията, не знам. Това преди да почна с електронен подпис, де.



Здравейте !
Намерих менюто typewriter. Кликвам върху него, отивам в клетката, която ще попълвам, но видът и размера на шрифта не мога да променям, защото са неактивни бутони. Стоят си : шрифт Arial и размер на шрифта 14 и не подлежат на промяна. Да не би пък версията на програмата, която ползвам да не е наред ?
А самия формуляр А4 съм го изтеглил от страницата на Търговския регистър.
Пробвах и друго : Свалих си от произволна фирма, регистрирана в ТР, вече попълнения А4. Кликвам на typewriter, отивам в случайна клетка и вече мога да променям както шрифта, така и размера. Но на празната бланка А4 не тава !
Последна промяна enterenter на 20 Апр 2010, 09:57, променена общо 1 път
enterenter
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:54

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот ykovachev » 20 Апр 2010, 09:56

Ами то и аз не съм много по компютърните обяснения, но ще опитам.
Като си отворите файл с x-change viewer-a, отгоре от текстовите менюта отивате на tools - comment and markup tools - typewriter tool. Ако не е отворено вече като иконки (както на уърд, примерно), би трябвало да се отвори. Като цъкнете някъде из пдф-а, се отваря нещо като текст-бокс. Щом цъкнете така, Ви се отваря някъде горе из иконките по тулбаровете шрифт, големина и т.н. (добре е да цъкнете една иконка с крушка и надпис keep tool selected - крушката трябва да се оцвети в жълто).
Задавате си шрифт, големина и пишете. Важно е да се знае, че това все едно е виртуална пишеща машина, с която набирате текст върху пдф-а, както върху хартия. За да ползвате промените в големини и вид на шрифта, най-добре ги задайте предварително, преди да почнете да пишете. И ако цъкнете върху полетата на съответното заявление, ще остане шрифт и големина, както са зададени в пдф-а от ТР. Затова казвам, че трябва да отворите текст-бокса малко извън и преди клетките на заявлението, като нищо не пречи с шпации да нагласите началото на текста, където искате.
Дано успях да обясня.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот enterenter » 20 Апр 2010, 10:08

ykovachev написа:Ами то и аз не съм много по компютърните обяснения, но ще опитам.
Като си отворите файл с x-change viewer-a, отгоре от текстовите менюта отивате на tools - comment and markup tools - typewriter tool. Ако не е отворено вече като иконки (както на уърд, примерно), би трябвало да се отвори. Като цъкнете някъде из пдф-а, се отваря нещо като текст-бокс. Щом цъкнете така, Ви се отваря някъде горе из иконките по тулбаровете шрифт, големина и т.н. (добре е да цъкнете една иконка с крушка и надпис keep tool selected - крушката трябва да се оцвети в жълто).
Задавате си шрифт, големина и пишете. Важно е да се знае, че това все едно е виртуална пишеща машина, с която набирате текст върху пдф-а, както върху хартия. За да ползвате промените в големини и вид на шрифта, най-добре ги задайте предварително, преди да почнете да пишете. И ако цъкнете върху полетата на съответното заявление, ще остане шрифт и големина, както са зададени в пдф-а от ТР. Затова казвам, че трябва да отворите текст-бокса малко извън и преди клетките на заявлението, като нищо не пречи с шпации да нагласите началото на текста, където искате.
Дано успях да обясня.



Да сте жив и здрав ! Благодаря много за обясненията ! Аз досега кликвах с мишката точно в клетката, която трябва да попълам и затова шрифта и размера си стои така, както е зададен в ТР. Ето защо кликвам малко преди клетката за попълване и така започвам да пиша с шрифт и размер, които мога да променям. И после с шпацията си придвижвам текста в самото поле. И защо ли така са го направили този формуляр и аз нямам обяснение.....
enterenter
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:54


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron