начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот enterenter » 19 Апр 2010, 11:26

Здравейте !
Може ли отнякъде да си изтегля Заявление за вписване на обстоятелства относно дружество с ограничена отговорност във Word формат / от новия образец - видях, че има разлика от стария - напр. на стр.1 вид регистрация /, тъй като в pdf формат част от буквите не излизат .
enterenter
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:54

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот renkapg » 19 Апр 2010, 12:45

renkapg
Младши потребител
 
Мнения: 34
Регистриран на: 13 Май 2007, 00:24

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот enterenter » 19 Апр 2010, 13:57

renkapg написа:http://www.lawsbg.com/blancs/558-a4.html
Успех !



Благодаря много за линка. За съжаление обаче, това е старият формуляр.
enterenter
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:54

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот ykovachev » 19 Апр 2010, 15:08

Колега, дръпнете си някоя нова версия на PDF-Viewer и блъскайте отгоре върху формуляра в пдф. Само започвайте малко преди полетата за попълване.
П.П. при мен версия 2.0 работи, току-що се упражних на прясно изтеглен формуляр от ТР.
Успех!
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот enterenter » 19 Апр 2010, 15:44

ykovachev написа:Колега, дръпнете си някоя нова версия на PDF-Viewer и блъскайте отгоре върху формуляра в пдф. Само започвайте малко преди полетата за попълване.
П.П. при мен версия 2.0 работи, току-що се упражних на прясно изтеглен формуляр от ТР.
Успех!



Здравейте !
И аз ги отварям с pdf xchange viewer , но в някои от клетките не мога да събера информацията , а не ми дава възможност да намаля шрифта. Например в клетка за името на града, ако е с по-дълго име, последните букви ги няма. Или пък в клетката за блок, трябва да пиша "ЗСК-14" , а влизат само два символа........
enterenter
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:54

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот ykovachev » 19 Апр 2010, 17:04

Значи не сте правили достатъчно проби и грешки :D
Първо - винаги отваряйте поле с менюто typewriter малко извън полето на самия пдф, защото иначе направо все едно си пишете през reader-a. И второ - оправяйте шрифта, преди да почнете да пишете - има такива възможности в менюто на въпросния typewriter.
Пробвайте - аз съм стигал до шрифт 6! :D Как са го чели в ТР от хартията, не знам. Това преди да почна с електронен подпис, де.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот enterenter » 20 Апр 2010, 09:33

ykovachev написа:Значи не сте правили достатъчно проби и грешки :D
Първо - винаги отваряйте поле с менюто typewriter малко извън полето на самия пдф, защото иначе направо все едно си пишете през reader-a. И второ - оправяйте шрифта, преди да почнете да пишете - има такива възможности в менюто на въпросния typewriter.
Пробвайте - аз съм стигал до шрифт 6! :D Как са го чели в ТР от хартията, не знам. Това преди да почна с електронен подпис, де.



Здравейте !
Намерих менюто typewriter. Кликвам върху него, отивам в клетката, която ще попълвам, но видът и размера на шрифта не мога да променям, защото са неактивни бутони. Стоят си : шрифт Arial и размер на шрифта 14 и не подлежат на промяна. Да не би пък версията на програмата, която ползвам да не е наред ?
А самия формуляр А4 съм го изтеглил от страницата на Търговския регистър.
Пробвах и друго : Свалих си от произволна фирма, регистрирана в ТР, вече попълнения А4. Кликвам на typewriter, отивам в случайна клетка и вече мога да променям както шрифта, така и размера. Но на празната бланка А4 не тава !
Последна промяна enterenter на 20 Апр 2010, 09:57, променена общо 1 път
enterenter
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:54

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот ykovachev » 20 Апр 2010, 09:56

Ами то и аз не съм много по компютърните обяснения, но ще опитам.
Като си отворите файл с x-change viewer-a, отгоре от текстовите менюта отивате на tools - comment and markup tools - typewriter tool. Ако не е отворено вече като иконки (както на уърд, примерно), би трябвало да се отвори. Като цъкнете някъде из пдф-а, се отваря нещо като текст-бокс. Щом цъкнете така, Ви се отваря някъде горе из иконките по тулбаровете шрифт, големина и т.н. (добре е да цъкнете една иконка с крушка и надпис keep tool selected - крушката трябва да се оцвети в жълто).
Задавате си шрифт, големина и пишете. Важно е да се знае, че това все едно е виртуална пишеща машина, с която набирате текст върху пдф-а, както върху хартия. За да ползвате промените в големини и вид на шрифта, най-добре ги задайте предварително, преди да почнете да пишете. И ако цъкнете върху полетата на съответното заявление, ще остане шрифт и големина, както са зададени в пдф-а от ТР. Затова казвам, че трябва да отворите текст-бокса малко извън и преди клетките на заявлението, като нищо не пречи с шпации да нагласите началото на текста, където искате.
Дано успях да обясня.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: ЗАЯВЛЕНИЕ А4

Мнениеот enterenter » 20 Апр 2010, 10:08

ykovachev написа:Ами то и аз не съм много по компютърните обяснения, но ще опитам.
Като си отворите файл с x-change viewer-a, отгоре от текстовите менюта отивате на tools - comment and markup tools - typewriter tool. Ако не е отворено вече като иконки (както на уърд, примерно), би трябвало да се отвори. Като цъкнете някъде из пдф-а, се отваря нещо като текст-бокс. Щом цъкнете така, Ви се отваря някъде горе из иконките по тулбаровете шрифт, големина и т.н. (добре е да цъкнете една иконка с крушка и надпис keep tool selected - крушката трябва да се оцвети в жълто).
Задавате си шрифт, големина и пишете. Важно е да се знае, че това все едно е виртуална пишеща машина, с която набирате текст върху пдф-а, както върху хартия. За да ползвате промените в големини и вид на шрифта, най-добре ги задайте предварително, преди да почнете да пишете. И ако цъкнете върху полетата на съответното заявление, ще остане шрифт и големина, както са зададени в пдф-а от ТР. Затова казвам, че трябва да отворите текст-бокса малко извън и преди клетките на заявлението, като нищо не пречи с шпации да нагласите началото на текста, където искате.
Дано успях да обясня.



Да сте жив и здрав ! Благодаря много за обясненията ! Аз досега кликвах с мишката точно в клетката, която трябва да попълам и затова шрифта и размера си стои така, както е зададен в ТР. Ето защо кликвам малко преди клетката за попълване и така започвам да пиша с шрифт и размер, които мога да променям. И после с шпацията си придвижвам текста в самото поле. И защо ли така са го направили този формуляр и аз нямам обяснение.....
enterenter
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 08 Фев 2008, 11:54


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта


cron