начало
Конституционният съд се заема със съдебната медиация Конституционният съд се заема със съдебната медиация

Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 08:22

Може би темата е разисквана но всеки конкретен случай е различен затова се извинявам на модернаторите ако съм нарушил в известен смисъл правилата на форума.Ще съм изключително благодарен ако някой ми даде съвет как да постъпя.С жена ми имаме развод при взаймно съгласие и режима е както следва, първа събота от 09. 00 до 17.00 със нейно присъствие, втора неделя от 09.00 до 13.00 също с нейно присъствие и трета събота от 09.00 до 17.00 без нейно присъствие.Въпросът ми е имам ли право да искам промяна на режима при неспазване на времето на контакти с дъщеря ми и възможно ли е срещите да се осъществяват без присъствието на майката.Дъщеря ми е на 1.6 месеца и причината за раздялата ни е решението на жена ми да се премести да живее при майка си която е много, ама много властолюбив човек, именно затова аз не пожелах да се преместя да живея при тях защото постоянно влизах в конфликт поради факта че тя се опитваше да диктува правилата в семейството ми и накрая надделя като привлече дъщеря си при нея и като оръжие използваха дъщеря ми за да и се подчиня.Не съм преставал финансово да се грижа за детето, а до развода ни се стигна след като подадох искова молба за режим на лични отношения с дъщеря ми поради факта че ограничиха контактите ми с нея.В отговор жена ми подаде молба за развод и във време на криза за да излезе по ефтино се съгласих той да е по взаймно съгласие.В общи линий това е.В момента почти не се спазва времето на контакти и срещите ни протичат постоянно под напрежение като решенията относно дъщеря ми се взимат еднолично от жена ми, именно това ме дразни защото като баща и аз имам права който трябва да се уважават.Смятам че и жена ми има вина но главната виновница за раздялата ни е майка й, усойница в къщата.Съжалявам съпругата си но тя предпочете майка си пред семейството.
Благодаря предварително.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот sunshine_75 » 02 Яну 2010, 13:40

Отново искова молба - но за ПРОМЯНА режима на лични контакти. Няма пречка и този съдебен спор да приключи със споразумение. Все пак, детенцето Ви е още много мъничко - предполагам, това е причината за срещите с присъствие. Успех! :)
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 17:40

sunshine_75 написа:Отново искова молба - но за ПРОМЯНА режима на лични контакти. Няма пречка и този съдебен спор да приключи със споразумение. Все пак, детенцето Ви е още много мъничко - предполагам, това е причината за срещите с присъствие. Успех! :)

Благодаря за отговора, просто ме интересуваше на каква възраст трябва да е детето за да е възможно контактите да се осъществяват без присъствието на майката.И днес не спази времето което е отредено от режима на виждане, смята че тя е тази която определя времетраенето на престоя.Аз само я предупредих че това няма да продължава и ще реша проблема по законен начин.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот sunshine_75 » 02 Яну 2010, 17:56

Ако искате просто да спазвате този режим, определен от съда, трябва да си извадите изпълнителен лист (РС, постановил режима), и да потърсите съдействието на съдебен изпълнител.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 18:09

sunshine_75 написа:Ако искате просто да спазвате този режим, определен от съда, трябва да си извадите изпълнителен лист (РС, постановил режима), и да потърсите съдействието на съдебен изпълнител.

sunshine_75 написа:Ако искате просто да спазвате този режим, определен от съда, трябва да си извадите изпълнителен лист (РС, постановил режима), и да потърсите съдействието на съдебен изпълнител.

Това го разбрах и ще потърся съдействие но ме интересува на каква възраст мога да претендирам срещите да се осъществяват без присъствието на майката.
Сърдечно Ви благодаря за отговорите.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот sunshine_75 » 02 Яну 2010, 18:16

На всякаква възраст - ако детето не е кърмаче, ако Вие сам можете да се справите с храненето и обгрижването му.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 19:21

sunshine_75 написа:На всякаква възраст - ако детето не е кърмаче, ако Вие сам можете да се справите с храненето и обгрижването му.

Това за мен е достатъчнo, кажете по какъв начин мога да ви се отблагодаря.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот sunshine_75 » 02 Яну 2010, 20:27

Да Ви е живо и здраво детенцето! Няма нужда от благодарности. Това е просто форум, каквото и да пишат тук някои колеги. Дано Ви чака една по-добра, по-красива, успешна и страхотна година! Надявам се с майката на дедето да се разберете, да го отгледате заедно и спокойно, независимо от противоречията, които имате :)
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 21:35

sunshine_75 написа:Да Ви е живо и здраво детенцето! Няма нужда от благодарности. Това е просто форум, каквото и да пишат тук някои колеги. Дано Ви чака една по-добра, по-красива, успешна и страхотна година! Надявам се с майката на дедето да се разберете, да го отгледате заедно и спокойно, независимо от противоречията, които имате :)

И аз се надявам но се съмнявам че това ще се случи.Жена ми няма собствено мнение, винаги е била под диктата намайка си, това го казват всичките и познати и съседи, лошото е че няма желание за промяна, а дъщеря ми се използва като оръжие срещу мен с цел подчинение.
ЩАСТЛИВА 2010 година.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот namakak » 02 Яну 2010, 22:18

А стига си пискал ,бе ..............Що жена ти бяга от теб..
Ей аман от такива без връзки за работа,решили работници безплатни за държавата да правят..
Добре,че е тъщата да подкрепи живота на това бедно дете и майка му решена да се бори против всичко и всички в името на детето си.
Скърши се мъжо,ако можеш да се наречеш и такъв,не адвокат и двама незнам дали ще те оправят срещу любовта на тая майка решила с живота си да се лишава и даде нещо на детето си бягайки от ...ти явно знаеш от какво си я лишил.
Откажи се.Майката си е майка,ти няма какво да дадеш на това дете.Ти ще станеш клошар или пияница,защото не си мислил за детето си,защото вече е късно,защото нещо си скъсал и няма да имаш мечти.
Защото ти с твоята гордост и непреимливост на най-обикновени майчини желания си изградил своята съдба на невежество и нетърпимост.Защото е късно.Защото никой не те иска,ти си направи извода.
Съвсем друго е мъж да каже :аз отгледах и нейното дете и моето.Защото аз мога и не се отказах.А ти си .............
Никой адвокат няма да помогне на детето ти,но хиляди ще помогнат на майката на детето ти ,заради неговото добро.Защото тя го заслужава един път отървала го от хленчо баща и друг път дала й свобода и заради детето й.
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 22:27

namakak написа:А стига си пискал ,бе ..............Що жена ти бяга от теб..
Ей аман от такива без връзки за работа,решили работници безплатни за държавата да правят..
Добре,че е тъщата да подкрепи живота на това бедно дете и майка му решена да се бори против всичко и всички в името на детето си.
Скърши се мъжо,ако можеш да се наречеш и такъв,не адвокат и двама незнам дали ще те оправят срещу любовта на тая майка решила с живота си да се лишава и даде нещо на детето си бягайки от ...ти явно знаеш от какво си я лишил.
Откажи се.Майката си е майка,ти няма какво да дадеш на това дете.Ти ще станеш клошар или пияница,защото не си мислил за детето си,защото вече е късно,защото нещо си скъсал и няма да имаш мечти.
Защото ти с твоята гордост и непреимливост на най-обикновени майчини желания си изградил своята съдба на невежество и нетърпимост.Защото е късно.Защото никой не те иска,ти си направи извода.
Съвсем друго е мъж да каже :аз отгледах и нейното дете и моето.Защото аз мога и не се отказах.А ти си .............
Никой адвокат няма да помогне на детето ти,но хиляди ще помогнат на майката на детето ти ,заради неговото добро.Защото тя го заслужава един път отървала го от хленчо баща и друг път дала й свобода и заради детето й.

Само ти пожелавам да преживееш това което аз преживях, а на теб мога да ти кажа да си гледаш живота, а аз моя.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот jiji2 » 03 Яну 2010, 14:52

Нашето НЕЩАСТНО форумно изчадийце сега се е кръстило НАМАКАК, или УСРА ОВЦОВА ли?!? Кога ще измислят най-накрая ИНТЕРНЕТ ПСИХИАТРИЯ за душевно И ПСИХИЧЕСКИ заболели и подвизаващи се както в този форум, така и в други интернет пространства???
jiji2
Потребител
 
Мнения: 378
Регистриран на: 11 Фев 2004, 21:38
Местоположение: Варна

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 05 Яну 2010, 20:35

jiji2 написа:Нашето НЕЩАСТНО форумно изчадийце сега се е кръстило НАМАКАК, или УСРА ОВЦОВА ли?!? Кога ще измислят най-накрая ИНТЕРНЕТ ПСИХИАТРИЯ за душевно И ПСИХИЧЕСКИ заболели и подвизаващи се както в този форум, така и в други интернет пространства???

Само мога да му кажа да ..............................., той или тя ще се сети за какво става дума.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот tzoneva » 01 Фев 2010, 15:10

Защо не поговориш нормално с майката на детето ти? Съдия изпълнител, полиция - как ще ти решат глобалния проблем за контакта с детето?
Да, може да ги викнеш и тях и сигурно ще ти дадът детето, но не забравяй че това дете през по-голяма част от времето е с майка си и баба си, а когато те имат лошо отношение към теб (а след съдия изпълнителя и още по-лошо) то и детето ти ще има такова?
Това е някаква невероятна борба за надмощие. Моят съвет е да направиш още един опит да се разберете с бившата ти в интерес на всички и най-вече на детето.
Иначе ще ти отговоря каква е съдебната практика - до 3 годинки: през седмица без приспиване (с или без присъствието на майката), а над 3 годинки - през седмица, но с приспиване.
tzoneva
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Яну 2010, 12:48

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот sisi19 » 02 Фев 2010, 10:06

Вижда се че все още обичате съпругата си, както и дъщеричката си.Много топлина има в думите ви спрямо тях двете.Седнете и поговорете с нея. Не прибързвайте към крайности.Те оставят зад себе си лоши последствия за всички.
Съгласна съм с мнението на tzoneva.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron