начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Българско гражданство

Казуси свързани с придобиване, установяване, освобождаване и възстановяване на гражданство. Статут. Визови проблеми.


Българско гражданство

Мнениеот kazak79 » 05 Яну 2009, 07:18

Здравейте ,искам да попитам относно бг гражданство , аз съм на 29 роден съм в България през 1979 майка ми е руска гражданка баща ми е българин до16 години се водих със съветско гражданство като навърших 16 си извадих български паспорт тогава бяха още зелените след това ходих в казарма при смяната на документите си извадих новите лична карта и шофьоска книжка и задграничен паспорт,миналата година брат ми си загуби личната карта и отиди в полицията да подаде жалба а на него му казаха че тези документи са невалидни и той не е български гражданин и трябва да подава документи за българско гражданство и му казаха че и аз съм в същото положение, аз влизах в сайта на мвр и проверявах да ли е валидна личната ми карта показа ми че е валидна ,кажете как да се оправя .Предварително благодаря
kazak79
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Дек 2008, 20:01

Re: Българско гражданство

Мнениеот popo45 » 22 Мар 2009, 19:17

Малиииии.....

Тея се бъзикат. Как не си българин бе човек нали баща ти е българин.

То децата на смесените бракове в БГ не се знае какви са. В Молдова е така не се знаят какви са.

Гледай да си жив и здрав другото.......
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Българско гражданство

Мнениеот popo45 » 22 Мар 2009, 19:22

Ама ти и в казарма си ходил!!!

Руски гражданин в БГ армията. Ти си уникат. Обади се на някоя телевизия, ще проявят интерес. Може това да помогне по-бързо да се реши случая.
popo45
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 31 Яну 2009, 22:29

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 30 Авг 2009, 22:06

Познавам такъв случай и мога да ти дам повече подробности по този въпрос. Грешката е на майка ти, че те е записала със съветско гражданство при условие че си роден в България! Защо така те е записала и аз не знам !И от там всичко се е объркало ....В твоя случай е трябвало да си минеш по реда а именно да кандидатстваш за гражданство при облекчени условия обаче....Български гражданин се става с указ на вицепрезидента ти нямаш такъв ,затова са ти казали че са ти невалидни документите!Всъщност след като имаш български документи за самоличност си заварен случай и не си си ги извадил сам в края на краищата можеш да осъдиш общината !Можеш да ги запиташ в общината и евентуално да се срещнеш с кмета да му разкажеш за твоя случай и за този на брат си ...УСПЕХ
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 31 Авг 2009, 15:44

Забравила съм нещо много важно дете родено от с месени бракове при които единия родител е български гражданин не прави детето български гражданин автоматично !!!Кандидатства се за гражданство на основание български произход така или иначе .
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 31 Авг 2009, 21:04

anamariq написа:Забравила съм нещо много важно дете родено от с месени бракове при които единия родител е български гражданин не прави детето български гражданин автоматично !!!Кандидатства се за гражданство на основание български произход така или иначе .


Зависи къде е родено детето. Ако е родено в България, веднага си взема българско гражданство, стига родителите да не искат да има само ... на другия родител гражданството.
Ако е родено в чужбина, с документите тук и също получава доста бързо българско гражданство. Не се чака сред онези 60 000 :D
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 31 Авг 2009, 22:10

nikiboy написа:
anamariq написа:Забравила съм нещо много важно дете родено от с месени бракове при които единия родител е български гражданин не прави детето български гражданин автоматично !!!Кандидатства се за гражданство на основание български произход така или иначе .


Зависи къде е родено детето. Ако е родено в България, веднага си взема българско гражданство, стига родителите да не искат да има само ... на другия родител гражданството.
Ако е родено в чужбина, с документите тук и също получава доста бързо българско гражданство. Не се чака сред онези 60 000 :D


Лично съм се занимавала със случай дете родено в чужбина бащата българин още продължаваме да чакаме започна трета година ,така че не съм съгласна с написаното че не се чака.Напротив доста се чака и това е истински ужас ...Нека да вметна за хората ,които не знаят може да се пусне в такива случаи когато много време няма придвижване от министерстерството ,молба за ускоряване на процедурата в свободен текст изложени мотивите ,поради които молите да разгледат документите Ви по-бързо....
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот anamariq » 22 Яну 2010, 23:29

kazak79 какво стана с твоята история??Ще станеш ли Българин? :D
''СВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И СПАСЕНИЕ ДЕБНЕ ОТ ВСЯКЪДЕ''
anamariq
Младши потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:53

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 23 Яну 2010, 14:47

Е как може едни хора да идват за месец в България, да уреждат граждаснтвото на детето и да си отиват, а други години да чакат? Освен нещо да не са ви в ред документите....
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05

Re: Българско гражданство

Мнениеот svdim » 11 Юли 2011, 12:13

Здравейте
Имам следния проблем.
Баща ми е български гражданин, майка ми е руска гражданка. Аз съм родена в Русия, но съм със статут постоянно пребиваване в България от 1993 година. Когато навърших 16 години и в МВР са ни казали, че тъй като не съм родена в България, не могат да ми дадат български паспорт. Обърнахме се в Руското консулство и същия ден са ми направили Руско гражданство.
През 2007 съм подала документи за придобиване на българско гражданство по произход на основание факта, че баща ми е български гражданин. Заведена е преписка, но оттогава цари пълна тишина. Не ми отговарят на писмата, на телефона не ми дават НИКАКВА конкретна информация. Проверявам на сайта протоколите и съм с впечатлението, че процедурата е ужасно дълга. В същото време имам информация, че някои хора получават гражданството буквално за броени седмици.
Отчаяна съм от дългото чакане. Живея в България 18 години от 28, тук съм завършила училището и университета, тут работя и плащам данъци. Нямам ли право да получа гражданство? Защо хора, които имат косвено отношение към България получават гражданство бързо, а ние, децата от смесените бракове сме длъжни да чакаме дълги години?
Моля за съвет.
svdim
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Фев 2010, 18:22

Re: Българско гражданство

Мнениеот nikiboy » 11 Юли 2011, 21:46

svdim написа:Моля за съвет.


Ако адвокат ви движи нещата - питайте него.
Ако сами сте подавали документи - с вх. номер на място да питате какво става, срок в който да очаквате и т.н. Съгласно АПК ( http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135521015 ) чл.110 (3) Органите по чл. 107, ал. 1 са длъжни да приемат граждани и представители на организации и да изслушват техните предложения и сигнали в определени и предварително оповестени дни и часове.

Тоест, отивате и желаете среща със съответният началник. Съвсем дружелюбно излагате фактите си и желаете подробности по вашият случай.
Не съм адвокат, a любител на правото !
nikiboy
Потребител
 
Мнения: 983
Регистриран на: 31 Авг 2006, 08:05


Назад към Гражданство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта