начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 08:22

Може би темата е разисквана но всеки конкретен случай е различен затова се извинявам на модернаторите ако съм нарушил в известен смисъл правилата на форума.Ще съм изключително благодарен ако някой ми даде съвет как да постъпя.С жена ми имаме развод при взаймно съгласие и режима е както следва, първа събота от 09. 00 до 17.00 със нейно присъствие, втора неделя от 09.00 до 13.00 също с нейно присъствие и трета събота от 09.00 до 17.00 без нейно присъствие.Въпросът ми е имам ли право да искам промяна на режима при неспазване на времето на контакти с дъщеря ми и възможно ли е срещите да се осъществяват без присъствието на майката.Дъщеря ми е на 1.6 месеца и причината за раздялата ни е решението на жена ми да се премести да живее при майка си която е много, ама много властолюбив човек, именно затова аз не пожелах да се преместя да живея при тях защото постоянно влизах в конфликт поради факта че тя се опитваше да диктува правилата в семейството ми и накрая надделя като привлече дъщеря си при нея и като оръжие използваха дъщеря ми за да и се подчиня.Не съм преставал финансово да се грижа за детето, а до развода ни се стигна след като подадох искова молба за режим на лични отношения с дъщеря ми поради факта че ограничиха контактите ми с нея.В отговор жена ми подаде молба за развод и във време на криза за да излезе по ефтино се съгласих той да е по взаймно съгласие.В общи линий това е.В момента почти не се спазва времето на контакти и срещите ни протичат постоянно под напрежение като решенията относно дъщеря ми се взимат еднолично от жена ми, именно това ме дразни защото като баща и аз имам права който трябва да се уважават.Смятам че и жена ми има вина но главната виновница за раздялата ни е майка й, усойница в къщата.Съжалявам съпругата си но тя предпочете майка си пред семейството.
Благодаря предварително.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот sunshine_75 » 02 Яну 2010, 13:40

Отново искова молба - но за ПРОМЯНА режима на лични контакти. Няма пречка и този съдебен спор да приключи със споразумение. Все пак, детенцето Ви е още много мъничко - предполагам, това е причината за срещите с присъствие. Успех! :)
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 17:40

sunshine_75 написа:Отново искова молба - но за ПРОМЯНА режима на лични контакти. Няма пречка и този съдебен спор да приключи със споразумение. Все пак, детенцето Ви е още много мъничко - предполагам, това е причината за срещите с присъствие. Успех! :)

Благодаря за отговора, просто ме интересуваше на каква възраст трябва да е детето за да е възможно контактите да се осъществяват без присъствието на майката.И днес не спази времето което е отредено от режима на виждане, смята че тя е тази която определя времетраенето на престоя.Аз само я предупредих че това няма да продължава и ще реша проблема по законен начин.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот sunshine_75 » 02 Яну 2010, 17:56

Ако искате просто да спазвате този режим, определен от съда, трябва да си извадите изпълнителен лист (РС, постановил режима), и да потърсите съдействието на съдебен изпълнител.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 18:09

sunshine_75 написа:Ако искате просто да спазвате този режим, определен от съда, трябва да си извадите изпълнителен лист (РС, постановил режима), и да потърсите съдействието на съдебен изпълнител.

sunshine_75 написа:Ако искате просто да спазвате този режим, определен от съда, трябва да си извадите изпълнителен лист (РС, постановил режима), и да потърсите съдействието на съдебен изпълнител.

Това го разбрах и ще потърся съдействие но ме интересува на каква възраст мога да претендирам срещите да се осъществяват без присъствието на майката.
Сърдечно Ви благодаря за отговорите.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот sunshine_75 » 02 Яну 2010, 18:16

На всякаква възраст - ако детето не е кърмаче, ако Вие сам можете да се справите с храненето и обгрижването му.
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 19:21

sunshine_75 написа:На всякаква възраст - ако детето не е кърмаче, ако Вие сам можете да се справите с храненето и обгрижването му.

Това за мен е достатъчнo, кажете по какъв начин мога да ви се отблагодаря.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот sunshine_75 » 02 Яну 2010, 20:27

Да Ви е живо и здраво детенцето! Няма нужда от благодарности. Това е просто форум, каквото и да пишат тук някои колеги. Дано Ви чака една по-добра, по-красива, успешна и страхотна година! Надявам се с майката на дедето да се разберете, да го отгледате заедно и спокойно, независимо от противоречията, които имате :)
sunshine_75
Потребител
 
Мнения: 821
Регистриран на: 13 Окт 2004, 09:36

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 21:35

sunshine_75 написа:Да Ви е живо и здраво детенцето! Няма нужда от благодарности. Това е просто форум, каквото и да пишат тук някои колеги. Дано Ви чака една по-добра, по-красива, успешна и страхотна година! Надявам се с майката на дедето да се разберете, да го отгледате заедно и спокойно, независимо от противоречията, които имате :)

И аз се надявам но се съмнявам че това ще се случи.Жена ми няма собствено мнение, винаги е била под диктата намайка си, това го казват всичките и познати и съседи, лошото е че няма желание за промяна, а дъщеря ми се използва като оръжие срещу мен с цел подчинение.
ЩАСТЛИВА 2010 година.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот namakak » 02 Яну 2010, 22:18

А стига си пискал ,бе ..............Що жена ти бяга от теб..
Ей аман от такива без връзки за работа,решили работници безплатни за държавата да правят..
Добре,че е тъщата да подкрепи живота на това бедно дете и майка му решена да се бори против всичко и всички в името на детето си.
Скърши се мъжо,ако можеш да се наречеш и такъв,не адвокат и двама незнам дали ще те оправят срещу любовта на тая майка решила с живота си да се лишава и даде нещо на детето си бягайки от ...ти явно знаеш от какво си я лишил.
Откажи се.Майката си е майка,ти няма какво да дадеш на това дете.Ти ще станеш клошар или пияница,защото не си мислил за детето си,защото вече е късно,защото нещо си скъсал и няма да имаш мечти.
Защото ти с твоята гордост и непреимливост на най-обикновени майчини желания си изградил своята съдба на невежество и нетърпимост.Защото е късно.Защото никой не те иска,ти си направи извода.
Съвсем друго е мъж да каже :аз отгледах и нейното дете и моето.Защото аз мога и не се отказах.А ти си .............
Никой адвокат няма да помогне на детето ти,но хиляди ще помогнат на майката на детето ти ,заради неговото добро.Защото тя го заслужава един път отървала го от хленчо баща и друг път дала й свобода и заради детето й.
Аватар
namakak
Потребител
 
Мнения: 960
Регистриран на: 10 Юни 2008, 16:21

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 02 Яну 2010, 22:27

namakak написа:А стига си пискал ,бе ..............Що жена ти бяга от теб..
Ей аман от такива без връзки за работа,решили работници безплатни за държавата да правят..
Добре,че е тъщата да подкрепи живота на това бедно дете и майка му решена да се бори против всичко и всички в името на детето си.
Скърши се мъжо,ако можеш да се наречеш и такъв,не адвокат и двама незнам дали ще те оправят срещу любовта на тая майка решила с живота си да се лишава и даде нещо на детето си бягайки от ...ти явно знаеш от какво си я лишил.
Откажи се.Майката си е майка,ти няма какво да дадеш на това дете.Ти ще станеш клошар или пияница,защото не си мислил за детето си,защото вече е късно,защото нещо си скъсал и няма да имаш мечти.
Защото ти с твоята гордост и непреимливост на най-обикновени майчини желания си изградил своята съдба на невежество и нетърпимост.Защото е късно.Защото никой не те иска,ти си направи извода.
Съвсем друго е мъж да каже :аз отгледах и нейното дете и моето.Защото аз мога и не се отказах.А ти си .............
Никой адвокат няма да помогне на детето ти,но хиляди ще помогнат на майката на детето ти ,заради неговото добро.Защото тя го заслужава един път отървала го от хленчо баща и друг път дала й свобода и заради детето й.

Само ти пожелавам да преживееш това което аз преживях, а на теб мога да ти кажа да си гледаш живота, а аз моя.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот jiji2 » 03 Яну 2010, 14:52

Нашето НЕЩАСТНО форумно изчадийце сега се е кръстило НАМАКАК, или УСРА ОВЦОВА ли?!? Кога ще измислят най-накрая ИНТЕРНЕТ ПСИХИАТРИЯ за душевно И ПСИХИЧЕСКИ заболели и подвизаващи се както в този форум, така и в други интернет пространства???
jiji2
Потребител
 
Мнения: 378
Регистриран на: 11 Фев 2004, 21:38
Местоположение: Варна

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот anlok » 05 Яну 2010, 20:35

jiji2 написа:Нашето НЕЩАСТНО форумно изчадийце сега се е кръстило НАМАКАК, или УСРА ОВЦОВА ли?!? Кога ще измислят най-накрая ИНТЕРНЕТ ПСИХИАТРИЯ за душевно И ПСИХИЧЕСКИ заболели и подвизаващи се както в този форум, така и в други интернет пространства???

Само мога да му кажа да ..............................., той или тя ще се сети за какво става дума.
anlok
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Яну 2010, 07:51

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот tzoneva » 01 Фев 2010, 15:10

Защо не поговориш нормално с майката на детето ти? Съдия изпълнител, полиция - как ще ти решат глобалния проблем за контакта с детето?
Да, може да ги викнеш и тях и сигурно ще ти дадът детето, но не забравяй че това дете през по-голяма част от времето е с майка си и баба си, а когато те имат лошо отношение към теб (а след съдия изпълнителя и още по-лошо) то и детето ти ще има такова?
Това е някаква невероятна борба за надмощие. Моят съвет е да направиш още един опит да се разберете с бившата ти в интерес на всички и най-вече на детето.
Иначе ще ти отговоря каква е съдебната практика - до 3 годинки: през седмица без приспиване (с или без присъствието на майката), а над 3 годинки - през седмица, но с приспиване.
tzoneva
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Яну 2010, 12:48

Re: Промяна на режим на виждане при взаймно съгласие

Мнениеот sisi19 » 02 Фев 2010, 10:06

Вижда се че все още обичате съпругата си, както и дъщеричката си.Много топлина има в думите ви спрямо тях двете.Седнете и поговорете с нея. Не прибързвайте към крайности.Те оставят зад себе си лоши последствия за всички.
Съгласна съм с мнението на tzoneva.
sisi19
Потребител
 
Мнения: 910
Регистриран на: 06 Май 2009, 12:44


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron