начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Бащинство след развод

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Бащинство след развод

Мнениеот patence » 02 Окт 2009, 15:29

Здравейте,
Тъй като разбрах, че ако бебето ми се роди, а не са минали 300 дни от излизане на решението за развод, то се води на бившият ми съпруг, съм много притеснена. Остават ми по-малко от 2 месеца до раждане, а бебето не е от него. Решението за развода ми е от м.07.2009 г., въпреки, че делото е заведено 09.2008 г.
Адвокатката ми обаче, твърди, че това няма значение - стига бащата на бебето да декларира нотариално, че е негово.
Така ли е наистина? Моля, помогнете ми, тъй като в НИКАКЪВ случай не искам това дете да е с имената на бившия ми съпруг, с когото впрочем сме в много лоши отношения.
Благодаря предварително за отзивчивостта ви.
patence
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Окт 2009, 15:18

Re: Бащинство след развод

Мнениеот portokal » 02 Окт 2009, 15:38

Оженете се с биологичния баща, ПРЕДИ да родите. Иначе трябва да оспорвате бащинството на бившия по съдебен ред, което струва време, нерви и пари. Адвокатката Ви не е права, ако така Ви е казала.
Айдеее, сега Лютият ме изяде. :P

П.П. Хората все за "имената" се хващат, а не имената са водещото, те са само една от последиците на произхода. :wink:
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Бащинство след развод

Мнениеот patence » 02 Окт 2009, 15:49

Благодаря за бързият отговор.
Съжалявам, че не съм се изразила правилно - не съм юрист и не съм наясно с понятията.
Но се радвам, че сте разбрали за какво става въпрос.
Още веднъж благодаря за съвета.
patence
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Окт 2009, 15:18

Re: Бащинство след развод

Мнениеот portokal » 02 Окт 2009, 15:53

Патетата трябва да си помагаме (ма`а му стара, как не съм се сетила да го регистрирам аз тоя ник 8)).
А проблемът е разпространен и категорично уреден в закона, така че е съвсем ясно за какво става въпрос. Вярно е това за тристата дни. Женитба преди раждането или дело.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Бащинство след развод

Мнениеот afrodi1975 » 03 Окт 2009, 09:27

Здравейте!Аз явно нито съм омъжена нито разведена.Хахаха!Малко е дълго,но ще ви разкажа,за да ви стане ясно.През 2005г.август подадох молба за развод.2007г получих такъв,но бившия имаше право да обжалва куп неща и съответно не ни сложиха печат влязло в сила.Имахме още няколко дела на различни инстанции и на 29.09.2009г.пред Висш Касационен Съд нещата приключиха.Междувременно аз реших да си сменя личната карта и съответно направих справка в ЕСГРАОН.Ужас и безумие.След 4г.и 2 месеца аз все още се водя омъжена.В момента съм бременна.Не желая да подписвам наново с таткото,защото явно до няколко месеца папката с делото ще се върне в първоинстанционния съд и ще сложат печат влязло в сила.Ама нали има някакви до 300дни от развода в които ако родиш автоматично бившият ти мъж е баща на това дете.Е!какво да правя??????????Вече незнам да плача,или да се смея на тези идиотщини.Ако има някой,който да даде компетентен съвет БЛАГОДАРЯ МУ!!!!!!!!!!
afrodi1975
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Яну 2008, 09:43

Re: Бащинство след развод

Мнениеот portokal » 04 Окт 2009, 21:54

Зависи какъв "куп" неща е обжалвал бившият; ако не е обжалвал пред окръжния съд самото допускане на развода, в тази част решението си е в сила и с него сте разведени - още повече, че по стария ГПК решението по самия брачен иск, т.е. допускането на развода и вината, и без това не подлежеше на касационно обжалване (пред ВКС).
Няма значение кой какво се "води" в общината - или по-скоро, има значение, но само доколкото можете - предполагам - да си имате разправии и главоболия с тях при уточняването кой с кого откога е разведен и какво трябва да отразят те по развода и по произхода на децата. Както сте го описали, по всяка вероятност сте разведена отдавна, остава да убедите в това общината.

И кое по-точно наричате "идиотщини"?
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Бащинство след развод

Мнениеот afrodi1975 » 05 Окт 2009, 13:21

Благодаря!
afrodi1975
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Яну 2008, 09:43


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron