начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Бащинство след развод

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Бащинство след развод

Мнениеот patence » 02 Окт 2009, 15:29

Здравейте,
Тъй като разбрах, че ако бебето ми се роди, а не са минали 300 дни от излизане на решението за развод, то се води на бившият ми съпруг, съм много притеснена. Остават ми по-малко от 2 месеца до раждане, а бебето не е от него. Решението за развода ми е от м.07.2009 г., въпреки, че делото е заведено 09.2008 г.
Адвокатката ми обаче, твърди, че това няма значение - стига бащата на бебето да декларира нотариално, че е негово.
Така ли е наистина? Моля, помогнете ми, тъй като в НИКАКЪВ случай не искам това дете да е с имената на бившия ми съпруг, с когото впрочем сме в много лоши отношения.
Благодаря предварително за отзивчивостта ви.
patence
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Окт 2009, 15:18

Re: Бащинство след развод

Мнениеот portokal » 02 Окт 2009, 15:38

Оженете се с биологичния баща, ПРЕДИ да родите. Иначе трябва да оспорвате бащинството на бившия по съдебен ред, което струва време, нерви и пари. Адвокатката Ви не е права, ако така Ви е казала.
Айдеее, сега Лютият ме изяде. :P

П.П. Хората все за "имената" се хващат, а не имената са водещото, те са само една от последиците на произхода. :wink:
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Бащинство след развод

Мнениеот patence » 02 Окт 2009, 15:49

Благодаря за бързият отговор.
Съжалявам, че не съм се изразила правилно - не съм юрист и не съм наясно с понятията.
Но се радвам, че сте разбрали за какво става въпрос.
Още веднъж благодаря за съвета.
patence
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Окт 2009, 15:18

Re: Бащинство след развод

Мнениеот portokal » 02 Окт 2009, 15:53

Патетата трябва да си помагаме (ма`а му стара, как не съм се сетила да го регистрирам аз тоя ник 8)).
А проблемът е разпространен и категорично уреден в закона, така че е съвсем ясно за какво става въпрос. Вярно е това за тристата дни. Женитба преди раждането или дело.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Бащинство след развод

Мнениеот afrodi1975 » 03 Окт 2009, 09:27

Здравейте!Аз явно нито съм омъжена нито разведена.Хахаха!Малко е дълго,но ще ви разкажа,за да ви стане ясно.През 2005г.август подадох молба за развод.2007г получих такъв,но бившия имаше право да обжалва куп неща и съответно не ни сложиха печат влязло в сила.Имахме още няколко дела на различни инстанции и на 29.09.2009г.пред Висш Касационен Съд нещата приключиха.Междувременно аз реших да си сменя личната карта и съответно направих справка в ЕСГРАОН.Ужас и безумие.След 4г.и 2 месеца аз все още се водя омъжена.В момента съм бременна.Не желая да подписвам наново с таткото,защото явно до няколко месеца папката с делото ще се върне в първоинстанционния съд и ще сложат печат влязло в сила.Ама нали има някакви до 300дни от развода в които ако родиш автоматично бившият ти мъж е баща на това дете.Е!какво да правя??????????Вече незнам да плача,или да се смея на тези идиотщини.Ако има някой,който да даде компетентен съвет БЛАГОДАРЯ МУ!!!!!!!!!!
afrodi1975
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Яну 2008, 09:43

Re: Бащинство след развод

Мнениеот portokal » 04 Окт 2009, 21:54

Зависи какъв "куп" неща е обжалвал бившият; ако не е обжалвал пред окръжния съд самото допускане на развода, в тази част решението си е в сила и с него сте разведени - още повече, че по стария ГПК решението по самия брачен иск, т.е. допускането на развода и вината, и без това не подлежеше на касационно обжалване (пред ВКС).
Няма значение кой какво се "води" в общината - или по-скоро, има значение, но само доколкото можете - предполагам - да си имате разправии и главоболия с тях при уточняването кой с кого откога е разведен и какво трябва да отразят те по развода и по произхода на децата. Както сте го описали, по всяка вероятност сте разведена отдавна, остава да убедите в това общината.

И кое по-точно наричате "идиотщини"?
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36

Re: Бащинство след развод

Мнениеот afrodi1975 » 05 Окт 2009, 13:21

Благодаря!
afrodi1975
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 27 Яну 2008, 09:43


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron