начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Мнениеот pavkata29 » 04 Сеп 2009, 09:21

Каква форма на защита, може да потърси работник, ако работодателя е издал заповед за удръжка от възнаграждението му (чл.268, ал.2 от КТ), в случая цялото, за производство на некачествена продукция (частичен брак). И при положение, че работника изпълнява трудовото си правоотношение като "контрольор по качеството" или ОТК.
Благодаря предварително на отзовалите се колеги.
pavkata29
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 09:14

Re: Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Мнениеот pavkata29 » 06 Сеп 2009, 14:03

Никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем?
pavkata29
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 09:14

Re: Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Мнениеот c_welinowa » 07 Сеп 2009, 15:06

На първо място погледнете какви са задълженията на работника/служителя съгласно длъжностната характеристика. Защото контрола на качеството действително не включва производство на каквато и да било продукция.
На второ място, по отношение на частичния брак, следва да имате предвид, че макар и лишена от определени свойства, продукцията може да бъде употребена според основното й предназначение и заплащането следва да бъде съразмерно на степента на годност на продукцията. Възнаграждение не се заплаща само ако продукцията е НАПЪЛНО негодна.
Съгласно чл. 357 КТ трудови са споровете между работника или служителя и работодателя относно възникването, съществуването, изпълнението и прекратяването на трудовите правоотношения, както и споровете по изпълнението на колективните трудови договори и установяването на трудов стаж.
"Вярвам защото е абсурдно. Ако беше достоверно щях да знам"
e-mail: c_welinowa@abv.bg
c_welinowa
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 18 Мар 2003, 10:04

Re: Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Мнениеот pavkata29 » 08 Сеп 2009, 20:24

Благодаря за отговора, аз съм на същото мнение :)
pavkata29
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 09:14

Re: Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Мнениеот c_welinowa » 09 Сеп 2009, 12:15

Надявам се, че съм Ви помогнала.
:)
"Вярвам защото е абсурдно. Ако беше достоверно щях да знам"
e-mail: c_welinowa@abv.bg
c_welinowa
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 18 Мар 2003, 10:04


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron