начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Мнениеот pavkata29 » 04 Сеп 2009, 09:21

Каква форма на защита, може да потърси работник, ако работодателя е издал заповед за удръжка от възнаграждението му (чл.268, ал.2 от КТ), в случая цялото, за производство на некачествена продукция (частичен брак). И при положение, че работника изпълнява трудовото си правоотношение като "контрольор по качеството" или ОТК.
Благодаря предварително на отзовалите се колеги.
pavkata29
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 09:14

Re: Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Мнениеот pavkata29 » 06 Сеп 2009, 14:03

Никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем?
pavkata29
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 09:14

Re: Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Мнениеот c_welinowa » 07 Сеп 2009, 15:06

На първо място погледнете какви са задълженията на работника/служителя съгласно длъжностната характеристика. Защото контрола на качеството действително не включва производство на каквато и да било продукция.
На второ място, по отношение на частичния брак, следва да имате предвид, че макар и лишена от определени свойства, продукцията може да бъде употребена според основното й предназначение и заплащането следва да бъде съразмерно на степента на годност на продукцията. Възнаграждение не се заплаща само ако продукцията е НАПЪЛНО негодна.
Съгласно чл. 357 КТ трудови са споровете между работника или служителя и работодателя относно възникването, съществуването, изпълнението и прекратяването на трудовите правоотношения, както и споровете по изпълнението на колективните трудови договори и установяването на трудов стаж.
"Вярвам защото е абсурдно. Ако беше достоверно щях да знам"
e-mail: c_welinowa@abv.bg
c_welinowa
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 18 Мар 2003, 10:04

Re: Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Мнениеот pavkata29 » 08 Сеп 2009, 20:24

Благодаря за отговора, аз съм на същото мнение :)
pavkata29
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Сеп 2009, 09:14

Re: Защита срещу заповед по чл.268, ал.2 от КТ

Мнениеот c_welinowa » 09 Сеп 2009, 12:15

Надявам се, че съм Ви помогнала.
:)
"Вярвам защото е абсурдно. Ако беше достоверно щях да знам"
e-mail: c_welinowa@abv.bg
c_welinowa
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 18 Мар 2003, 10:04


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron