начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

каква лихва може да вземе съдия изпълнител?



каква лихва може да вземе съдия изпълнител?

Мнениеот adesito » 20 Яну 2009, 20:12

За пероид от 8 месеца съдия изпълнителя ми иска 2600лв.лихва,като дължимата сума е 4300лв.Това възможно ли е при положение ,че съм внесъл30% от сумата,няма ли някаква законна лихва .Това е повече и от банкова лихва,как мога да се спася да не плащам тази висока лихва,това си е живо лихварство и рекет,ако не ги платя ще доидат вкъщи и в поръчителите ми да описват имуществото?
Благодаря предварително за отговорите.
adesito
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 10 Мар 2007, 13:43

Re: каква лихва може да вземе съдия изпълнител?

Мнениеот kalahan2008 » 20 Яну 2009, 20:27

Сигурно грешите, тази сума сигурно включва и дог. лихва, и нак. лихви, все за минал период от време, както и присъдените разноски - всичко по изп. лист, както и адвокатско/юрисконсултско възнаграждение+пропорционалната такса по т. 26 ТТР към ЗЧСИ+разните му там авансови такси.
Пак проверете сметките. Ако още се съмнявате, вижте си началната дата на изчисляване на зак. лихва и си я изчислете сами:
http://www.epi.bg/calc_lihva_zakonna.php
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4173
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: каква лихва може да вземе съдия изпълнител?

Мнениеот vale72 » 20 Яну 2009, 21:49

с просто око се вижда,че нещо не е нарад в сметката.затова,ВИ моля да се консултирате с адвокат.
vale72
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Апр 2008, 13:25

Re: каква лихва може да вземе съдия изпълнител?

Мнениеот p_dyan » 05 Фев 2009, 23:58

Би трябвало ЧСИ да назначи финансова експертиза за изчисляване на законната лихва (може и вие да я поискате).
Там в тази експертиза трябва да пише от кой момент се изчислява, какви са лихвените проценти и т.н. Законната лихва е ОЛП+10% (миналата 2008-а год беше около 15%)
p_dyan
Потребител
 
Мнения: 484
Регистриран на: 09 Мар 2008, 23:37


Назад към Изпълнително и обезпечително производство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron