начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот urist80 » 21 Яну 2009, 12:40

Здравейте колеги!Нашата фирма има промяна в кода по НКИД, съгласно промените в класификацията от 2009 г.Фирмата не е променила основната си дейност, само се е сменил кода за нея.Съгласно чл.19,ал.1, т.1, буква Д на НАРЕДБА № 1 ОТ 14 ФЕВРУАРИ 2007 Г. ЗА ВОДЕНЕ, СЪХРАНЯВАНЕ И ДОСТЪП ДО
ТЪРГОВСКИЯ РЕГИСТЪР - не е задължително при регистрация в ТР на ООД да се попълва "Основна дейност по НКИД", като се посочва основната икономическа дейност на търговеца, класифицирана в Националната класификация на икономическите дейности.Следва ли от това, че не е задължително да се заяви в ТР, че е променен кода по НКИД, след като не е задължително попълването му при първоначалната регистрация на ООД в ТР и след като няма промяна в основната икономическа дейност.
Благодаря Ви предварително за споделените мнения!
urist80
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Дек 2006, 21:36

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот urist80 » 21 Яну 2009, 14:36

Хайде, колеги, някой има ли мнение по въпроса?
urist80
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Дек 2006, 21:36

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот ania » 21 Яну 2009, 15:50

Здравей,
моят отговор е - да!
още повече, че в електроннияя вариант на ТР липсват някои от кодовете. Вече зависи дали самите фирми искат да им фигурира такъв код.
Поздрав,
ania
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Мар 2006, 19:14

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот ykovachev » 21 Яну 2009, 16:22

И според мен не е необходимо. Освен вече изложените аргументи, бих добавил и това, че смененият код е някакво общоизвестно обстоятелство, постановено по силата на нормативен акт (ама не ме питайте кой, щото тия кодове от НКИД въобще не са ми интерес и не съм ги проучвал, но смяната на кода все пак е станала благодарение на някоя наредбица, предполагам; или поне въз основа на заповед от някой административен вожд, обявена и т.н.). Всеки, който има зор, може да провери стария и новия код, ако му е важно. В тази връзка, при липса на каквато и да било фактическа промяна в дейността, за какво да го заявявате?
П.П. Един добронамерен колегиален съвет: не припирайте колегите да Ви дават отговор. И аз видях запитването Ви отпреди, но - простете, имам и работа за вършене все пак. Предполагам, това се отнася и за другите пишещи тук. Липсата на отговори не винаги означава липса на мнение :wink: Може да се дължи и на други нЕкои обстоятелства.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот DEKAH » 21 Яну 2009, 19:06

Попълването на кода по НКИД е незадължително. Ако все пак сте го попълнили и желаете да го промените не виждам друг начин, освен да го направите със заявление и да си платите таксата за промени по партидата.

Считам, че не бива да го променяте в момента. Ако не ви е спешно изчакайте извършването на някакви съществени промени, за да го вмъкнете с тях.

Кода по НКИД е работа на Нац. статистически институт, а не работа на Агенцията по вписвания. Изобщо се чудя за какво го добавиха това поле в заявленията, след като кода не може да се контролира от ДЛР.

п.п. А някой да си е вадил удостоверение от НСИ за настоящия му код по НКИД...
Защото аз съм вадил и не мога да ви опиша какви мъки са.... :mrgreen:
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот urist80 » 22 Яну 2009, 09:15

Здравейте!Благодаря на всички колеги за изчерпателните отговори!Лека и спорна работа на всички!
urist80
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Дек 2006, 21:36

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот ania » 22 Яну 2009, 12:59

Здравейте на всички,
има и още нещо: по някои проекти изискват такъв код.
особено при международни договори.
Поздрав!
ania
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Мар 2006, 19:14

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот DEKAH » 22 Яну 2009, 20:18

Да, права сте ania, но удостоверяването на кода по НКИД не се прави от АВписванията, а от НСИ.

Всеки може да си декларира какъвто си иска код в заявлението за пред ТР.

Винаги са ми искали удостоверение от статистиката.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот ania » 26 Яну 2009, 12:39

Не мен не - искат ми от АВп.
затова се принудих дори да вписвам промяна на кода по НКИД. :)
Хубава седмица.
ania
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 16 Мар 2006, 19:14

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот shevada » 11 Фев 2009, 19:44

Molq da me orientirate za procedurata za izdavane na udostoverenie ot Statisticheskiq institut za predmeta na dejnost na AD s ogled NKID. Nznam tochno kak e izvestno tova udostoverenie...

Blagodarq!
shevada
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Яну 2003, 22:10

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот DEKAH » 11 Фев 2009, 19:55

shevada - от НСИ могат да ви издадът удостоверение за декларирания код по НКИД. Това удостоверение е ненаименувано - трябва на място да говорите със служителите.

Удостоверение за предмета на дейност - не съм чувал такова животно.

Отивайте на място. Там са компетентните служители. И запомнете - винаги с усмивка.
Мъдър е не този, който много чете, а който извлича полза от четенето.
Аватар
DEKAH
Активен потребител
 
Мнения: 2284
Регистриран на: 11 Окт 2001, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: промяна в кода по НКИД и регистрирането й в ТР

Мнениеот shevada » 11 Фев 2009, 20:44

Благодаря, DEKAH!

Ще се боря с администрацията... И да запомних - винаги с усмивка:)

Хубава вечер!
shevada
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Яну 2003, 22:10


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта


cron