начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Имам ли регистриран трудов договор

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 19 Дек 2008, 23:07

Здравейте положението е следното:
Работя вече почти 2 месеца казват ми че съм регистриран като работник на съответната фирма няма да назовавам коя е.Не съм подписал трудов договор мога ли да разбера дали трудовия ми договор е наистина регистриран или те ми прибират удръжките от заплатата.
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот kalahan2008 » 19 Дек 2008, 23:20

Отидете в НАП, там ще Ви кажат.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 19 Дек 2008, 23:55

а няма ли друг начин да разбера справки в интернет, тел.номер
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот Ntriple » 20 Дек 2008, 00:07

Щом не сте подписвал трудов договор, не би следвало да съществува такъв и следователно няма какво да бъде регистрирано.
Ntriple
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 23 Мар 2008, 21:02

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот p_n_n » 20 Дек 2008, 01:09

Здравейте,

Само да допълня, че освен трудов договор, който да подпишете, трябва да Ви бъде връчена и длъжностна характеристика, а така също и справка от подаденото в съответното подразделение на НАП уведомление.
Освен това, Вие можете, превантивно да насочите вниманието на Вашия работодател към ето тази тема...

viewtopic.php?f=14&t=34231 и по-конкретно към промяната в чл. 414, ал. 3....

:D

УСПЕХ!
p_n_n
Потребител
 
Мнения: 450
Регистриран на: 15 Май 2006, 12:05

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 04:18

да , но доколкото знам може да ме регистрират като работник без да имам подписан договор до сега няколко пъти са ми казвали че договора вече ми е готов трябва само да го подпиша и т.н. , но така и не го получавам все пак удръжки имам , но не знам те ли ги прибират или в нои или агенция по приходите или където и да е не съм много наясно ако те ми прибират удръжките мога ли някак да разбера или ако не съм подписвал няма как да съм регистриран и какво мога да направя в такъв случай
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 04:22

а справка от нап не съм получил ,което сигурно значи че не съм регистриран дори и съм един вид нелегално там като дори не си прибирам аз удръжките а те какво да правя посъветвайте ме нещо все пак и да напомня за договора пак ше съм прецакан като го подпиша 2 месеца ми взимат удръжки и няма да ми се води нито трудов стаж нито нищо
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот vili_spasova » 20 Дек 2008, 09:57

Молба до ИТ, по седалището и адреса на управление на работодателя !!!
Те имат правамощия по КТ да извършват проверки на "такива " работодатели и съответно да правят предписания и да налагат глоби.
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 20 Дек 2008, 11:18

При постъпването на работа работодателят е задължен да предостави на работника си екземпляр от сключения трудов договор,подписан от двете
равнопоставени страни,както и копие от Уведомлението по чл.62,ал.4.,заверено от ТД на НАП, както повелява чл.63,ал.1 от КТ,както и чл.4.,ал. 3. от Наредба №5 от 29.12.2002г. на МТСП.
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 12:40

да обаче от цялата тази работа аз нищо не печеля нали тея удръжки от първата заплата няма да ми ги дадът,а сега така ще стане и с 2-рата.Само на него ще го глобят за това че нямам договор и работя без такъв и пак остава въпроса мога ли да разбера по интернет или да се обадя в НАП за да ми кажат дали съм регистриран въпреки че нямам уведомление от тях, ако дори не съм регистриран те ми прибират удръжките нали?
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 20 Дек 2008, 12:47

В компетенциите на Инсп.Труда е прогласяване на трудовото правоотношение...

Можете да направите справка за актуалните трудови договори в ТД на НАП, от където да се уведомите за наличието на на регистиран договор,ако няма такъв регистиран, сигнал до Инсп. по труда...

интересно как сте получавали заплатата си, по сметка с ЕДК, на ръка, или срещу подпис на Разходен касов ордер или Разплащателна ведомост?
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 13:41

по сметка я получавам
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 20 Дек 2008, 13:58

Вероятността да превеждат пари на лице, по разпл. с-ка, с което нямат трудови правоотношения е малка,не казвам невъзможно, но е малка.
За целта, разходете се до ТД на НАП, за да се уверите във фактите...за да е на лице адекватно учредено правоотношение, вече колегите по-горе го изясниха, договор, дл. харектаристика, извършен инструктаж..., и копие от уведомлението,но в големи дружества договора се подписва от работодателя,особено като се подписва от изпълнит.директори,юрисконсулти и прочеее, регистрира се в админ. орган, и едва тогава се връчва, особено като става въпрос за клонове и т.н. по трасето се бавят докато стигнат до служителя, това е нарушение,но е важно да се уточни, че еднин сигнал до Инсп. труда, би влошило отношенията ви с работодателя, единствен изход е да направите справка за актуалните Тр. дог. при регистъра на НАП, ако има плащания по сметката ви те трябва да имат посочено някакво основание, трудно е да се вярва, че ви кредитират сметката по симпатии...
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 18:28

а пропуснах и да отбележа че в бланката за откриване на сметката имаше да попълвам заплата къде работя и какво работя така че би трябвало да съм регистриран май
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 20 Дек 2008, 19:21

Искането за откриване на и самия факт на отриване на сметка, няма връзка с учредяването та трудово правоотношение, смея да твърдя имам сметки в почти всички банки на българия, трудно ми е да повярвам, че има такава бланка, в която да ви искат такава информация, може това да е заявлението за ЕДК,пък и за да ви превеждат заплата трябва да е уредено в тр. договор или с нарочно ваше заявление до работодателя, но това няма значение, мисълта ми е, че вероятността да нямате официален тр.договор, при условие, че работодателят превежда заплатата ви по сметка е по-малка, от това, че винаги има следи за извършените плащания, не че не е възможно, но може да се наложи да обясняват по каква причина ви плащат-може да е по симпатии.

Единствено ТД на НАП ще ви "светне" дали е официален тр. дог., можете да си направите регистрация в НОИ, там ще ви издадат специален код, за да си проверявате в нет-страницата на http://www.noi.bg, за да сте споко.

Код за потвърждение: Избери целия код
Вх.№ ............/........
ДО
ДИРЕКТОРА на ТП на НОИ
.............................………….




М О Л Б А

От .................................................................................... ЕГН ......................
(име, презиме, фамилия)
постоянен адрес ……………………………………………………………........
(град/село, ПК, улица, №, ж.к., бл., ет., ап., телефон)
лична карта № ……………………….. , издадена на ………………200 …. г. от .........................................................................


ГОСПОДИН (ГОСПОЖО) ДИРЕКТОР,

Моля да ми бъде издадено удостоверение за персонален идентификационен код, който да ми послужи за проверка на осигурителния ми статус чрез ИНТЕРНЕТ – страницата на НОИ.


Дата: ...................                  Подпис: ........................
Град: ...................



Приел документите:………………………………
(име, фамилия, длъжност и подпис)
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 22:34

Договорите на всички във фирмата закъсняват поне с месец , вече повечето имат и договорите не са им от датата в която са почнали , а например седмица преди да получат договора аз вече съм 2 месеца не знам мисля да се обадя в нои и направо да питам
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 20 Дек 2008, 23:00

Не в НОИ, а в ТД на НАП, където ще ви изготвят справка за актуалноте трудови договори и едва тогава, со кротце,со благо, пък ако са не коректни към вас,со малко кютек !
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 21 Дек 2008, 14:10

добре благодаря много за помощта
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот kalahan2008 » 21 Дек 2008, 18:24

palimsest написа:Единствено ТД на НАП ще ви "светне" дали е официален тр. дог., можете да си направите регистрация в НОИ, там ще ви издадат специален код, за да си проверявате в нет-страницата на http://www.noi.bg, за да сте споко.

palimsest, това с кода в НОИ за поверка на трудов договор не е докрай сигурно. При мен напр. имаше проблеми с регистрирането на трудовия ми договор, след няколко месеца усилия и ядове с НАП и счтоводителя тр. ми договор най-накрая биде регистриран. Обаче осигуровките ми още не излизат нито в НАП, нито в НОИ, затова чрез онлайн проверка на сайта на НОИ не излиза да имам регистриран трудов договор.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 21 Дек 2008, 19:04

да, информационната система на НОИ още не е стигнала до степен на съвършенство...ама като неееможем както щем, нека да щем, както можем!
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron