начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Имам ли регистриран трудов договор

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 19 Дек 2008, 23:07

Здравейте положението е следното:
Работя вече почти 2 месеца казват ми че съм регистриран като работник на съответната фирма няма да назовавам коя е.Не съм подписал трудов договор мога ли да разбера дали трудовия ми договор е наистина регистриран или те ми прибират удръжките от заплатата.
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот kalahan2008 » 19 Дек 2008, 23:20

Отидете в НАП, там ще Ви кажат.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 19 Дек 2008, 23:55

а няма ли друг начин да разбера справки в интернет, тел.номер
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот Ntriple » 20 Дек 2008, 00:07

Щом не сте подписвал трудов договор, не би следвало да съществува такъв и следователно няма какво да бъде регистрирано.
Ntriple
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 23 Мар 2008, 21:02

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот p_n_n » 20 Дек 2008, 01:09

Здравейте,

Само да допълня, че освен трудов договор, който да подпишете, трябва да Ви бъде връчена и длъжностна характеристика, а така също и справка от подаденото в съответното подразделение на НАП уведомление.
Освен това, Вие можете, превантивно да насочите вниманието на Вашия работодател към ето тази тема...

viewtopic.php?f=14&t=34231 и по-конкретно към промяната в чл. 414, ал. 3....

:D

УСПЕХ!
p_n_n
Потребител
 
Мнения: 450
Регистриран на: 15 Май 2006, 12:05

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 04:18

да , но доколкото знам може да ме регистрират като работник без да имам подписан договор до сега няколко пъти са ми казвали че договора вече ми е готов трябва само да го подпиша и т.н. , но така и не го получавам все пак удръжки имам , но не знам те ли ги прибират или в нои или агенция по приходите или където и да е не съм много наясно ако те ми прибират удръжките мога ли някак да разбера или ако не съм подписвал няма как да съм регистриран и какво мога да направя в такъв случай
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 04:22

а справка от нап не съм получил ,което сигурно значи че не съм регистриран дори и съм един вид нелегално там като дори не си прибирам аз удръжките а те какво да правя посъветвайте ме нещо все пак и да напомня за договора пак ше съм прецакан като го подпиша 2 месеца ми взимат удръжки и няма да ми се води нито трудов стаж нито нищо
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот vili_spasova » 20 Дек 2008, 09:57

Молба до ИТ, по седалището и адреса на управление на работодателя !!!
Те имат правамощия по КТ да извършват проверки на "такива " работодатели и съответно да правят предписания и да налагат глоби.
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 912
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 20 Дек 2008, 11:18

При постъпването на работа работодателят е задължен да предостави на работника си екземпляр от сключения трудов договор,подписан от двете
равнопоставени страни,както и копие от Уведомлението по чл.62,ал.4.,заверено от ТД на НАП, както повелява чл.63,ал.1 от КТ,както и чл.4.,ал. 3. от Наредба №5 от 29.12.2002г. на МТСП.
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 12:40

да обаче от цялата тази работа аз нищо не печеля нали тея удръжки от първата заплата няма да ми ги дадът,а сега така ще стане и с 2-рата.Само на него ще го глобят за това че нямам договор и работя без такъв и пак остава въпроса мога ли да разбера по интернет или да се обадя в НАП за да ми кажат дали съм регистриран въпреки че нямам уведомление от тях, ако дори не съм регистриран те ми прибират удръжките нали?
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 20 Дек 2008, 12:47

В компетенциите на Инсп.Труда е прогласяване на трудовото правоотношение...

Можете да направите справка за актуалните трудови договори в ТД на НАП, от където да се уведомите за наличието на на регистиран договор,ако няма такъв регистиран, сигнал до Инсп. по труда...

интересно как сте получавали заплатата си, по сметка с ЕДК, на ръка, или срещу подпис на Разходен касов ордер или Разплащателна ведомост?
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 13:41

по сметка я получавам
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 20 Дек 2008, 13:58

Вероятността да превеждат пари на лице, по разпл. с-ка, с което нямат трудови правоотношения е малка,не казвам невъзможно, но е малка.
За целта, разходете се до ТД на НАП, за да се уверите във фактите...за да е на лице адекватно учредено правоотношение, вече колегите по-горе го изясниха, договор, дл. харектаристика, извършен инструктаж..., и копие от уведомлението,но в големи дружества договора се подписва от работодателя,особено като се подписва от изпълнит.директори,юрисконсулти и прочеее, регистрира се в админ. орган, и едва тогава се връчва, особено като става въпрос за клонове и т.н. по трасето се бавят докато стигнат до служителя, това е нарушение,но е важно да се уточни, че еднин сигнал до Инсп. труда, би влошило отношенията ви с работодателя, единствен изход е да направите справка за актуалните Тр. дог. при регистъра на НАП, ако има плащания по сметката ви те трябва да имат посочено някакво основание, трудно е да се вярва, че ви кредитират сметката по симпатии...
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 18:28

а пропуснах и да отбележа че в бланката за откриване на сметката имаше да попълвам заплата къде работя и какво работя така че би трябвало да съм регистриран май
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 20 Дек 2008, 19:21

Искането за откриване на и самия факт на отриване на сметка, няма връзка с учредяването та трудово правоотношение, смея да твърдя имам сметки в почти всички банки на българия, трудно ми е да повярвам, че има такава бланка, в която да ви искат такава информация, може това да е заявлението за ЕДК,пък и за да ви превеждат заплата трябва да е уредено в тр. договор или с нарочно ваше заявление до работодателя, но това няма значение, мисълта ми е, че вероятността да нямате официален тр.договор, при условие, че работодателят превежда заплатата ви по сметка е по-малка, от това, че винаги има следи за извършените плащания, не че не е възможно, но може да се наложи да обясняват по каква причина ви плащат-може да е по симпатии.

Единствено ТД на НАП ще ви "светне" дали е официален тр. дог., можете да си направите регистрация в НОИ, там ще ви издадат специален код, за да си проверявате в нет-страницата на http://www.noi.bg, за да сте споко.

Код за потвърждение: Избери целия код
Вх.№ ............/........
ДО
ДИРЕКТОРА на ТП на НОИ
.............................………….




М О Л Б А

От .................................................................................... ЕГН ......................
(име, презиме, фамилия)
постоянен адрес ……………………………………………………………........
(град/село, ПК, улица, №, ж.к., бл., ет., ап., телефон)
лична карта № ……………………….. , издадена на ………………200 …. г. от .........................................................................


ГОСПОДИН (ГОСПОЖО) ДИРЕКТОР,

Моля да ми бъде издадено удостоверение за персонален идентификационен код, който да ми послужи за проверка на осигурителния ми статус чрез ИНТЕРНЕТ – страницата на НОИ.


Дата: ...................                  Подпис: ........................
Град: ...................



Приел документите:………………………………
(име, фамилия, длъжност и подпис)
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 20 Дек 2008, 22:34

Договорите на всички във фирмата закъсняват поне с месец , вече повечето имат и договорите не са им от датата в която са почнали , а например седмица преди да получат договора аз вече съм 2 месеца не знам мисля да се обадя в нои и направо да питам
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 20 Дек 2008, 23:00

Не в НОИ, а в ТД на НАП, където ще ви изготвят справка за актуалноте трудови договори и едва тогава, со кротце,со благо, пък ако са не коректни към вас,со малко кютек !
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот stalllon » 21 Дек 2008, 14:10

добре благодаря много за помощта
stalllon
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Дек 2008, 23:03

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот kalahan2008 » 21 Дек 2008, 18:24

palimsest написа:Единствено ТД на НАП ще ви "светне" дали е официален тр. дог., можете да си направите регистрация в НОИ, там ще ви издадат специален код, за да си проверявате в нет-страницата на http://www.noi.bg, за да сте споко.

palimsest, това с кода в НОИ за поверка на трудов договор не е докрай сигурно. При мен напр. имаше проблеми с регистрирането на трудовия ми договор, след няколко месеца усилия и ядове с НАП и счтоводителя тр. ми договор най-накрая биде регистриран. Обаче осигуровките ми още не излизат нито в НАП, нито в НОИ, затова чрез онлайн проверка на сайта на НОИ не излиза да имам регистриран трудов договор.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Имам ли регистриран трудов договор

Мнениеот palimsest » 21 Дек 2008, 19:04

да, информационната система на НОИ още не е стигнала до степен на съвършенство...ама като неееможем както щем, нека да щем, както можем!
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron