начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Пълномощно

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пълномощно

Мнениеот ceko1969 » 01 Дек 2008, 16:49

Баба ми иска да ме упълномощи да и получавам пенсията. В интернет намерих образец на готово пълномощно (само да попълним данните и да го заверим), него ли да използвам или за по сигурно да се обърна към адвокат?
Предварително Ви благодаря за съветите.
ceko1969
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 15 Окт 2008, 09:45

Re: Пълномощно

Мнениеот Melly » 01 Дек 2008, 16:53

Цеко,
Останала съм с впечатлението, че си колега... :roll:

Винаги ли трябва да ползваш "ПИЩОВИ", не можеш ли сам? :oops:
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Пълномощно

Мнениеот ceko1969 » 01 Дек 2008, 17:01

Мели не съм Ви колега, от съветите давани във форума останах с убеждението, че за всяко нещо (без значение колко е важно) културния човек трябва да се обръща към адвокат.

п.п. все пак и те трябва да ядът хляб
ceko1969
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 15 Окт 2008, 09:45

Re: Пълномощно

Мнениеот harmaiani » 02 Дек 2008, 17:32

Долуподписаната.......................ЕГН, пост.адрес:........,л.к.................,изд. от МВР - гр................, упълномощавам.................................................ЕГН, пост.адрес:........,л.к.................,изд. от МВР - гр................, да ме представлява пред съответното РУ„СО", пощенски клон и пр./където баба Ви си получава пенсията/, с правото да получи полагащата ми се пенсия, както и всички надбавки и добавки към нея, като ме подписва навсякъде където е необходимо.
Нещо такова. И трябва да е нотариално заверено.
harmaiani
Потребител
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Фев 2006, 17:09

Re: Пълномощно

Мнениеот ceko1969 » 03 Дек 2008, 00:18

Благодаря Ви harmaiani и успех във всичко с което се занимавате!!!
ceko1969
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 15 Окт 2008, 09:45

Re: Пълномощно

Мнениеот ocean » 03 Дек 2008, 08:37

П Ъ Л Н О М О Щ Н О


Долуподписаната ..............., притежаваща л.п. серия В № ..............., издадена на ...............г. от ..............., ЕГН ..............., с постоянен адрес ..............., упълномощавам ..............., , притежаваща л.к. № ..............., , издадена на ............... от ..............., ЕГН ..............., , с постоянен адрес ..............., , със следните права:
1. От мое име и за моя сметка да получава пенсията ми.
2. При упражняването на правата по настоящото пълномощно да ме представлява и подписва навсякъде, където стане нужда.
3. Настоящото пълномощно е безсрочно.


Град София УПЪЛНОМОЩИТЕЛ:


_____.2008 година (...............)

*********************

Това пълномощно направих за съседката ми и дъщеря й.
Дъщерята получава с него пенсията на майката без проблем.
Петък е време за приятелите. Джони, Джак, Джим и всички останали.
Аватар
ocean
Потребител
 
Мнения: 331
Регистриран на: 07 Апр 2006, 15:19

Re: Пълномощно

Мнениеот vetre » 03 Дек 2008, 21:51

най-добре да изкарате на баба си дебитна карта-безплатно е и после
в пенсионното прехвърляте пенсията по новата сметка.
За една пенсия да ходите при адвокат...
vetre
Потребител
 
Мнения: 388
Регистриран на: 24 Юли 2008, 20:11
Местоположение: скапана държава

Re: Пълномощно

Мнениеот ivan_lawyer » 04 Дек 2008, 23:08

Абе връщат те понякога, за нещо дребно - отиди на място с проекта за пълномощно и питй съответната Ценка Янкулова дали това е това което трябва и после ще мрънкаш - ама Ценка ми каза това. Навсякъде в институциите трябва да направиш два пъти нещата - нали знаеш вица за началника и рестартирания компютър, така че не разчитай от първия път. Така мисля и уважението на пощата се утвърждава и преутвърждава - все пак това е доста солидна фирма - от едно черно пени са почнали - а сега навсякъде пощи.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Пълномощно

Мнениеот palimsest » 05 Дек 2008, 14:39

Код за потвърждение: Избери целия код
Подписаният Трендафил Шипков Акациев,(индивидуализиращи елементи от сякакъв вид,без кръвна група и номер обувки) упълномощава Оцетка Чеснова Киселинчева ,(индивидуализиращи елементи от сякакъв вид,без кръвна група и номер обувки)
Да извършва всякакви правни действия от мое име и за моя сметка и да ме представлява
пред всички физически и юридически лица ,държавни и общински органи,организации
и учреждения в страната и извън нея,включително и да извършва разпоредителни
действия, а също така и следните примерно посочени правни действия,изброяването на
които не ограничава извършването на всички останали възможни действия :
-да ме представлява пред банките и да извършва всякакви действия,сделки,трансфери ,и всякакви други операции ,без ограничение ,по всякакви мои влогове и депозити ,както и да подава необходимите документи от мое име,както и да извършва неораничено теглене ,прехвърляне и приемане на неограничен по размер  суми и на всякакви 
документи и Електронно дебитни и кредитни карти ,както и да открива и закрива сметки 
и оперира с наличните ми авоари;   
-да съставя и подписва всякакви декларации,молби и заявления от мое име ;
Всички клаузи от пълномощното да се тълкуват изцяло  в полза на правата на
упълномощения да ме прадставлява при извършването на посочените действия,както и на други ,свързани с тях ,действия.
Настоящето пълномощно е неограничено със срок .
Код за потвърждение: Избери целия код


Ето заявлението за прехвърляне на пенсията по ЕДК,а удостоверението от Банката за наличие на сметка с IBAN би следвало да е безплатно,ама в тая криза...знае ли се :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ДО

ДИРЕКТОРА НА РАЙОННО
/СТОЛИЧНО/ УПРАВЛЕНИЕ
“СОЦИАЛНО ОСИГУРЯВАНЕ”


З А Я В Л Е Н И Е

от ……………………………………………………………………………
ЕГН

постоянен адрес гр. /с./ …………………………………… п. к.

ул. ……………………………………………………….. № ……………….

ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Желая пенсията ми да се превежда в банка ……….…..………., банков клон гр. ……………..,
Банков код

IBAN – личен влог №

Същата е получавана на адрес:
гр. /с./ …………………..………………………………… п. к.

ул. ……………………………………………………….. № ……………….
Прилагам 1 бр. копие на …………….…………………………. , издаден от банка

Дата ……………... Подпис:
гр. /с./ ……………

___________________________________________________________________
Забележка: Към заявлението задължително се прилага копие на документ от банковия клон, от който да е видно номера на банковата сметка и името на титуляра на сметката /чл. 67, ал. 2 от Наредбата за пенсиите и осигурителния стаж/.
[b]Може би не знаете, но вечер Боко Тиквата се прибира самотен от работа, сваля уморено костюма си и влиза в топла вана, с томче на Лилиев в ръка. И плаче, плаче… Така му се иска да разбира това, което чете![/b]
Аватар
palimsest
Активен потребител
 
Мнения: 1729
Регистриран на: 23 Авг 2007, 18:52
Местоположение: Някъде там....

Re: Пълномощно

Мнениеот ceko1969 » 05 Дек 2008, 20:28

Благодаря на всички взели положително отношение към поставената от мен тема. Тъй като от скоро следя темите в този форум, направих прибързаното заключение, че почти всички участници тук са заядливи и с хаплив език като "човека с хилядите никове", поради което с привидно елементарния въпрос реших да проверя дали това найстина е така. За радост се оказа, че извода ми е бил погрешен за което се извинявам на тези които ще се почувстват обидени след прочитането на тези редове. Може би трябваше по рано да прочета това:
Цитат от DEKAN:
"Искам да отправя една молба към лютия. Моля те, спри да пишеш редовния си спам, с хилядите си никове, за известно време (до коледа да кажем), считано от понеделник. Нека да видим как ще се развият нещата без да провокираш питащите. Ясно е, че трябва да се ходи при адвокат, юрист и т.н., но форума заприлича на коледна елха с еднакви играчки и гирлянди. Нека да видим юристите дали ще се отзовът на питащите и как ще им се отговаря. Идеята е да се заформя ЮРИДИЧЕСКА дискусия в темите, а не да се четът едни и същи неща навсякъде.
Зная, че ти е забавно да спамиш из форума, дори мисля, че го считаш за свое призвание, но е време да смениш тактиката малко. Все пак форума значеше много, както за мен, така и за много от другите участници. Ако не искаш да участваш с други юристи в спор, то явно си загубил тръпката вече, в което се съмнявам."
Желая много здраве и успехи на всички, включително и на "лютия" или който и да стой зад хилядите никове спамещи темите!
ceko1969
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 15 Окт 2008, 09:45


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта


cron