начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Мнения за ВТУ "Право" от студенти и завършили там!

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мнения за ВТУ "Право" от студенти и завършили там!

Мнениеот kdamyanov » 16 Авг 2008, 13:45

Здравейте,
Тази година започвам да уча "право" във ВТУ. Интересувам се за това как преминава обучението там? Моля, за мнението само на студенти и завършили във ВТУ.
kdamyanov
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Авг 2008, 12:12

Мнениеот advokat__nikolov » 17 Авг 2008, 21:20

Вече си напрвил грешката.

Ще видиш какви колеги ще имаш там, дето след време на един не можеш да звъннеш за услуга, защото просто казано няма как да ти я свършат.


Тука разни шушумиги плюят ЮЗУ, но повечете студенти по право са деца на много известни личности.Същото се отнася и за УНСС.Чисто просто друго е да разговаряш с син на народен представител или дете на някой Бог, отколкото с...........

Но да си сред теза хора трябва да те забележат.Трябва да покажеш някакви способности, култура, възпитание, етика, а не да си шушумига.
advokat__nikolov
 

Мнениеот donna » 17 Авг 2008, 21:29

Горноот не е вярно във ВТУ правото на мн. добро ниво ,Николов като си дете на известни родители , не те ли научиха на някои неща първите 7 г ти липсват определено ,последното ти изказване няма равно по простащина !


http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?p=268817


P.S.Не съм завършила във ВТУ
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот advokat__nikolov » 17 Авг 2008, 21:35

donna написа:Горноот нее вярно във ВТУ правото на мн. добро ниво ,Николов като си дете на известни родители , не те ли научиха на някои неща първите 7 г ти липсват определено ,последното ти изказване няма правно по простащина !


http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?p=268817


P.S.Не съм завършила във ВТУ



Аз съм учил във ВТУ история, и съм бил много близко и до правото. Спомням си ходих с една приятелка на лекции при Димитрина Милкова.
По цял ден бях в юридическия, т.е Историко-юридическия, ама в една сграда учат юристи, в друга историци, в трета и т.н.

Нещо куца там правото.

Но с ръка на сърцето мога да кажа, че специалност История във ВТУ е най-добрата на целия Балкански полуостров.СУ дръжки да яде :P
advokat__nikolov
 

Мнениеот kalahan2008 » 17 Авг 2008, 21:45

advokat__nikolov написа:Аз съм учил във ВТУ история, и съм бил много близко и до правото. Спомням си ходих с една приятелка на лекции при Димитрина Милкова.
По цял ден бях в юридическия, т.е Историко-юридическия, ама в една сграда учат юристи, в друга историци, в трета и т.н.

Нещо куца там правото.

Но с ръка на сърцето мога да кажа, че специалност История във ВТУ е най-добрата на целия Балкански полуостров.СУ дръжки да яде :P


Тя Милкова и на мен ми е преподавала по ОТП в СУ...не е много добър преподавател наистина...Но Бойчев (твоят корифей от ЮЗУ :lol: ) също преподава в СУ и ... по всеобщо мнение е много неприятна личност. Като специалисти и двамата са един дол дренки.

Между другото, историците от ВТУ са единствените на целия Балканския полуостров :lol:, които смятат, че България е възникнала като държава през 680 г., а не през 681 г...(съгласно учебника на Иван Лазаров и сие). Хайде стига генерализации.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот advokat__nikolov » 17 Авг 2008, 21:51

kalahan2008 написа:
advokat__nikolov написа:Аз съм учил във ВТУ история, и съм бил много близко и до правото. Спомням си ходих с една приятелка на лекции при Димитрина Милкова.
По цял ден бях в юридическия, т.е Историко-юридическия, ама в една сграда учат юристи, в друга историци, в трета и т.н.

Нещо куца там правото.

Но с ръка на сърцето мога да кажа, че специалност История във ВТУ е най-добрата на целия Балкански полуостров.СУ дръжки да яде :P


Тя Милкова и на мен ми е преподавала по ОТП в СУ...не е много добър преподавател наистина...Но Бойчев (твоят корифей от ЮЗУ :lol: ) също преподава в СУ и ... по всеобщо мнение е много неприятна личност. Като специалисти и двамата са един дол дренки.

Между другото, историците от ВТУ са единствените на целия Балканския полуостров :lol:, които смятат, че България е възникнала като държава през 680 г., а не през 681 г...(съгласно учебника на Иван Лазаров и сие). Хайде стига генерализации.



Да ти кажа какви дисциплини съм изучавал, дето СУ не са и чували, като например "Атинска демокрация"
advokat__nikolov
 

Мнениеот kalahan2008 » 17 Авг 2008, 21:54

advokat__nikolov написа:Да ти кажа какви дисциплини съм изучавал, дето СУ не са и чували, като например "Атинска демокрация"

...с невероятна практическа стойност, предполагам :wink:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот advokat__nikolov » 17 Авг 2008, 21:59

kalahan2008 написа:
advokat__nikolov написа:Да ти кажа какви дисциплини съм изучавал, дето СУ не са и чували, като например "Атинска демокрация"

...с невероятна практическа стойност, предполагам :wink:




Абсолютно !!!

Това беше голяма работа, жалко, че имах тройка :lol:

Абе не ми се учеше история с две думи и затова кандидадствах в Благоевград/само/ и ме приеха с 5.75 по история и мисля 4.50 по бълг.език.Там исках да уча, още в началото.


:P ЮЗУ "Неофит Рилски" :P Правно-исторически факултет :P

Причината/вж. по-горе / :D
advokat__nikolov
 

Мнениеот kalahan2008 » 17 Авг 2008, 22:09

Доколкото знам, Атинската демокрация е функционирала по следния начин: събирали са се на площада всички годни да носят оръжие свободни мъже, и когато е трябвало да гласуват, групата, която била по-гръмогласна, тя печелила вота :lol:
Та на това ли ви учеха по тази дисциплина - кой кого ще надвика :lol: Изключително полезно, дааа... :D
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот advokat__nikolov » 17 Авг 2008, 22:12

kalahan2008 написа:Доколкото знам, Атинската демокрация е функционирала по следния начин: събирали са се на площада всички годни да носят оръжие свободни мъже, и когато е трябвало да гласуват, групата, която била по-гръмогласна, тя печелила вота :lol:
Та на това ли ви учеха по тази дисциплина - кой кого ще надвика :lol: Изключително полезно, дааа... :D




Олелелелелллллллеееееееееееее ТОВА Е В РИМ БЕ КАЛАХНЕ



Абе хората са имали народно представителство, как се казваше след малко ще се сетя.
advokat__nikolov
 

Мнениеот advokat__nikolov » 17 Авг 2008, 22:14

ЕКЛЕСИЯ се казва
advokat__nikolov
 

Мнениеот kalahan2008 » 17 Авг 2008, 22:14

Глупости, точно в Атина си е било така. :wink:
В Рим са имали сенат - сиреч - депутати :wink:

"За разлика от първоизточника на понятието - атинската пряка демокрация, в сегашните варианти на системата (представителна демокрация) хората избират политици, които да представляват интересите им. В последно време възниква друга форма - спонтанната демокрация."
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%B8%D1%8F

Ха сега иди спори с Википедията :D
Последна промяна kalahan2008 на 17 Авг 2008, 22:16, променена общо 1 път
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Мнениеот advokat__nikolov » 17 Авг 2008, 22:15

ЕКЛЕСИЯ се казва


Ти мен не ме учи.В Рим е било това дето викаш.От лекции го знам.
advokat__nikolov
 

Мнениеот kalahan2008 » 17 Авг 2008, 22:18

Аз няма да те уча, но Википедията казва това, което и моите спомени от...7 клас :lol:
Пряката демокрация е възникнала именно в Атина. Ето защо имаш 3 на този изпит :lol:
Брях, оспамихме темичката на студентите от ВТУ :oops: Едно голямо "СОРИ" от мен :oops:
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Атинската демокрация

Мнениеот koorpi » 18 Авг 2008, 09:09

Атинската демокрация се състой в следното:
Главните решения са се вземали на агората / централния площад/.
Там са се събирали всички свободни мъже,които са граждани на Атина. Нямали са право да гласуват робите и жените.
koorpi
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юни 2008, 21:48

За ЮЗУ

Мнениеот koorpi » 18 Авг 2008, 09:12

Вярно е,че там учат някои деца на депутати и други величия. Обикновенно това са тези които не са успели в СУ. Аз имам такъв един познат баща му е депутат, лично той ми каза,че вече е трети курс,а до сега е ходил само веднъж в благоевград за 2 дни.
Не,че и ВТУ е по-добре,но просто на децата на депутатите там им идва далечко.
koorpi
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Юни 2008, 21:48

Мнениеот felix » 18 Авг 2008, 11:10

Здравей, kdamyanov!
Аз съм завършил право във ВТУ и те поздравявам за избора.
Повечето изпити, между които всички важни, протичат устно, което за мен е голямо предимство пред повечето юридически факултети в страната, където се правят разни тестчета, колоквиумчета за освобождаване и други такива.
Преподавателският състав е много добър, предимно съставен от преподаватели в СУ, между които проф. Димитър Токушев, проф. Снежана Начева, проф.Владимир Петров, проф. Дончо Хрусанов, доц.Борис Велчев, доц.Благой Видин, доц.Юлия Захариева, доц.Сашо Пенов, доц.Пламен Киров ...
Лекциите се водят сравнително съвестно, т.е. не остава много непрочетен материал по конспектите, като неудобството е, че всеки идва и чете лекции няколко последователни дни, по цял ден. Това е малко уморително за студентите, но, от друга страна, през семестъра ти е разнообразно, никога не ти се повтарят две седмици с еднакви занимания :)
На изпити хората се държат коректно, поне повечето. На студентите се дава свобода да си определят графика на изпитите, почти винаги преподавателите се съобразяват, стига да знаете какво искате. За цялото си следване съм имал само един случай на порязване на изпит, иначе са ме оценявали, общо-взето, обективно.
Асистентите са съвестни, упражнения се карат редовно по всички предмети, влизащи в държавните изисквания, с изкл. на ПЕС, там май асистент нямаше. Но, както казва проф.Милкова, висшето образование е до голяма степен самообучение, и в този смисъл не може да ти бъде дадено нещо, което не искаш.
Материалната база не е много добра, залите са малки, освен двеи са на последния етаж на Корпус 5. Това не е кой-знае какъв проблем, ама е малко досадно когато се засекат три курса с лекции и едните се чудят къде да карат :)
Това, че във ВТУ учат деца на разни баровци е валидно толкова, колкото за всеки друг държавен университет. В никакъв случай ситуацията не е като във ВСУ или НБУ.
След първи и след втори курс, ако имате успех над 5.50, може да се прехвърлите в СУ, без приравнителни. Процедурата по прехвърляне е лекичка, минава без проблеми и доста колеги се възползваха.
За това се сещам в момента, ако имате въпроси - моля, питайте :)
Последна промяна felix на 18 Авг 2008, 13:36, променена общо 1 път
felix
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 25 Ное 2004, 11:36

Мнениеот krikrikri » 18 Авг 2008, 11:22

"advokat__nikolov написа:

Аз съм учил във ВТУ история, и съм бил много близко и до правото. "

ХАХАХА!!!

Сега вече си много надалеч!!! :D :D :D
krikrikri
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юли 2007, 11:58

Мнениеот jegosan » 18 Авг 2008, 11:37

Подкрепям изцяло felix, и аз съм завършил ВТУ, супер е, а освен изброените качества на обучението, в частност - преподавателите, смея да твърдя, че и свободния студентски живот беше супер, поне по мое време.....
Ех, да можеше да се върнат годините......
Поздрави!!!
jegosan
Потребител
 
Мнения: 167
Регистриран на: 07 Сеп 2005, 11:19

Мнениеот ivkata_80 » 18 Авг 2008, 11:56

Аз в СУ въобще на кандидатствах, завърших си ВТУ 2005 -та и досега и за момент не съжалявам че съм учил точно там. Давай смело напред и помни че 90 % е личен труд
ivkata_80
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Май 2006, 15:35

Следваща

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта