начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

неправомерно уволнение

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


неправомерно уволнение

Мнениеот JINGRIN » 04 Юли 2008, 23:22

Добър вечер.Извинете за това,че прибягвам до това да пиша доВас,но нямам друг изход.От Казанлък съм.Работя във фирма"Кумакс Инвест"ЕООД-автобусен превоз.На 30.06.08г.бях уволнен неправомерно.Извикаха ме в управлението да разпиша документ за прекратяване на трудово правоотношение.Казаха ми ,че работодателя не бил доволен от мен,и не си изпълнявам трудовите задължения.Отказах да го разпиша и на самата заповед писах,че отказвам.Всичко е заради написан от мен сигнал до "Инспекция по труда"гр.Стара Загора за неспазване КТ.Сигнала е с вх.№28/04.02.2008г.Сигнализирах,че във фирмата работим по 10-12 часа,не се плаща извънреден труд,работим без договори по 2-3 месеца.Така губим стаж,осигуровки,платен отпуск.С толкова часа зад волана сме потенциални убийци.Возим хора все пак.На другия ден отидох на автограта,но на няколко пъти ме гониха от там. -да не съм стоял в района.Взеха ми ключа от автобуса .Уволниха ме заради сигнала ми до "Инспекцията по труда"-Стара Загора..Предварително ги помолихме за анонимност,но те са казали от кого е ,и ето резултата.Започнал съм работа във фирмата на 03.12.2007г.Трудовият ми договор беше направен на 20.02.2008г.,след подадения от мен сигнал,а ми го дадоха за подпис на 04.04.2008г. На самия договор сам писал датата на разписване.Заповедта за прекратяване на договора е по чл.71.т1. и за несправяне с работата.Не може да сам започнал работа на 20.02.08г,а да подавам сигнал на 04.02.08г.за нередности във фирмата.Изпълнявал съм всичките си задължения.Имам извадени на ксерокс пътни листове,от които е видно,че съм започнал работа преди датата на трудовия договор,а именно 03.12.07г.Ако се гледа реално,от 03.12.07г. 6 месеца са изтекли на 03 06 08г.От пътните листове също се вижда по колко часа на ден съм карал и дали наистина не съм изпълнявал задълженията си.Излиза,че като сигнализира човек за нередност ,и е за уволнение.Нямам фишове за заплати.Какво и как ми се плаща не знам.И за всичко това трябва да мълча.Aз се обадих и ме уволняват.Моля да ме посъветвате какво да правя,защото в една Демократична,Европейска страна това е недопустимо-да си прав,а да не смееш да сигнализираш за нарушения. Не съм извършил престъпление.Януари месец бях болнични,които не ми се платиха,защото нямах договор .Тази седмица отново писах до"Инспекция по труда"Стара Загора.Изпратих им номерата на пътните си листове още от 03.12.07г.Всичко съм си записвал от започването.Когато автобусите са в ремонт се разписваме в присъствена книга при механиците.Аз също съм се разписвал от м.12.07г.Ходих в 2 транспортни фирми да си търся работа,но ми казаха,че имали уговорка с шефа на "Кумакс'да не взимат бивши негови работници.От толкова неща се вижда,а и го имам черно на бяло,че работодателя е в нарушение,а накрая аз уволнен.И то защото си търся правото.За цялата фирма пътните листове имат номера.Имам номерата на всички мои листове от деня на започването ми. Трябва да се пазят в архив във фирмата.Едва ли всички ще бъдат унищожени,а ако са подправени ще си личи.Който има пари коли
и беси,а раята-тя трябва да мълчи.Нали за това са тези "Инспекции".От където и да се погледне,може да се хване,че работодателя е нарушавал системно КТ.Подадох 2 сигнал до "Инспекцията по труда"-Ст.Загора.Първия път от там даже ги бяха предупредили кога ще идват.В управлението работиха събота и неделя.Затова писах и до "Главна Инспекция по труда".Не искам да оставя нещата така.Вие какво сте ме посъветвате.Имам нужда от професионален съвет.много благодаря предварително.
JINGRIN
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Авг 2007, 11:11

Мнениеот adwokata » 09 Юли 2008, 23:20

Давал съм много безплатни съвети затова ето още един - намери си адвокат и ще спечелиш делото за каквото и да решиш там да е то.
Но от нета няма как да спечелиш дело
Успех
adwokata
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Ное 2007, 20:05

Мнениеот doxa » 10 Юли 2008, 09:46

Намерете си защитник! Казуса плаче за съд!
От изложеното, виждам че имаме погазване на трудовото законодателство в неговата цялост.Това, направо си е за часа по трудово право. :cry:
Аватар
doxa
Потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: 25 Мар 2005, 15:16


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron