начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

разширяване и покриване на тераса на къща

Казуси за недвижими имоти


разширяване и покриване на тераса на къща

Мнениеот tonyta » 02 Юли 2008, 01:03

Какви документи са необходими при разширяване и покриване на тераса на къща с дървен навес? Благодаря, Ви предварително! :?:
tonyta
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юли 2008, 00:57

Мнениеот TheOldMan » 02 Юли 2008, 22:16

Ако терасата е "стъпила на земята", мисля, че не ви трябват никакви документи за разширяването. В някакви допустими граници, разбира се - ако искате да направите терасата от 2 на 20 квадрата, ще ви трябва някакъв проект :) Ако терасата "виси във въздуха", май ще ви трябва проект, или поне конструктивно становище, че това разширение няма да събори съществуващата тераса, или да наруши по някакъв друг начин конструкцията на сградата.

За навес - ами може би ще ви трябва документ и за да си разпънете слънчевия чадър :) ? И пак опираме до въпроса - що за навес? 20 квадрата гредоред, покрити с керемиди, или 5 квадрата ефирна дървена конструкция, подпряна на 2 колонки?

Всичко това е валидно само ако къщата е в двор, и е изцяло ваша собственост, както и ако терасата не навлиза в 3-метровия сервитут на парцела. Ако къщата е съсобственост, или е някаква кооперация, работата става дебела... особено при неразбрани съседи. Тук вече без юрист няма да се разминете.

Мисля, че все пак този въпрос е най-добре да го зададете на някой архитект, или строителен инженер.
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Мнениеот georgi07 » 04 Юли 2008, 14:12

Документа е един и се казва разрешение за строеж.За да го получите се обръщате към главния арх. на общината.Той ще ви обясни какви документи да представите, за да ви го издаде.
georgi07
Потребител
 
Мнения: 357
Регистриран на: 02 Авг 2006, 11:44


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron