начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Трудов договор на непълен работен ден?

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Трудов договор на непълен работен ден?

Мнениеот mtashev » 11 Апр 2008, 16:38

Започвам с уточнението, че не съм юрист, за да няма изказвания за моята некомпетентност :)

Имам следния казус:
Студент съм в редовна форма на обучение.
Работя в една компания и съм на консултантски договор. Седмично прекарвам в офиса около 26-27 часа, т.е. около 5,5 часа на ден. В момента ми предлагат да премина на трудов договор, на непълен работен ден.
Въпросът ми е следния: Може ли трудовият договор да е за за 5,5- или 6-часов работен ден и какви отпуски ми се полагат?
mtashev
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юли 2006, 15:29

Мнениеот rts » 11 Апр 2008, 18:04

Имате право да работите на непълен работен ден (може и на 5 или на 6 часа или друго). Ако работите повече от 40 часа месечно (5 пълни работни дни), времето Ви се признава за трудов стаж. Ако времето по трудовия договор Ви се признава за трудов стаж, Ви се полага платен годишен отпуск, пропорционално на времето, което Ви се признава за трудов стаж. При пълно работно време минималният платен годишен отпуск е 20 работни дни, като по-голям размер може да се уговори с трудовия договор. Можете да ползвате болнични (отпуск по болест), както и неплатен отпуск - неплатения и платения отпуск трябва да се разрешат от работодателя (има изключения, които сега няма да коментирам). Има и други видове отпуски-вижте КТ: http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=1594373121
rts
Активен потребител
 
Мнения: 1407
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:02

Мнениеот mtashev » 11 Апр 2008, 22:43

Благодаря за информацията.
mtashev
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Юли 2006, 15:29


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron