начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

права на бабата и дядото

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


права на бабата и дядото

Мнениеот nnez1 » 18 Мар 2008, 20:11

можете ли да ми отговорите,какви са правата на на бабата и дядото за самостоятелно виждане с внука им, който е на 3,5. Бащата е жив, не е в затвора, но те ме съдят да им бъде определен режим на виждане различен от този на сина им.Сина им се води че живее на адрес, различен от техния.
nnez1
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Яну 2008, 22:34

Мнениеот ivanovna » 19 Мар 2008, 12:47

Защото може свиждането с бабата и дядото да не е в интерес на детето. Пък и сина им е в затвора. Това е все пак показателно, че не се справят особено добре с възпитанието на деца.
ivanovna
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 22 Яну 2008, 13:59

Мнениеот donna » 19 Мар 2008, 12:49

ivanovna написа:Защото може свиждането с бабата и дядото да не е в интерес на детето. Пък и сина им е в затвора. Това е все пак показателно, че не се справят особено добре с възпитанието на деца.


Бабата и дядото не са сина, може да са свестни хора .
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот ivanovna » 19 Мар 2008, 12:55

Но може и да са. Би трябвало да се прецени конкретно. Родителите може да не са като сина, но явно не са положили достатъчно усилия по отношение на собственото си дете, защо да го правят за неговото. В интерес на детето ли е свиждането му с бабата и дядото в техния дом, когато държат пушка до вратата на дома си, достъпна за 4 годишното им внуче и не си правят труда да я преместят на друго място, когато то ги посещава???
ivanovna
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 22 Яну 2008, 13:59

Мнениеот ivanovna » 19 Мар 2008, 13:07

Това литературни герои ли са ? Защото примерът звучи прекалено книжно.
Това, което пиша е съвсем конкретно и създава опасност за живота и здравето на детето.
ivanovna
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 22 Яну 2008, 13:59

Мнениеот izymena » 19 Мар 2008, 13:18

ivanovna написа:създава опасност за живота и здравето на детето.

Хайде да не се драматизира,ножове за месо и въздушни пушки на централния пазар ,колкото искаш се продават свободно.
Или има и други причини с които да се изтъкне ,че детето неможело да посети баба и дядо в определените дни?!
Че те в детските градини ги изпотровиха децата,умните си ги гледат от страх ,че са в такава неорентирана възраст и доколкото е възможно майката може да присъства на срещите,съобразено с възрастта и страховете й.
izymena
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 31 Яну 2008, 20:25

Мнениеот ianeva » 19 Мар 2008, 13:23

ivanovna написа:Защото може свиждането с бабата и дядото да не е в интерес на детето. Пък и сина им е в затвора. Това е все пак показателно, че не се справят особено добре с възпитанието на деца.


Колега, аз се извинявам, че се намесвам, но как разбрахте, че синът е в затвора, защото питащата изрично пише, че не е ... Че развихме и теза за родителите му, ай ... :D
Аватар
ianeva
Потребител
 
Мнения: 660
Регистриран на: 27 Май 2007, 17:36
Местоположение: Бургас

Мнениеот nnez1 » 19 Мар 2008, 18:29

притеснява ме това, че откакто се е родило детето те не са се обаждали нито веднъж, с детето не сме ходили откакто беше на 2 години, и сега завеждат дело срещу мен, защото аз искам увеличение на издръжката от сина им, която е в размер на 40 лв. Нещо като отмъщение, че му искам пари. В исковата молба фиктивно и той е подсъдим, но всичко лошо е написано против мен
nnez1
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Яну 2008, 22:34

Мнениеот nnez1 » 19 Мар 2008, 20:39

в исковата молба, като мотив за назначаване на отделни часове на виждане пишат че искат да го виждат, защото е техен внук, носи името на дядо си, много го обичат и аз въпреки че знам това отказвам да им го давам да го виждат. за сина си нищо не споменават. името му фигурира единствено там където пише кого призовават като подсъдим. като доказателства прилагат акта за раждане на сина си и акта за раждане на детето. имат ли право да го взимат без мен, при условие, че детето не е ходило при тях от година и половина?
nnez1
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Яну 2008, 22:34

Мнениеот bebitor » 20 Мар 2008, 17:45

А кой от Вас би поверил малкото си дете за ден или два на хора, на които няма никакво доверие???
Колкото пъти съм си пуснала детето на гости при свекито, толкова пъти съм си скубала косите :evil: :evil: :evil:
Да не говорим, че на 1.5 години научи въобще кои са му другите баба и дядо, защото мене ме оперираха - толкова им беше интереса към детето :evil: :evil: :evil:
Да не ми дава господ, ама всичко се случва... Ако искат дете, ще го видят без майка му през крив макарон, поне докато стигне възраст, в която да може само да се грижи за себе си.
За ситуация като пушка зад вратата не бих се изненадала.
Преди два месеца, пуснах детето за седмица, беше ми върната на другия ден със скандал... Била изляла на мокета в кухнята отворена кутия с блажна боя- да им купя мокет :evil: :evil: :evil: :evil:
Питам аз, КАК е оставено само дете на 2 години с кутия боя :?: :?: :?:
Ами ако се беше заляло :?: :?: :?:
Ами ако, не дай боже, беше пило :?: :?: :?:
Достатъчен е факта, че е дишало ацетоновите изпарения в затворено помещение.
Е, мина ми... Този уикенд я пуснах пак, по настояване на баща и, върна се с 40 градуса температура- настинало, незнайно защо обувките му мокри, дядо и я возил на мотор!!!
Ами, да ме прощават баба и и дядо и, че и баща и, няма да я дам скоро "на гости" .
Дете лесно се иска и лесно се гледа...през ключалката :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Последна промяна bebitor на 20 Мар 2008, 18:48, променена общо 1 път
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот ivanovna » 20 Мар 2008, 17:57

Абсолютно сте права! Не всички майки са в състояние да имат такъв емоционален непукизъм, че да предават детето си като някаква вещ само защото някой прочел че има право на това без да е развил елементарна привързаност и чувство на отговорност за да упражнява тези права.
ivanovna
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 22 Яну 2008, 13:59

Мнениеот bebitor » 20 Мар 2008, 18:59

Отношения между внуци и дядо и баба
Чл. 70. (1) Внуците са длъжни да уважават своите дядо и баба и да им помагат.

(2) Дядото и бабата имат право на лични отношения с ненавършилите пълнолетие внуци. Ако се пречи на поддържането на личните отношения, районният съд по местожителството на внуците по искане на дядото и бабата определя мерки за лични отношения с тях освен ако това не е в интерес на децата.

Съдът ще прецени, съобразно с техните искания и Вашите доказани възражения и аргументи. Както Ви писаха по-горе, ще имате нужда от адвокат.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот Karakochev » 20 Мар 2008, 20:15

Мила родна картинка . Империята /бабата и дядото/ отвръща на удара:)

Тези дела са последния писък на семейните разпри , ведно с циганиите за "домашно насилие";)
Karakochev
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 20 Дек 2007, 13:50

Мнениеот Karakochev » 21 Мар 2008, 16:01

Всички са на Тъмната страна, дори и баби и дядовци с некролог в джоба;)))
Karakochev
Потребител
 
Мнения: 434
Регистриран на: 20 Дек 2007, 13:50

Мнениеот donna » 21 Мар 2008, 16:08

Karakochev написа:Всички са на Тъмната страна, дори и баби и дядовци с некролог в джоба;)))


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Мнениеот bebitor » 24 Мар 2008, 19:23

razum написа:
Karakochev написа:Всички са на Тъмната страна, ...))

Всичко е относително ... :wink:

И строго индивидуално. Много деца са гледани повече от бабата и дядото, отколкото от собствените си родители.
По мое мнение обаче, който не е гледал деца, не може да гледа и внуци.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот nnez1 » 24 Мар 2008, 21:13

бабата и дядото го правят от "обич" към сина си. за 3,5 год. не са се обадили нито веднъж. по едно време пусках детето през лятото,за да поддържа контакт с тях.Бащата и дядото пускаха пръскачката върху детето и се забавляваха как се стряска. тогава детето беше на 1.5 год. или друг пример - на 1 март миналата год.пуснах детето да им занесе мартенички, и като се върна ми каза че ще си има там по-добра майка от мен, защото ще му купува шоколади.от тогава не съм го пускала.
nnez1
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Яну 2008, 22:34

Мнениеот ivanovna » 25 Мар 2008, 12:16

Много е трудно питащата да очаква адекватно човешко разбиране и правен съвет от лица, които явно никога не са гледали деца , особено собствени.
Нещо като 25-годишен съдия да развежда съпрузи с 35 годишен брак.
ivanovna
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 22 Яну 2008, 13:59

Мнениеот ivanovna » 25 Мар 2008, 12:19

...Но пък явно са гледали много фантастика. :lol: :lol: :lol:
Иначе в семейното право проблемите са доста "лични". :lol: :lol: :lol:
ivanovna
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 22 Яну 2008, 13:59

Мнениеот katerinakuch » 25 Мар 2008, 12:51

nnez1 написа:бабата и дядото го правят от "обич" към сина си. за 3,5 год. не са се обадили нито веднъж. по едно време пусках детето през лятото,за да поддържа контакт с тях.Бащата и дядото пускаха пръскачката върху детето и се забавляваха как се стряска. тогава детето беше на 1.5 год. или друг пример - на 1 март миналата год.пуснах детето да им занесе мартенички, и като се върна ми каза че ще си има там по-добра майка от мен, защото ще му купува шоколади.от тогава не съм го пускала.


Ако нещата наистина изглеждат така, както ги описвате и ако родителските права върху детето принадлежат на Вас, то Ви съветвам в никакъв случай да не позволявате детето /поне докато не е навършило 18 години/ да се среща с баща си, дядо си и баба си във Ваше отсъствие. Задължително претендирайте да присъствате лично при осъществяване на тези контакти и срещи.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Следваща

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron