начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Вещи лица към Търговския регистър

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Вещи лица към Търговския регистър

Мнениеот m_b_m » 06 Фев 2008, 11:51

Колеги, някой има ли информация как ще става назначаването на Вещи лица в Търговския регистър?
Срокове за подаване на молби?
Набор от документи и т.н.
От една седмица се опитвам да се свържа с Търговския регистър и да получа адекватна информация, ноооооооооо нейси. То с Господ ще се свържа по-лесно отколкото с тях, нито един от телефоните им дадени в сайта не отговаря, дават си свободно и това е.
Моля ви някой ако се е добрал до инфорцаия нека да сподели.
m_b_m
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Яну 2008, 13:48

Мнениеот baldi » 06 Фев 2008, 17:52

За съжаление,нямам никаква информация относно въпросния"списък",но мога да споделя нещо друго.
Тази сутрин пуснах искане за назначаване на вещи лица,подписано с електронен подпис.Системата го прие, даде ми входящ номер и........ до тук.Не мога да го намеря никъде в сайта на ТР.Няма го в "Документи без партида",не знам къде би могло да е.Освен това в самата бланка няма възможност за въвеждане на адрес за електронен обмен,така че не ми е много ясно по какъв начин ще получа отговора на длъжностното лице.Опитах се да се свържа с ТР на посочените в сайта телефони-без успех.Честно казано,мисля че това е един път без изход.Моля,ако някой друг е подал искане за назначаване на вещи лица, било на хартиен носител или по електронен път,нека сподели!
baldi
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Яну 2007, 19:16

Мнениеот m_b_m » 07 Фев 2008, 10:12

Благодаря за информацията, наистина кашата е тотална. Не ми е много ясно как ще ви назначат вещо лице, след като те още нямат одобрени списъци. Моля да споделите ако получите някакъв отговор по въпроса, независимо какъв е.
Аз се чудя защо са дадени телефоните в сайта на АВ след като никой не отговаря на тях.
m_b_m
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Яну 2008, 13:48

Мнениеот genius75 » 07 Фев 2008, 14:26

На мен ми казаха, че ще ползват списъците към окръжен съд, на първо време. Освен това излезе нова наредба за вещите лица, която от своя страна изрично отменя Нар.1
Наистина хаоса е пълен.
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Мнениеот m_b_m » 07 Фев 2008, 15:39

След като е отменена едната наредба с другата това означава ли, че и в съда ще се налага наново подаване на молби за вещи лица. Тези, които сега са над 65 г. май щели да отпаднат.
m_b_m
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Яну 2008, 13:48

Мнениеот genius75 » 07 Фев 2008, 18:11

Има срок, тези които отговарят на изискванията на новата наредба да подадат нужните документи в ОС/АС. А тези неотговарящи на възрастта, незнам - може би ще отпаднат и ще бъдат заличени служебно.
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Мнениеот Koriolan » 08 Фев 2008, 02:32

baldi написа:За съжаление,нямам никаква информация относно въпросния"списък",но мога да споделя нещо друго.
Тази сутрин пуснах искане за назначаване на вещи лица,подписано с електронен подпис.Системата го прие, даде ми входящ номер и........ до тук.Не мога да го намеря никъде в сайта на ТР.Няма го в "Документи без партида",не знам къде би могло да е.Освен това в самата бланка няма възможност за въвеждане на адрес за електронен обмен,така че не ми е много ясно по какъв начин ще получа отговора на длъжностното лице.Опитах се да се свържа с ТР на посочените в сайта телефони-без успех.Честно казано,мисля че това е един път без изход.Моля,ако някой друг е подал искане за назначаване на вещи лица, било на хартиен носител или по електронен път,нека сподели!


според информацията, която имам искането ви ще отлежава в системата докато не решат проблема със вещите лица.
не знам дали е видимо вашето заявление, като гледам днес /07.02./ обработват дата 28.01.2008 но закъснението е нормално, като се вземе в предвид, че е попълнен 1/3 от щата и сривовете в системата....
Koriolan
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2008, 14:51

Мнениеот baldi » 13 Фев 2008, 16:53

Колеги,нещо ново по темата?Вече близо месец и половина не могат да се правят апортни вноски и никой не прави нищо по въпроса,нито пък има информация.На посочените в сайта на Търговския регистър телефони ,след като многократно звънях се свързах, за да ми отговорят,че нищо не знаят по въпроса,трябвало да се свържа с юристите,които пък не били там.Искането ми за назначаване на вещи лица също изчезна "безследно" в ТР и не мога да го открия.Вече не знам какво да направя, за да получа поне информация.
baldi
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Яну 2007, 19:16

Мнениеот genius75 » 13 Фев 2008, 18:00

baldi, ти да не си от Добрич, че се оплакваха от ТР че някакъв пич пуснал по мейла, писмо за вписване като вещо лице и блокирал системата им. Сега ще пращат хора от тук да я оправят.
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Мнениеот genius75 » 13 Фев 2008, 18:02

Забравих да кажа, че ако лицето не е вписано в списъка на ОС като вещо лице за 2007 г., не може да е такова при ТР. Използват се вещи лица от списъка на окр.съд.
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Мнениеот baldi » 13 Фев 2008, 18:26

Не ,не съм от Добрич и нямам нищо общо с този град,както и не съм вещо лице искащо да се впише като такова към ТР.Още по-малко съм "пич".Може и да не съм се изразила правилно,но аз съм юрист,който се мъчи безуспешно да регистрира дружество в което ще се направи апортна вноска,която съгласно ТЗ предварително трябва да се оцени от 3 вещи лица,назаначени от длъжностното лице по регистрацията-именно такова искане пуснах.
baldi
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Яну 2007, 19:16

Мнениеот ivaa1 » 13 Мар 2008, 20:41

Здравейте, има ли някой информация дали има някакво развитие с назначението на вещите лица за оценка на апортни вноски, пуснала съм молба на хартиен носител в агенцията и вече по-вече от месец нямам отговор. Виодам тук че мненията ви са от началото на февруари ако някой има инфо мола да сподели, защото длъжностното лице по регистрация само ми вдига рамене и нищо не знае, нямало срокове и разни такива
ivaa1
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Сеп 2005, 10:13

Мнениеот nena66 » 14 Мар 2008, 14:26

И на мен ми трябва оценка на ВЛ по апортна вноска, но днес говорих с АВ и още няма назначени такива. Посъветваха ме да пусна искането в края на другата седмица, защото дори и сега да го пусна няма кой да свърши работата.
nena66
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 23 Май 2006, 10:37

Мнениеот m_b_m » 25 Мар 2008, 11:53

АВ обяви конкурс по документи на 04,03,2008 утре или до края на седмицата би трябвало да публикуват списъка с одобрените ВЛ към АВ.
Дано съм помогнала на някой. :)
m_b_m
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 31 Яну 2008, 13:48

Има ли развитие по въпроса?

Мнениеот Grazia » 30 Юли 2008, 18:03

Здравейте колеги!
Виждам тази тема едва сега и ми стана любопитно има ли развитие?
Дали е ясно вече как става назначаването на вещите лица - в смисъл ти ли посочваш имената, влияе ли каде е седалището на дружеството върху избора и т.н.
Знае ли се какви документи се прилагата към искането?
В нашето ТС все още нищо не знаят!
Grazia
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 18 Юни 2007, 12:02

Мнениеот meri » 05 Авг 2008, 17:43

В момента правя апортна вноска и процедурата е средната:
молба свободен текст за назначаване на вещи лица, в която се посочват адрес за кореспонденция и телефон за връзка
АП след около месец и половина ни изпрати уведомление за Акт за назначаване на вещи лица, и ни даде срок да внесем депотзита
След внасянето на депозита вещите лица се свързаха с нас по тел. и ни предадоха заключението. Екземпляр от заключението се представя и в АВ от вещите лица. След това следва заявлевие и т.н
meri
Потребител
 
Мнения: 154
Регистриран на: 09 Май 2005, 12:26

Мнениеот ivaa1 » 06 Авг 2008, 17:36

Направо ме разбихте с какви скорости работят вещите лица
аз съм пуснала молба още на 01.02. и все още чакам вещите лица да ми направят оценките, много им е трудно да се организират
а по отоношение на молбата към нея ми казаха да приложа при подаването и документи за собственост, дан.оценки и скици
ivaa1
Младши потребител
 
Мнения: 26
Регистриран на: 28 Сеп 2005, 10:13


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron