начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Наредба за служебните командировки и спец. в чужбина

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наредба за служебните командировки и спец. в чужбина

Мнениеот Ivanov Sl » 09 Авг 2004, 15:47

Здравейте,
работя като международен шофьор по трудов договор с БГ фирма и място на работа в страната и в Европейския съюз.Въпросът който ме интересува е полагат ли ми се според НСКСЧ освен пътни и квартирни пари за страната в която съм командирован? Опасявам се от това че т.нар легло което е в камиона може би се смята че е предоставяна на място за почивка и може да се тълкува че поради това такива пари на ми се полагат.Някой може ли да ми даде повече информация по този въпрос.

Благодаря на всички отговорили
Ivanov Sl
 

Re: Наредба за служебните командировки и спец. в чужбина

Мнениеот zeus » 09 Авг 2004, 16:26

Шофьорите получават командировъчни по единна ставка, която е приложение към НСКСЧ - Приложение №3. Квартирни не се полагат, а размерите са посочени в приложението.
zeus
 


Re: Наредба за служебните командировки и спец. в чужбина

Мнениеот Албена Кунева » 19 Авг 2004, 21:54

Ivanov Sl написа:

> Здравейте,
> работя като международен шофьор по трудов договор с БГ фирма и
> място на работа в страната и в Европейския съюз.Въпросът който
> ме интересува е полагат ли ми се според НСКСЧ освен пътни и
> квартирни пари за страната в която съм командирован? Опасявам
> се от това че т.нар легло което е в камиона може би се смята че
> е предоставяна на място за почивка и може да се тълкува че
> поради това такива пари на ми се полагат.Някой може ли да ми
> даде повече информация по този въпрос.
>
> Благодаря на всички отговорили
Албена Кунева
 

Re: Наредба за служебните командировки и спец. в чужбина

Мнениеот frontmen » 07 Апр 2010, 11:26

Здравейте, живо ме интересуват въпросите относно място на работа и командировъчни на международни шофьори:
Ето ситуацията: български граждани са наети от българска фирма по трудов договор на длъжност международни шофьори за превози на товари. Българската фирма е дъщерна на международна транспортна фирма. Шофьорите пътуват с автобус до друга държава в ЕС и оттам взимат тира и го карат до съответното местоназначение - трета държава в ЕС. Превози в/от/до Б-я въобще не се извършват.

Въпросите ми:
- може ли да се определи в трудовите договори на тези международни шофьори, че мястото им на работа е Европа, или еди кои си и еди кои си държави в Европа - тъй като работата на шофьорите е да превозват товари с тир в тези държави;
- и оттук - ако горното може, ще трябва ли въобще да се плащат командировъчни пари на тези международни шофьори (тъй като аз не ги командировам в чужбина, самото им място на работа е там)

Очаквам с интерес коментарите ви по горното.
frontmen
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 28 Мар 2007, 20:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron