начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Наредба за служебните командировки и спец. в чужбина

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Наредба за служебните командировки и спец. в чужбина

Мнениеот Ivanov Sl » 09 Авг 2004, 15:47

Здравейте,
работя като международен шофьор по трудов договор с БГ фирма и място на работа в страната и в Европейския съюз.Въпросът който ме интересува е полагат ли ми се според НСКСЧ освен пътни и квартирни пари за страната в която съм командирован? Опасявам се от това че т.нар легло което е в камиона може би се смята че е предоставяна на място за почивка и може да се тълкува че поради това такива пари на ми се полагат.Някой може ли да ми даде повече информация по този въпрос.

Благодаря на всички отговорили
Ivanov Sl
 

Re: Наредба за служебните командировки и спец. в чужбина

Мнениеот zeus » 09 Авг 2004, 16:26

Шофьорите получават командировъчни по единна ставка, която е приложение към НСКСЧ - Приложение №3. Квартирни не се полагат, а размерите са посочени в приложението.
zeus
 


Re: Наредба за служебните командировки и спец. в чужбина

Мнениеот Албена Кунева » 19 Авг 2004, 21:54

Ivanov Sl написа:

> Здравейте,
> работя като международен шофьор по трудов договор с БГ фирма и
> място на работа в страната и в Европейския съюз.Въпросът който
> ме интересува е полагат ли ми се според НСКСЧ освен пътни и
> квартирни пари за страната в която съм командирован? Опасявам
> се от това че т.нар легло което е в камиона може би се смята че
> е предоставяна на място за почивка и може да се тълкува че
> поради това такива пари на ми се полагат.Някой може ли да ми
> даде повече информация по този въпрос.
>
> Благодаря на всички отговорили
Албена Кунева
 

Re: Наредба за служебните командировки и спец. в чужбина

Мнениеот frontmen » 07 Апр 2010, 11:26

Здравейте, живо ме интересуват въпросите относно място на работа и командировъчни на международни шофьори:
Ето ситуацията: български граждани са наети от българска фирма по трудов договор на длъжност международни шофьори за превози на товари. Българската фирма е дъщерна на международна транспортна фирма. Шофьорите пътуват с автобус до друга държава в ЕС и оттам взимат тира и го карат до съответното местоназначение - трета държава в ЕС. Превози в/от/до Б-я въобще не се извършват.

Въпросите ми:
- може ли да се определи в трудовите договори на тези международни шофьори, че мястото им на работа е Европа, или еди кои си и еди кои си държави в Европа - тъй като работата на шофьорите е да превозват товари с тир в тези държави;
- и оттук - ако горното може, ще трябва ли въобще да се плащат командировъчни пари на тези международни шофьори (тъй като аз не ги командировам в чужбина, самото им място на работа е там)

Очаквам с интерес коментарите ви по горното.
frontmen
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 28 Мар 2007, 20:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 27 госта


cron