начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

otregistrirane ot semeinoto jilishte- dobrovolno napuskane

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


otregistrirane ot semeinoto jilishte- dobrovolno napuskane

Мнениеот spanchev » 06 Фев 2007, 20:43

Zdraveite, molia vi raziasnete mi edin kazus:

Snaha mi napusna semeinoto jilishte dobrovolno predi poveche ot mesec i se vodi vse oshte registrirana v nego vupreki che iznese bagaja si i podade molba za razvod( purvoto delo e sled 10 dni). Az sum sobstvenik na tova jilishte i sum go predostavila sreshtu naem na brat mi za polzvane kato semeino jilishte. s pismo go uvedomih che jelaia v 30 dneven srok da osvobodi apartamenta ti kato jelaya da go prodam. Toi shte se suobrazi s moeto reshenie i shte se otregistrira , no se opasiava che ako go napravi predi snaha mi da se e otregistrirala tia moje da reshi da se vurne i samonastani sled kato oshte se vodi registrirana tam.
Tui kato tia se krie i ne znaem kude da ya namerim ( brat mi se doseshta no ne jelae da ya konfrontira ) ne sum i vruchila kopie ot tova pismo. Bihte li me posuvetv ali za pravilnia nachin da ya uvedomia.
Molia kajete mi ima li niakakuv pravilnik ili taka si spomniam che si dlujen da se registrirash do opedelen srok sled kato se nastanish niakude i to ne e miastoto v koeto predi tova si registriran.
spanchev
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Фев 2007, 22:35

Мнениеот 666666 » 15 Фев 2007, 23:51

"no se opasiava che ako go napravi predi snaha mi da se e otregistrirala tia moje da reshi da se vurne i samonastani sled kato oshte se vodi registrirana tam. "
Не мисля, че имате повод за безпокойство. Факта на регистрация на този адрес не означава, че има право да се самонастани в жилището. Не може да претендира за ползване на това жилище на основание адресна регистрация. И как така ще се самонастани, нали ще смените патрона на вратата след като брат ви напусне.
666666
Младши потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Фев 2003, 16:49

Мнениеот spanchev » 16 Фев 2007, 01:20

mnogo vi blagodaria za otgovora.
spanchev
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Фев 2007, 22:35

Мнениеот gery » 16 Фев 2007, 13:58

spanchev написа:mnogo vi blagodaria za otgovora.


Майката, ако и възложат отглеждане на детето разбира се, може да получи правото да ползва семейното жилище за определен срок, който може да е и до навършване на пълнолетие на детето.
gery
Потребител
 
Мнения: 602
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26
Местоположение: Варна

Мнениеот reveta » 16 Фев 2007, 16:41

Не се оставяйте снаха ви да ви изнудва. Продавайте си спокойно жилището. След като си е лично ваше, само вие можете да решавате какво да правите с него.

Ето какво се казва за семейното жилище:
..."Това ще и жилище, което е ползвано до прекратяване на брака или фактическата раздяла, както и ако е закупено от средства набрани по време на брака, но след фактическа раздяла на съпрузите. Придобитото по време на брака жилище също е семейно."
Последна промяна reveta на 03 Яну 2011, 13:04, променена общо 5 пъти
reveta
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 21 Юни 2006, 18:38
Местоположение: София

Мнениеот spanchev » 16 Фев 2007, 17:13

Mnogo blagodaria za poluchenite otgovori
Molia raziasnete mi, bih li mogla vmesto da go prodam da go otdam pod naem na treto lice koeto ne e blizuk ili rodnina , razbira se vsichko tova predi proiznasianeto na razvoda, i moje li suda da me prinudi da priema snaha mi kato naemodatel ili da razvali dogovora za naem.
A ima li hipoteza brat mi da bude nakaran da i potursi jilishte pod naem?

Samo da pripomnia : snaha mi dobrovolno napusna jilishteto, malko sled kato brat mi ya zavari v semeinata spalnia s nepoznat za nego muj, koito snaha mi e predstavila kato komputernia tehnik, snam che zvuchi kato vuv vic no tova e istinata... Sled koeto tia napusna jilishteto v negovo otsustvie kato vze bez negovo suglasie dvete im deca i podade molba za razvod po vina na brat mi..

Purvoto delo se otloji za srok ot edin mesec i tova me kara da tursia suvet ot vas za da izpolzvam vremeto do sledvashtoto delo.

Blagodaria oshte vednuj za otdelenoto vnimanie.
spanchev
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Фев 2007, 22:35

Мнениеот krem_karamel » 16 Фев 2007, 17:18

666666 написа:"no se opasiava che ako go napravi predi snaha mi da se e otregistrirala tia moje da reshi da se vurne i samonastani sled kato oshte se vodi registrirana tam. "
Не мисля, че имате повод за безпокойство. Факта на регистрация на този адрес не означава, че има право да се самонастани в жилището. Не може да претендира за ползване на това жилище на основание адресна регистрация. И как така ще се самонастани, нали ще смените патрона на вратата след като брат ви напусне.


Не се успокоявайте, а вземете някои мерки. Веднага сменете бравата, но не оставяйте жилишето без надзор.

След като е адресно регистрирана, е опасно да не викне ключар да и отключи под редлог, че е загубила или са и откраднали ключовете и да му покаже личната си карта, а после да се налага да я вадите с бързо производство.
krem_karamel
Потребител
 
Мнения: 195
Регистриран на: 20 Ное 2006, 12:20

Re: otregistrirane ot semeinoto jilishte- dobrovolno napuska

Мнениеот krasko666 » 17 Фев 2007, 12:11

zdraveite
va6ata rabota e dosta slojna - dali syda 6te prieme 4e snaha vi e napusnala semeinoto jili6te ili ne, dali tova jili6te e semeino ili ne, dali 6te ima pravo da jivee tam ili ne ... re6ava syda, vie mojete prez tova vreme da dadete jili6teto pod naem kato vpi6ite dogovora za naem v slujba vpisvane i brat vi predostavi tozi dogovor po brakorazvodnoto delo. taka nqma da mogat da izgonqt naematelq vi do kraq na sroka na dogovora i vie ste edna kra4ka pred snaha si. Uspeh.
krasko666
Младши потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Фев 2003, 20:14
Местоположение: varna

Мнениеот spanchev » 28 Фев 2007, 17:10

Blagodaria vi !

bihte li mi obiasnili kakva e tazi slujba za vpisvane?

Sled kato e izgotven dogovora za naem triabva li da e notarialno zaveren?
Ima li znachenie naema koito shte poiskam ot naemodatelia?
I moje li spored vas snaha mi da objalva tozi dogovor za naem? Ima li tia pravo na tova, Da pripomnia samo che razvodnoto delo toku shto zapochna i beshe otlojeno za okolo mesec. I posledno triabva li tozi dogovor da bude predostaven v suda na sledvashtoto delo ili predi poslednoto takova?

Predvaritelno vi blagodaria za usiliata i vremeto
spanchev
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Фев 2007, 22:35

Мнениеот reveta » 28 Фев 2007, 17:48

Разбира се, че не може да обжалва договора за наем. Що за въпрос? :lol: Не се притеснявайте изобщо, отдавайте си апартамента под наем на каквато решите наемна цена.
reveta
Младши потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: 21 Юни 2006, 18:38
Местоположение: София

Мнениеот spanchev » 28 Фев 2007, 18:48

Blagodaria vi!

A nujno li e dogovora da e notarialno zaveren?
spanchev
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Фев 2007, 22:35

Мнениеот krasko666 » 28 Фев 2007, 20:14

Za da bpi6ete dogovora v slujba vpisvane e neobhodimo da e notarialno zaveren :?
krasko666
Младши потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Фев 2003, 20:14
Местоположение: varna

Мнениеот spanchev » 28 Фев 2007, 22:36

mnogo vi blagodaria za raziasnenieto
spanchev
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 02 Фев 2007, 22:35


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron