начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

наследяване фирмата на Едноличен Търговец

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


наследяване фирмата на Едноличен Търговец

Мнениеот dddsss » 20 Сеп 2006, 14:46

Здравей те, аз и брат ми наследихме майка ни, която е регистрирана като Едноличен Търговец.Въпросът ми е какво трябва да се направи за да се води фирмата на нас?
dddsss
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Фев 2005, 20:10

Мнениеот gosho72 » 20 Сеп 2006, 15:07

Следва в 7 дневен срок от настъпилата промяна да подадете заявление до окръжния съд за вписване на настъпилите промени в търговския регистър,съгласно чл. 4, ал. 3 от ТЗ). Вписват се промени в обстоятелствата, посочени в чл. 58, ал. 1 и 3 от ТЗ (чл. 490, ал. 2 от ГПК).Към заявлението се прилагат квитанция за платена държавна такса и доказателства за промяната, чието вписване се иска. При придобиването на предприятието от трето лице по наследство (по закон или завещание), заявлението се подава от наследника, а към него се прилага удостоверение за наследници (при наследяване по закон) или нотариално заверено копие от завещанието .Следва да подадете и декларации по чл.57 и чл.58,ал.2 и 4 от ТЗ и декларация-образец от подпис.
Имате право да запазите досегашното предназначение на дейността,която е извършвана.Следва да се направи промяна в името на ЕТ-като се впишат и новите собственици.
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот gosho72 » 20 Сеп 2006, 15:22

Имах в предвид "новите собственеци" тъй като не е пречка да се запази и името на досегашния собственик-майката и се добави името на новия собственик,който ще упражнява дейността на ЕТ.
По същественото,което пропуснах да напиша е,че името на новия собственик на ЕТ трябва да е идентично с името,което той е известен.
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

ЕЕН

Мнениеот jailer » 24 Сеп 2006, 16:41

Не ли малко страннно да говорим от една страна за ЕДНОЛИЧЕН търговец и от друга страна наследнициТЕ?! КАк би следвало да се казва новият едноличен търговец? Нещо като ЕТ "Трепетлика - Мария и Иван Станоеви" ли, gosho72?
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Re: ЕЕН

Мнениеот gosho72 » 24 Сеп 2006, 18:27

jailer написа:Не ли малко страннно да говорим от една страна за ЕДНОЛИЧЕН търговец и от друга страна наследнициТЕ?! КАк би следвало да се казва новият едноличен търговец? Нещо като ЕТ "Трепетлика - Мария и Иван Станоеви" ли, gosho72?


Странно или не закона не го забранява.Пък наследника ще си прецени сам за себе си дали да заличи името на покойната си майка или да добави и своето име след нейното"
gosho72
Потребител
 
Мнения: 740
Регистриран на: 19 Мар 2006, 00:45
Местоположение: Novi Pazar

Мнениеот rossa » 08 Яну 2007, 19:16

съжалявам, че пиша и тук , но за мен е важно .

ако колегата Гошо 72 е на линия , би ли ми отговорил, дали с оглед новата практика на ВКС е необходомо поемателят наследник предварително да е регистриран като търговец, за да поеме предприятието по наследство?
rossa
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 18 Сеп 2003, 21:50
Местоположение: софия

Мнениеот mitko6 » 08 Яну 2007, 23:31

Каква пък е тази глупост - да не би пък ВКС за са го измислили. Вписването на ЕТ не е конститутивно, а декларативно, така че и да не съм вписан в ТР, ако иззвършвам ТД по занятие, съм търговец.
mitko6
Потребител
 
Мнения: 514
Регистриран на: 26 Окт 2006, 23:57


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron