начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Сливане и вливане на търговски дружества

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Сливане и вливане на търговски дружества

Мнениеот katy_ib » 03 Ное 2003, 14:39

Колеги,
какво мислите по въпроса със сливането и вливането на търговски дружества- трябва ли дружествата , които се сливат/ вливат да бъдат от една съща правно-организационна форма? и по-контретно може ли едно ООД да се влее в АД, без преди това да го преобразуваме в АД. Навсякъде в теорията / или поне това което аз съм чела /, където се говори за сливане или вливане приемат като даденост , че вливащите, съотв. сливащите се дружества са в една и съща правно-организационна форма.
katy_ib
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 16 Окт 2003, 10:44

Re: Сливане и вливане на търговски дружества

Мнениеот golemanova » 03 Ное 2003, 16:47

виж чл. 261, ал.2 ТЗ
golemanova
 

Re: Сливане и вливане на търговски дружества

Мнениеот katy_ib » 03 Ное 2003, 17:08

текста, който цитирате е от последното изменение на ТЗ, което не е влязло в сила и за момента не ми върши работа
katy_ib
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 16 Окт 2003, 10:44

Re: Сливане и вливане на търговски дружества

Мнениеот golemanova » 03 Ное 2003, 17:34

по - старите редакции на текста на чл. 261 ТЗ също го разрешават. виждала съм случаи на вливане на АД в ООД, както и на СД в ООД
golemanova
 

Re: Сливане и вливане на търговски дружества

Мнениеот badu » 03 Ное 2003, 18:49

Възможно е и е допустимо, но задължителен елемент е да се посочи начинът на преобразуване на дяловете в акции и по колко акции ще притежават съдружниците от ООД в АД след сливането/вливането.
badu
 

Re: Сливане и вливане на търговски дружества

Мнениеот katy_ib » 04 Ное 2003, 11:47

Благодаря!
katy_ib
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 16 Окт 2003, 10:44


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron