начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Казус за права и задължения

Казуси за недвижими имоти


Казус за права и задължения

Мнениеот ab2104 » 19 Сеп 2018, 11:42

Здравейте, моят въпрос е следният:
Случвало ли ви се е да попадате на имот, който се продава/отдава "само за частни лица", "само за директни клиенти" и тн? Това не означава ли, че всички купувачи или наематели, които искат да осъществят сделката чрез доверен брокер няма да бъдат допуснати до оглед на имота? Нима целта на агенцията, която предлага имота е по този начин да получи двойна комисионна? Не смятате ли, че така се нарушават вашите права и задълженията на брокера, който в този конкретен случай ограничава броя на потенциалните купувачи/наематели?
ab2104
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2018, 11:32

Re: Казус за права и задължения

Мнениеот ivan_lawyer » 19 Сеп 2018, 19:25

Има преддоговорна отговорност - мисля че Кристиан Таков, го беше развил, като теория. За мен е мътна работата. В случая - няма оферта към всички - а има оферта по глави, един вид - само за сама жена квартира, само за един студент квартира.
Агенциите са нещо доста - доста странно нещо - не ми се влиза в подробности, но ужаса е доста голям, а и не вършат работа.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron